چهارشنبه 9 مهر 1399 |

آرشیو خبر
خبر-آماده سازی مزار شهید مدافع حرم؛ جواد الله کرم

آماده سازی مزار شهید مدافع حرم؛ جواد الله کرم 1399/03/28

مزار شهید مدافع حرم، جواد الله کرم در قطعه 50 گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برای برگزاری مراسم تدفین آن شهید بزرگوار آماده سازی شد.

خبر-دوخت پرده جدید کعبه به مراحل پایانی رسید

دوخت پرده جدید کعبه به مراحل پایانی رسید 1399/03/28

پرده خانه خدا هر سال در روز عرفه تعویض می‌شود که امسال دوخت این پرده توسط بیش از 150 هنرمند مراحل پایانی را طی می‌کند.

خبر-برپایی اقامه نمازجماعت در امامزادگان پس از ۳ ماه مجاز شد

برپایی اقامه نمازجماعت در امامزادگان پس از ۳ ماه مجاز شد 1399/03/27

پس از ۳ ماه تعطیلی برپایی نماز جماعت در فضای باز آستان مقدس امامزادگان از امروز (سه شنبه) مجاز شد.

خبر-دستور رییس بنیاد شهید برای شناسایی و تحت پوشش قرارادن خانواده شهید افغانستانی

دستور رییس بنیاد شهید برای شناسایی خانواده شهید افغانستانی 1399/03/27

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر شناسایی و تحت پوشش قراردادن خانواده یکی از شهدای افغانستانی که اخیرا پیکر وی شناسایی شده، گفت: ما آمده‌ایم که خدمت‌گزار ایثارگران باشیم و در همین راستا از هفته آینده سفرهای استانی خود را برای بررسی شرایط و وضعیت آغاز می‌کنیم. دسترسی جامعه ایثارگری به ما باید آسان باشد.

مقاله-جنگ و جهادِ اکبر

جنگ و جهادِ اکبر 1399/03/27

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به ضرورت انجام اقدامات وسیع و سریع در راستای محرومیت زدائی و افزایش تولیدات کشاورزی وتوسعه و عمران روستاها با وجود ارگان های رسمی دولتی، جهاد سازندگی در ۲۷ خرداد ماه ۱۳۵۸ با فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به منظور فراهم آوردن نهضتی همه جانبه برای مبارزه با فقر و محرومیت بجا مانده از رژیم گذشته و توسعه و عمران روستائی به وجود آمد. جهادگران جهاد سازندگی در دوران 8 ساله دفاع مقدس با خلوص نیت و بدون کوچکترین چشم‌داشتی تنها برای اینکه کاری از امور نظام جمهوری اسلامی ایران به انجام برسد وارد میدان شدند و طول این هشت سال خالصانه و با تمام نیرو و توان به کار جهاد در جبه ها و پشت جبهه ها پرداختند.

گفتگو-هیچ جبهه ای در غرب و جنوب از حضور برادرم خالی نبود

هیچ جبهه ای در غرب و جنوب از حضور برادرم خالی نبود 1399/03/27

سردارشهید قاسم مدهنی فرزند عین شاه، در 10 خرداد سال 1341، در خانواده ای اصیل در شهرستان خرم‌آباد دیده به جهان گشود. وی در روستای کن کبود تحصیلات ابتدایی خود را به پایان رساند و برای گذراندن مقاطع تحصیلی بالاتر به دبیرستان آیت الله طالقانی خرم آباد رفت. در این زمان که مقارن با پیروزی و سال های اول انقلاب اسلامی بود وی در جهت گسترش ارزش های اسلامی فعالیت های انقلابی خود را آغاز کرد و با شروع جنگ به عضویت سپاه در آمد و با علاقه زیادی که به انقلاب داشت به صورت فعال و با روحیه ای خستگی ناپذیر راهی جبهه شد.

