شنبه 17 خرداد 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-بیش از ۷۰ درصد شهدای قزوین از جوانان بودند

بیش از ۷۰ درصد شهدای قزوین از جوانان بودند 1399/01/17

بیش از ۷۰ درصد شهدای استان قزوین از قشر جوان بودند که این مطلب مصداق بارز الگوبرداری آنها از شهدای کربلا به ویژه حضرت علی‌اکبر(ع) است.

استان ها-تداوم اقدامات گسترده بنیاد ایلام در پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا

تداوم اقدامات گسترده بنیاد ایلام در پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا 1399/01/17

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام از تداوم اقدامات گسترده و بسیج امکانات بنیاد ایلام برای پیشگیری و مبارزه با کرونا در میان جامعه ایثارگری استان در سال جدید خبر داد.

مقاله-بزرگمردانی که درس آزادگی وغیرت را مشق کردند

بزرگمردانی که درس آزادگی وغیرت را مشق کردند 1399/01/17

در دوران هشت سال دفاع مقدس، بزرگ مردانی کوچک، سر از جبهه های جنگ درآوردند که درس های بسیاری به ما بدهند. سربازانی از جنس بهشت، غیور مردان عرصه پیکار که از جذابیت‌های دنیوی گذشتند و با احساس مسئولیت در برابر هویت و فرهنگ خود، دفاع و مقاومت را با هر سن و سال به جهانیان آموختند، درس آزادگی و غیرت را که از عاشورا آموخته بودند مشق کردند و علی اکبروار،پا به میدان مقاومت و نبرد گذاشتند وتا حماسه‎هایی جاویدان بیافرینند.پایگاه خبری حیات، به بهانه فرا رسیدن روز جوان نگاهی انداخته به زندگینامه چند از از جوان ترین شهدای جنگ تحمیلی که زیر می خوانید.

استان ها-جانبازان مایه افتخار نظام هستند

جانبازان مایه افتخار نظام هستند 1399/01/17

مدیر کل بنیاد کرمانشاه گفت: عزیزان جانباز در طول دوران دفاع مقدس با ایثار و فداکاری‌های بی‌نظیری که از خود نشان دادند، آسایش، امنیت و اقتدار کشور را تضمین کردند و امروز مایه افتخار و سربلندی کشور هستند.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 17 فروردین ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 17 فروردین ماه 1399/01/17

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

استان ها-جانبازان در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی حضوری فداکارانه دارند

جانبازان در همه عرصه‌های انقلاب اسلامی حضوری فداکارانه دارند 1399/01/16

مدیر کل بنیاد استان مرکزی گفت: جانبازان نه فقط در دوران دفاع مقدس بلکه در همه صحنه ها از ارزش های انقلاب دفاع کردند و حضوری فداکارانه و متعهدانه داشته و دارند.

استان ها-۲۵۰۰ دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان اردبیل در سال ۹۸

۲۵۰۰ دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان اردبیل در سال ۹۸ 1399/01/16

مدیرکل بنیاد استان اردبیل از انجام۲ هزار و ۵۱۲ یدار با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در سال گذشته در این استان خبر داد.

خبر-وسیله‌ای که از قمقمه آب هم برای شهیدی نوجوان مهم‌تر بود

وسیله‌ای که از قمقمه آب هم برای شهیدی نوجوان مهم‌تر بود 1399/01/16

حمید داودآبادی از نویسندگان و رزمندگان دفاع مقدس در صفحه مجازی خود به بیان خاطره‌ای از یک نوجوان شهید در جبهه‌های دفاع مقدس پرداخت.

استان ها-پدر شهیدان حدادیان به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان حدادیان به فرزندان شهیدش پیوست 1399/01/16

پدر شهیدان گران‌قدر سیامک و بابک حدادیان از استان کرمانشاه دعوت حق را لبیک گفت.

استان ها-رضایتمندی جامعه ایثارگری سرلوحه اهداف بنیاد است

رضایتمندی جامعه ایثارگری سرلوحه اهداف بنیاد است 1399/01/16

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز رضایتمندی جامعه ایثارگری را سرلوحه اهداف بنیاد دانست و اظهار داشت: تلاش در جهت خدمت به ایثارگران هیچگاه توقف پذیر نیست.

خبر-پیام تسلیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در پی درگذشت مادر شهیدان حسین پور

پیام تسلیت حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی در پی درگذشت مادر شهیدان حسین پور 1399/01/16

نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت حاجیه‌خانم زهرا زاده حسن، مادر گرامی شهیدان معزز، علی، عباس و محمد امیرحسین پور را تسلیت گفت.

