چهارشنبه 9 مهر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-خانواده‌های معظم شهدا ارزش واقعی نظام اسلامی هستند

خانواده‌های معظم شهدا ارزش واقعی نظام اسلامی هستند 1399/04/09

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا ارزش واقعی نظام اسلامی هستند، گفت: اگر به فرهنگ، معنا و ارزش واقعی شهدا و ایثارشان پی ببریم و به نسل جوان منتقل کنیم تمامی مشکلات حل خواهد شد.

استان ها-​جانباز ۷۰ درصد محمد صالح فیضی، به همرزمان شهیدش پیوست

​جانباز ۷۰ درصد محمد صالح فیضی، به همرزمان شهیدش پیوست 1399/04/09

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد محمد صالح فیضی، از شهرستان بوکان استان آذربایجان غربی به همرزمان شهیدش پیوست.

استان ها-برقراری یک هزار و ۴۵۰ تماس تلفنی با ایثارگران استان مرکزی

برقراری یک هزار و ۴۵۰ تماس تلفنی با ایثارگران استان مرکزی 1399/04/09

مدیرکل بنیاد شهید مرکزی از برقراری یک هزار و ۴۵۰ تماس تلفنی با جامعه ایثارگری استان در سه ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: علیرغم محدودیت‌ها به دلیل وجود کرونا همکاران بنیاد مسائل و مشکلات جامعه هدف را پیگیری کرده و با تمام توان در خدمت این عزیزان هستند.

وصیت نامه ها-در جبهه انسان خدا را می بیند

در جبهه انسان خدا را می بیند 1399/04/09

شهید محمد مهدی اشرفیان فرزند غلامحسن در 4 خرداد سال 1342 در خانواده ای مذهبی و پیرو روحانیت، در مشهد مقدس، متولد شد.7 ساله بود که به محیط آموزشی قدم گذاشت و در 11 سالگی فرائض و واجباتش بخصوص نماز و روزه را انجام می داد. وی پس از سپری کردن دوران راهنمایی در هنرستان صنعتی سید جمال الدین اسد آبادی مشغول به تحصیل شد و در کنار تحصیل بخشی از اوقات خود را صرف فراگیری علوم اسلامی و حوزه کرد و نیز برای تامین مخارج تحصیلش به بنایی می پرداخت.

گفتگو-10 سال پیش خواب دیدم، یک بسته سفید آوردند و گفتند این جواد است / افتخار می کنم که مادر شهید جواد الله کرم هستم

10 سال پیش خواب دیدم، یک بسته سفید آوردند و گفتند این جواد است / افتخار می کنم که مادر شهید جواد الله کرم هستم 1399/04/09

پس از گذشت چهار سال از شهادت مظلومانه شهید بزرگوار جواد الله کرم، خبر پیدا شدن پیکر مطهر این فرمانده جبهه مقاومت، اشک شوق را از دیدگان خانواده و نزدیکانش سرازیر کرد. پیکر مطهر شهید جواد الله کرم که خبر شهادتش در سال 1395 در موجی از بهت و ناباوری منتشر شد، در خاک وطن و در کنار سایر شهدای مقاومت و هشت سال دفاع مقدس آرام گرفت.پایگاه خبری حیات، امروز، پای گفت و گو با مادر فرمانده غیوری نشست که حماسه آفرینی هایش در دفاع ار حرم اهل بیت تا قیام مهدی موعود، از یاد ها نخواهد رفت، مشروح این گفت وگو را در زیر می خوانید:

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 9 تیرماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 9 تیرماه 1399/04/09

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-رییس جمهوری دستور تسویه مطالبات ایثارگران را صادر کرد / افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹

رییس جمهوری دستور تسویه مطالبات ایثارگران را صادر کرد / افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ 1399/04/09

درحالیکه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از واگذاری ساخت مسکن برای 10 هزار نفر از جامعه ایثارگری خبر داد، رییس جمهوری دستور داد تا کلیه مطالبات ایثارگران تا پایان دولت دوازدهم تسویه شود.

گفتگو-زمانی که دخترمان رقیه، 3 ساله شد همسرم به شهادت رسید

زمانی که دخترمان رقیه، 3 ساله شد همسرم به شهادت رسید 1399/04/08

سردار شهید موسی الرضا خراسانی قلی آباد، که سابقه ی 7 سال حضور مستمر و تاثیر گذار در جبهه های دفاع مقدس را دارد، در 1 دیماه سال1342، در خانواده ای مومن و کشاورز در روستای قلی آباد شهرستان گرگان متولد شد. با اوج گیری جریانات انقلاب وی درحالیکه نوجوان 15 ساله ای بود، به صورت شبانه روزی فعالیت های انقلابیش را پی می گرفت، به پخش کردن اعلامیه می پرداخت و در تظاهرات ها نیز بصورت فعال حضور داشت. وی پس از پیروزی انقلاب به بسیج پیوست و با آغاز جنگ تحمیلی با رها کردن خانه و خانواده بر حسب احساس وظیفه‌ای که می کرد راهی جبهه شد. شهید خراسانی که ادامه تحصیل نداده بود و از هوش بالایی در امورات جنگ و عملیات ها برخوردار بود با شرکت در کلاس های نهضت که در جبهه برگزار می شد ادامه تحصیل داد و سرانجام پس از چندین بار جانبازی، در 8 تیر سال 66 در عملیات نصر 4 در حالیکه مشغول جابجایی مهمات بود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

استان ها-پدران و مادران مکرم شهدا در صبر و مقاومت بی‌نظیر هستند

پدران و مادران مکرم شهدا در صبر و مقاومت بی‌نظیر هستند 1399/04/08

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به اینکه پدران و مادران مکرم شهدا در صبر و مقاومت بی‌نظیر هستند، اظهار داشت: والدین معظم شهدا مظهر صدق و صفا و اخلاص و الگوی واقعی در تمامی عرصه‌ها هستند.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد بهرام شکری چینی بلاغ، به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد بهرام شکری چینی بلاغ، به یاران شهیدش پیوست 1399/04/08

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد بهرام شکری چینی بلاغ، از استان آذربایجان غربی به یاران شهیدش پیوست.