استان ها-تکریم ایثارگران، اصالت دادن به کمالات و کرامت انسانی است

تکریم ایثارگران، اصالت دادن به کمالات و کرامت انسانی است 1399/03/27

مدیرکل بنیاد شهید مازندران با اشاره به اینکه تکریم ایثارگران، اصالت بخشیدن به کمالات و کرامت انسانی و حفظ هویت و جایگاه رفیع آنان است، اظهار کرد: خدمت صادقانه به خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران نمونه بارز حفظ ارزش‌ها و صیانت از خون پاک شهدا است.

خبر-بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به نهادی مطالبه‌گر تبدیل شود/ دستور رییس بنیاد برای کمک به شناسایی خانواده شهید افغانستانی

بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به نهادی مطالبه‌گر تبدیل شود/ دستور رییس بنیاد برای کمک به شناسایی خانواده شهید افغانستانی 1399/03/27

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: هیچ مجموعه‌ای در کشور مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران با این میزان از ظرفیت وجود ندارد و باید با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، این نهاد مقدس به مجموعه‌ای مطالبه‌گر بدل شود.

استان ها-رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است

رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است 1399/03/27

مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی با بیان اینکه رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است، اظهار کرد: بخشی از مشکلات ایثارگران مربوط به سایر ادارات و عدم اجرای قوانین جامع خدمات رسانی به ایثارگران است که رفع مشکلات آنان نیازمند همت و همدلی بیشتر مسئولان است.

استان ها-پبگیری مشکلات ۳۷ هزار ایثارگر کرمانشاهی در سه ماه نخست سال

پبگیری مشکلات ۳۷ هزار ایثارگر کرمانشاهی در سه ماه نخست سال 1399/03/27

مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه اظهار داشت: طی سه ماهه اول سال بیش از ۳۷ هزار نفر از ایثارگران مشتمل بر خانواد‌ه های معظم شهدا، جانبازان عزیز و آزادگان سرافراز با مراجعه به ادارت بنیاد پیگیر مسائل و مشکلات خود بوده‌اند.

گزارش-عکسی که دل کاربران شبکه های اجتماعی را آتش زد

عکسی که دل کاربران شبکه های اجتماعی را آتش زد 1399/03/27

چندی پیش عکسی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که مظلومیت به تصویر کشیده در آن باعث شد موج وسیعی از واکنش های بی نظیر مردم را برانگیزد. عکس دو کودک خردسال که برای وداع با پدر شهیدشان آمده اند و در کنار پیکر پاک او آرام گرفته اند.

گزارش- روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 27 خردادماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 27 خردادماه 1399/03/27

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد

گزارش-در دیدار مقام معظم رهبری با مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف الدینی چه گذشت؟

در دیدار مقام معظم رهبری با مادر شهیدان محمدحسن، محمدحسین و محمدعباس سیف الدینی چه گذشت؟ 1399/03/27

تازه نیم ساعت قبل خبر دادند «آقا» قرار است برای دیدن شان برود. اما «بی بی» که سال هاست از سنگینی گوش و کهولت سن رنج می برد انگار متوجه نشده بود قرار است میزبان چه کسی باشد. فقط گفته بود: «هر کس می آید قدم روی چشم»... مادر بی آن که بداند تا دقایقی دیگر رهبر معظم انقلاب را بر قاب در پذیرا خواهد شد، به رسم همه دیدارهای دیگر مسئولان قاب عکس شهدایش را از روی دیوار برمی دارد و روی تخت می چیند، قل قل سماورش را رو به راه می کند، در تنهایی و در انتظار آمدن مهمان، تسبیح به دست روی صندلی می نشیند و چشم به در می دوزد ...

خبر-مادر شهیدان سیف الدینی راد به دیار باقی شتافت / پیام تسلیت رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید بمناسبت درگذشت مادر سه شهید بزرگوار

مادر شهیدان سیف الدینی راد به دیار باقی شتافت / پیام تسلیت رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید بمناسبت درگذشت مادر سه شهید بزرگوار 1399/03/27

رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پیام های جداگانه ای درگذشت حاجیه خانم بی‌بی جلیله قوامی‌راد، مادر شهیدان گرانقدر محمدحسین، محمدحسن و محمدعباس سیف‌الدینی راد را تسلیت گفتند.

