چهارشنبه 9 مهر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-مادر شهیدان محمدی، آسمانی شد

مادر شهیدان محمدی، آسمانی شد 1399/03/19

مرحومه حاجیه خانم رقیه پور عسکری، مادر شهیدان رحیم و صفدر محمدی، از شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

استان ها-پاسداشت جایگاه ایثارگران در جامعه واجب و ضروری است

پاسداشت جایگاه ایثارگران در جامعه واجب و ضروری است 1399/03/19

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد استان البرز گفت: پاسداشت و دفاع از جایگاه ایثارگران در جامعه اسلامی به‌ عنوان الگو و اسوه‌های رفتاری، واجب و ضروری است و در حقیقت تکریم ایثارگران تکریم تمام ارزش‌ها و آرمان‌های امام راحل و انقلاب است.

خبر-مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یادآور رشادت شهداست

مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یادآور رشادت شهداست 1399/03/19

جواد صبور، گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس اردبیل بستری مناسب برای جلوگیری از فراموشی و یادآور رشادت، پایمردی و استقامت شهداست.

استان ها-مادر شهیدان افتخاری، آسمانی شد

مادر شهیدان افتخاری، آسمانی شد 1399/03/19

مادر شهیدان سید احمد و سید هاشم افتخاری، از شهرستان فاروج استان خراسان شمالی آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.

گفتگو-ادای احترام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مقام شامخ شهدا

ادای احترام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مقام شامخ شهدا 1399/03/19

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه ۱۹ خرداد، نخستین روز کاری خود را با حضور در گلزار مطهر شهدای بهشت زهرا (س) و ادای احترام به مقام شامخ شهدا و حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و تجدید بیعت با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی آغاز کرد.

استان ها-همه جامعه در قبال سلامتی ایثارگران، مسئول هستند

همه جامعه در قبال سلامتی ایثارگران، مسئول هستند 1399/03/19

مدیرکل بنیاد شهید کرمان گفت: همه ما در قبال کسانی که سلامتی و عزیزترین دارایی‌های خود را در راه حفظ امنیت و آرامش این کشور هزینه کرده‌اند، مسئول هستیم و تلاش می‌کنیم تا مشکلات ایشان را به هر شکل ممکن مرتفع کنیم.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 19 خرداد

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 19 خرداد 1399/03/19

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-تقدیر رییس جمهوری از زحمات و خدمات حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران

تقدیر رییس جمهوری از زحمات و خدمات حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران 1399/03/19

رییس جمهوری ضمن تأکید بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنان از خدمات حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی به عنوان نماینده مقام معظم رهبری بهره‌مند خواهد بود، از زحمات و تلاش‌های وی به عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی ۷ سال گذشته تقدیر کرد.

تک عکس-سعید اوحدی به عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد

سعید اوحدی به عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد 1399/03/18

رییس جمهوری به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانونی اساسی با صدور حکمی سعید اوحدی را به عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کرد.

استان ها-همدلی و تعاون، ضرورت خدمت به جامعه ایثارگری است

همدلی و تعاون، ضرورت خدمت به جامعه ایثارگری است 1399/03/18

مدیرکل بنیاد قم با بیان اینکه با همدلی و تعاون می‌توان خدمتی شایسته و در خور را به جامعه ایثارگر ارایه کرد، گفت: تسهیل و روان سازی در کار و ارایه خدمت با خوشرویی و تکریم، لازمه خدمت شایسته است.

استان ها-عملکرد بنیاد مرکزی در حوزه مقابله با کرونا تشریح شد

عملکرد بنیاد مرکزی در حوزه مقابله با کرونا تشریح شد 1399/03/18

معاون بهداشت و درمان بنیاد مرکزی اقدامات بنیاد استان برای مقابله با کرونا را تشریح کرد.