خبر-پیام مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سالروز بمباران شیمیایی سردشت

پیام مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سالروز بمباران شیمیایی سردشت 1399/04/08

مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در آستانه سالگرد حمله شیمیایی به سردشت و روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی پیام ویدئویی ارسال کرد.

استان ها-شهید بهشتی یکی از ستاره‌های درخشان عصر حاضر بود

شهید بهشتی یکی از ستاره‌های درخشان عصر حاضر بود 1399/04/08

مدیرکل بنیاد شهید استان قزوین شهید بهشتی را یکی از ستاره‌های درخشان عصر حاضر خواند و گفت: این شهید گرانقدر مظلوم زیست و مظلوم شهید شد اما در عین مظلومیت، مانند خاری در چشم دشمنان اسلام و انقلاب بود.

استان ها-پدر شهیدان زرین، به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان زرین، به فرزندان شهیدش پیوست 1399/04/08

پدر شهیدان آمحمد و سوخته زرین، از استان خوزستان به فرزندان شهیدش پیوست.

خبر-انتقال سهمیه‌های حج تمتع ایثارگران به سال آینده

انتقال سهمیه‌های حج تمتع ایثارگران به سال آینده 1399/04/08

مدیرکل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تعلیق اعزام‌ کاروان‌ها به حج تمتع ثبت‌نام‌های سال جاری با حفظ اولویت به سال ۱۴۰۰ انتقال خواهد یافت.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 8 تیرماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 8 تیرماه 1399/04/08

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-روایت تلخ یک پرستار از بمباران شیمیایی سردشت / تعداد مجروحین بیشتر از چهار برابر تخت های بیمارستان شهر بود

روایت تلخ یک پرستار از بمباران شیمیایی سردشت / تعداد مجروحین بیشتر از چهار برابر تخت های بیمارستان شهر بود 1399/04/08

پرتویان از پرستاران بیمارستان سردشت با بیان اینکه بعد از بمباران شیمیایی این شهر توسط رژیم بعث عراق، عده زیادی از مردم به علت عدم آگاهی آشنایی با بمباران شیمیایی آلوده شدند، گفت: حجم مجروحین این فاجعه به حدی بود که ما در روی هر تخت بیمارستان ۴ نفر را می خواباندیم و آنها را مداوا می‌کردیم.

خبر-جزئیات مراسم وداع با پیکر شهید «نسیم افغانی»

جزئیات مراسم وداع با پیکر شهید «نسیم افغانی» 1399/04/08

پیکر مجاهد افغانستانی دفاع مقدس، «نسیم افغانی» از شهدای عملیات «والفجر۱» دوشنبه، ۹ تیر ماه وارد مشهدالرضا خواهد شد.

گزارش-شورای امنیت برای نخستین بار استفاده عراق از سلاح شیمیایی را بعد از جنگ تحمیلی محکوم کرد

شورای امنیت برای نخستین بار استفاده عراق از سلاح شیمیایی را بعد از جنگ تحمیلی محکوم کرد 1399/04/08

وزیر امور خارجه با بیان اینکه رژیم عراق در سال ۱۳۶۳ برای نخستین بار استفاده از گاز شیمیایی را در جنگ علیه ایران مورد استفاده قرار داد، گفت: سازمان ملل متحد چندین بار در دوران دفاع مقدس اقدام به بازرسی در ایران و عراق کرد و ادعاهای هر دو طرف برای استفاده از سلاح شیمیایی را مورد بررسی قرار داد و در همه این بازرسی‌ها، سازمان ملل به این نتیجه متقن رسید که رژیم بعث عراق از سلاح شیمیایی استفاده کرده است. با این حال نخستین باری که شورای امنیت استفاده عراق از سلاح شیمیایی را محکوم کرد، بعد از جنگ تحمیلی بود.

گزارش-بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی هستند / تحریم های آمریکا، تامین دارو برای جانبازان شیمیایی را بسیار سخت کرده است

بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی هستند / تحریم های آمریکا، تامین دارو برای جانبازان شیمیایی را بسیار سخت کرده است 1399/04/07

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی در کشورمان حضور دارند، گفت: آمریکا توسط رژیم بعث عراق تا پایان جنگ ۱۸۰۰ تن انواع بمب شیمیایی را در جبهه‌ها و بر روی سر مردم بی‌دفاع سرازیر کرد و در هشتم تیرماه بزرگ‌ترین جنایت ضد بشری را در طول تاریخ انجام داد که امروز به دلیل تحریم‌های آمریکا، تامین دارو و امکانات لازم برای آنها بسیار سخت است و در هیچ برهه‌ای از تاریخ این فشار تحریم بر ملت ایران نبوده است.

گزارش-​رفتار شهید بهشتی الگویی بزرگ در گام دوم انقلاب است

​رفتار شهید بهشتی الگویی بزرگ در گام دوم انقلاب است 1399/04/07

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام وجود شهید بهشتی لبریز از شیفتگی خدمت به مردم بود و رفتار مدیریتی ایشان باید برای همه ما در گام دوم انقلاب الگو باشد.