استان ها-​ارائه خدمات تخصصی به جانبازان شیمیایی و والدین شهدا در زنجان

​ارائه خدمات تخصصی به جانبازان شیمیایی و والدین شهدا در زنجان 1399/01/16

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: خدمات لازم به جانبازان به ویژه جانبازان شیمیایی و والدین شهدا که دارای مشکلات ریوی و تنفسی هستند، ارائه می‌شود.

گفتگو-نباید بین نسل امروزی و شهدا فاصله ایجاد شود

نباید بین نسل امروزی و شهدا فاصله ایجاد شود 1399/01/16

سیده هدی میرهاشمی، فرزند جانباز ۲۵ درصد، سید علی اکبر میرهاشمی متولد فروردین 1381در استان قم است و در حال حاضردر شهر رشت سکونت دارد، وی که اکنون دانش آموز آموزشگاه شاهد حضرت فاطمه زهرا(س) استان گیلان و یکی از برگزیدگان جشنواره آموزشی و پژوهشی جایزه ملی ایثار در سال 98، است. این دانش آموز نمونه حائز رتبه ی اول پایه دوازدهم در رشته علوم تجربی، دارای رتبه ی نخست استانی در رشته نهج‌البلاغه و رتبه سوم استانی در مسابقات فرهنگی هنری رشته نمایش صحنه ای سال 98، است.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 16فروردین ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 16فروردین ماه 1399/01/16

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-رهبر معظم انقلاب درگذشت مجاهد فداکار میرزا محمد سُلگی را تسلیت گفتند

پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب درپی درگذشت مجاهد فداکار، میرزا محمد سُلگی 1399/01/15

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی، درگذشت مجاهد فداکار و جانباز سرافراز آقای میرزا محمد سُلگی، راوی کتاب ارزشمند آب هرگز نمی‌میرد، را تسلیت گفتند.

مقاله-آزادمردی به استواری سرو

آزادمردی به استواری سرو 1399/01/15

بهانه‌ها برای قدردان بودن خون شهدا فراوان است. بزرگ مردانی که شجاعانه رفتند تا امنیت و آرامش را برای ما هدیه آورند.امروز، از جوانمردی بزرگ خواهیم نوشت که مردانگی پیشه و ریشه او بود و چه خوش ساخت دست روزگار این نام مبارک را که راد مردی پیوندی بود جاودانه از ازل تا ابدیت برای این بزرگ مرد جبهه های نبرد حق علیه باطل. شهید بزرگوار محمود رادمرد پس از سال ها مجاهدت در راه وطن، دین و آبروی سرزمینی خود، سرانجام در چنین روزی شربت شیرین شهادت نوشید و به دیدار معبود خود شتافت.

مقاله-نقش دفاع مقدس در ادبیات کودک ونوجوان

نقش دفاع مقدس در ادبیات کودک ونوجوان 1399/01/14

امروز پنج شبه 14 فروردین ماه مصادف است با روز جهانی کتاب کودک ، پایگاه خبری حیات ، به بهانه این روز، نگاهی انداخته به مجموعه آثار منتخب در حوزه ادبیات کودک و نوجوان که از یک سو با استقبال منتقدین و اهل فن مواجه بوده و از سوی دیگر در میان مخاطبان کودک و نوجوان به عنوان آثاری جذاب و خواندنی مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که تعداد این آثار زیاد بوده و مجال معرفی همه آنها فراهم نیست، لذا تلاش می کنیم که از میان آنها چند اثر شاخص را برگزیده و به خوانندگان و دوست داران شعر و ادبیات دفاع مقدس معرفی کنیم.

خبر-اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح شد

اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران اصلاح شد 1399/01/13

هیات وزیران در جلسه هیات دولت، اساسنامه صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران را با استناد به قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران اصلاح کرد.

خبر-ارائه ۱۱۰۰ بسته بهداشتی ضدعفونی به ایثارگران لرستان

ارائه ۱۱۰۰ بسته بهداشتی ضدعفونی به ایثارگران لرستان 1399/01/13

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان گفت: از ابتدای شیوع بیماری ویروسی کرونا تاکنون ۱۱۰۰ بسته ضدعفونی و بهداشتی به ایثارگران اهدا شده است.

خبر-پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده

پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در پی درگذشت پدر شهیدان فهمیده 1399/01/13

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت «حاج محمدتقی فهمیده» پدر شهیدان سرافراز «محمدحسین و داوود فهمیده» را تسلیت گفت.