مقاله-خادمی مخلص، شهیدی مظلوم

خادمی مخلص، شهیدی مظلوم 1399/03/18

۱۸ خرداد هر سال یادآور شهادت رادمردی از خیل خادمان بی منت اسلام ناب محمدی (ص) است. عالم خدومی که سالهای پر برکت زندگانی خود را وقف خدمت صادقانه به محرومین و بی نوایان کرد. فرزانه ای که مهر افتخار شهادت بر تارک اعمال خدایی اش نقش زده شد و چه زیبا سرانجامی داشت. شکوه پروازش عالمیان را خیره نمود. عروجش در مسیر علی (ع) بود و به شیوه حسین (ع) اجر و مزد چنین انسان هایی جز شهادت و حضور در محضر رب العالمین چه می تواند باشد آن هم شهادتی که سال ها حیات معنوی و پر برکت را معنا کند و با رفتنش حجب ظالمانی شکافته تر شود و نور خدا بیشتر بر دلها بتابد که «والله متم نوره ولوکره الکافرون».برای گرامیداشت یاد وخاطره شهید مزاری و به پاس بزرگداشت خدمات ارزنده این شهید والامقام، پایگاه خبری حیات فرازهایی از زندگی نامه این شهید بزگوار را روایت می کند.

استان ها-نظام اسلامی مدیون خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است

نظام اسلامی مدیون خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است 1399/03/18

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد استان البرز گفت: نظام اسلامی به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران عزیز مدیون است و امروز خدا را شاکریم فرصت خدمتگزاری به این عزیزان را عنایت فرموده است.

خبر-رونمایی از نشان چهلمین سالگرد دفاع مقدس

رونمایی از نشان چهلمین سالگرد دفاع مقدس 1399/03/18

نشان چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور رئیس و اعضاء هیئت مدیره موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این موزه رونمایی شد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 18 خرداد

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 18 خرداد 1399/03/18

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-موافقت با استعفای حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران/ قدردانی رییس جمهوری از تلاش‌ها و خدمات صادقانه در بنیاد

موافقت با استعفای حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران/ قدردانی رییس جمهوری از تلاش‌ها و خدمات صادقانه در بنیاد 1399/03/17

رییس جمهوری با قبول درخواست استعفای حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل نیاز به استراحت بیشتر و اجرای توصیه پزشکان، از تلاش‌های ارزشمند ایشان در طول ۷ سال گذشته در بنیاد شهید و امور ایثارگران و خدمت خالصانه برای عزیزترین قشر جامعه قدردانی کرد.

مقاله-مرد میدان حقیقت

مرد میدان حقیقت 1399/03/17

آزاده سر افراز، جانباز و رزمنده دلیر ، خدمت گذار خستگی ناپذیر مردم، شهید امیر سرتیپ محمود امان اللهی، در سال 1339 در بیجار کردستان چشم به جهان گشود ، این زمنده شجاع از فرماندهان ارتش در دوران هشت ساله دفاع مقدس بود و به عنوان رابط میان سپاه پاسداران و ارتش، در طول دوران جنگ تحمیلی نقش آفرینی های بسیار ارزنده ای داشت.مجروحیت های پیاپی و دوران اسارت طولانی با وجود مجروحیت ، خود گواه روشنی بر بلندای همت و ایمان اوست . شهید، زنده یاد امان اللهی با وجود تن مجروح و سال ها فشار اسارت بلافاصله پس از رهایی از اسارت و بازگشت به خاک وطن باز هم لباس خدمت بر تن کرد و راه گذشته را مصمم تر در پیش گرفت. این رزمنده خستگی ناپذیر، سرانجام پس از عمری خدمت به وطن و انقلاب، به دلیل آسیب های جسمانی شدیدی که در دوران جنگ و اسارت با خود حمل می کرد، در تاریخ 17 خرداد 1379 دعوت حق را لبیک گفت و به هم رزمان شهیدش پیوست.

خبر-​اجرای طرح بررسی و رصد جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا

بررسی و رصد کامل جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا 1399/03/17

مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرای کامل طرح بررسی و رصد کامل جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا خبر داد و گفت: خوشبختانه وضعیت اکثریت جانبازان از نظر ابتلا منفی بود و ۱۱ نفر نیز در کل کشور درگیر این بیماری شده‌اند که خوشبختانه با درمان‌های صورت گرفته سلامتی خود را به دست آوردند.

خبر-انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دفتر مطالعات و پژوهش‌های بنیاد با مرکز تحقیقات سلامت دفاعی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دفتر مطالعات و پژوهش‌های بنیاد با مرکز تحقیقات سلامت دفاعی 1399/03/17

تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین دفتر مطالعات و پژوهش‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران با مرکز تحقیقات سلامت دفاعی روز دوشنبه دوازدهم خردادماه منعقد شد.