تک عکس-حقوق 40 میلیون تومانی در بنیاد شهید نداریم

حقوق 40 میلیون تومانی در بنیاد شهید نداریم 1399/03/26

یک نماینده مجلس با تکذیب پرداخت حقوق های 40 میلیونی در بنیاد شهید از قول وی در یکی از رسانه ها گفت: در بنیاد شهید، حقوق 40 میلیونی اصلا وجود ندارد و با توجه به اینکه در دو دوره عضو کمیسیون اجتماعی مجلس بودم از نزدیک با بنیادشهید و امور ایثارگران آشنا هستم و می دانم چنین نیست.

گفتگو-همسرم از خدا خواسته بود مفقود الاثر شود

همسرم از خدا خواسته بود مفقود الاثر شود 1399/03/26

26 خرداد سالروز تشییع با شکوه پیکر پاک و مطهر 270 شهید دوران دفاع مقدس است که 175 نفر از آنها شهدای غواص خط شکنی بودند که در جریان عملیات کربلای 4 خط عملیاتی اروند را شکستند و از جزیره ام‌الرصاص عبور کردند و طبق شواهد در حالی که تعداد زیادی از آنها مجروح بودند 15 کیلومتر جلوتر از خط مقدم یعنی ابوفلوس در منطقه ابوالخضیب عراق به اسارت دشمن در آمدند و با دست‌ها و پاهای بسته در یک گور دسته جمعی دفن شدند. پیکرهای مطهر این شهدا پس از 29 سال توسط تیم تفحص کشف شد و در اردیبهشت 94 به وطن بازگشت. شهید محمد شیخ شعاعی اختیار آبادی که به گفته ی سردار سلیمانی نگین استان کرمان است، متولد 8 آبان 1334 و تنها شهید روحانی غواص در عملیات کربلای 4 بود که پس از سال ها تلاش و مجاهدت در راه اسلام و انقلاب در 5 دی ماه سال 1365 مظلومانه به شهادت رسید.

خبر-دستورالعمل طرح تکریم، رضایتمندی ایثارگران را به دنبال دارد

دستورالعمل طرح تکریم، رضایتمندی ایثارگران را به دنبال دارد 1399/03/26

مدیرکل بنیاد ایلام بر اجرای کامل دستورالعمل طرح تکریم و رضایت ارباب رجوع تأکید داشت و اظهار کرد: اجرای کامل این دستورالعمل، منجر به رضایتمندی حداکثری جامعه معزز ایثارگری خواهد شد.

خبر-تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثارگری از نفوذ دشمنان در عرصه فرهنگ جلوگیری می‌کند

تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثارگری از نفوذ دشمنان در عرصه فرهنگ جلوگیری می‌کند 1399/03/26

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: معرفی شهدا به‌ عنوان الگوهای برتر اخلاقی به جوانان از جمله اقداماتی است که در مقابله با جنگ نرم دشمنان باید به آن عنایت ویژه‌ای داشت زیرا تداوم راه شهدا و ترویج فرهنگ ایثارگری از نفوذ دشمنان در عرصه فرهنگی جلوگیری خواهد کرد.

استان ها-پیکر مطهر شهید مدافع حرم حسینی، تشییع شد

پیکر مطهر شهید مدافع حرم حسینی، تشییع شد 1399/03/26

پیکر مطهر شهید مدافع حرم سید جواد حسینی، در شهرستان پاکدشت با حضور مردم تشییع و به خاک سپرده شد.

استان ها-​ام‌البنین کرمان به دیدار فرزندان شهیدش شتافت

​ام‌البنین کرمان به دیدار فرزندان شهیدش شتافت 1399/03/26

مادر شهیدان سرافراز محمدحسین، محمدحسن و محمد عباس سیف‌الدینی راد و همچنین مادربزرگ شهید گران‌قدر محسن برهانی پس از تحمل سال‌ها دوری فرزندان به دیدارشان شتافت.