جمعه 4 مهر 1399 |

آرشیو خبر
گفتگو-روایت تلخ یک پرستار از بمباران شیمیایی سردشت / تعداد مجروحین بیشتر از چهار برابر تخت های بیمارستان شهر بود

روایت تلخ یک پرستار از بمباران شیمیایی سردشت / تعداد مجروحین بیشتر از چهار برابر تخت های بیمارستان شهر بود 1399/04/08

پرتویان از پرستاران بیمارستان سردشت با بیان اینکه بعد از بمباران شیمیایی این شهر توسط رژیم بعث عراق، عده زیادی از مردم به علت عدم آگاهی آشنایی با بمباران شیمیایی آلوده شدند، گفت: حجم مجروحین این فاجعه به حدی بود که ما در روی هر تخت بیمارستان ۴ نفر را می خواباندیم و آنها را مداوا می‌کردیم.

خبر-جزئیات مراسم وداع با پیکر شهید «نسیم افغانی»

جزئیات مراسم وداع با پیکر شهید «نسیم افغانی» 1399/04/08

پیکر مجاهد افغانستانی دفاع مقدس، «نسیم افغانی» از شهدای عملیات «والفجر۱» دوشنبه، ۹ تیر ماه وارد مشهدالرضا خواهد شد.

گزارش-شورای امنیت برای نخستین بار استفاده عراق از سلاح شیمیایی را بعد از جنگ تحمیلی محکوم کرد

شورای امنیت برای نخستین بار استفاده عراق از سلاح شیمیایی را بعد از جنگ تحمیلی محکوم کرد 1399/04/08

وزیر امور خارجه با بیان اینکه رژیم عراق در سال ۱۳۶۳ برای نخستین بار استفاده از گاز شیمیایی را در جنگ علیه ایران مورد استفاده قرار داد، گفت: سازمان ملل متحد چندین بار در دوران دفاع مقدس اقدام به بازرسی در ایران و عراق کرد و ادعاهای هر دو طرف برای استفاده از سلاح شیمیایی را مورد بررسی قرار داد و در همه این بازرسی‌ها، سازمان ملل به این نتیجه متقن رسید که رژیم بعث عراق از سلاح شیمیایی استفاده کرده است. با این حال نخستین باری که شورای امنیت استفاده عراق از سلاح شیمیایی را محکوم کرد، بعد از جنگ تحمیلی بود.

گزارش-بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی هستند / تحریم های آمریکا، تامین دارو برای جانبازان شیمیایی را بسیار سخت کرده است

بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی هستند / تحریم های آمریکا، تامین دارو برای جانبازان شیمیایی را بسیار سخت کرده است 1399/04/07

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه بیش از دو هزار قربانی شیمیایی در شرایط بسیار سخت جسمی در کشورمان حضور دارند، گفت: آمریکا توسط رژیم بعث عراق تا پایان جنگ ۱۸۰۰ تن انواع بمب شیمیایی را در جبهه‌ها و بر روی سر مردم بی‌دفاع سرازیر کرد و در هشتم تیرماه بزرگ‌ترین جنایت ضد بشری را در طول تاریخ انجام داد که امروز به دلیل تحریم‌های آمریکا، تامین دارو و امکانات لازم برای آنها بسیار سخت است و در هیچ برهه‌ای از تاریخ این فشار تحریم بر ملت ایران نبوده است.

گزارش-​رفتار شهید بهشتی الگویی بزرگ در گام دوم انقلاب است

​رفتار شهید بهشتی الگویی بزرگ در گام دوم انقلاب است 1399/04/07

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام وجود شهید بهشتی لبریز از شیفتگی خدمت به مردم بود و رفتار مدیریتی ایشان باید برای همه ما در گام دوم انقلاب الگو باشد.

مقاله-حادثه هفت تیر، سندی محکم  از جنایتکاری دشمنان ملت ایران

حادثه هفت تیر، سندی محکم از جنایتکاری دشمنان ملت ایران 1399/04/07

روز هفتم تیر 1360 بر اثر انفجار یک بمب نیرومند در مقر حزب جمهوری اسلامی در تهران، آیت‌الله بهشتی و 72 تن از یاران امام خمینی به شهادت رسیدند. این انفجار در ساعت ۲۰:۳۰ در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران در سالن اجتماعات حزب واقع در سرچشمه تهران در جلسه ای که برای بررسی انتخابات ریاست جمهوری آینده برگزار می شد، رخ داد ومنجر به شهادت مظلومانه دکتر سید محمد بهشتی اعضای حزب جمهوری اسلامی شد.امروز 7 خرداد سال 1399 پایگاه خبری حیات، ازاین واقعه تلخ و دردناک یادی کرده است.

استان ها-خانواده‌های معظم ایثارگران میراث‌داران انقلاب اسلامی هستند

خانواده‌های معظم ایثارگران میراث‌داران انقلاب اسلامی هستند 1399/04/07

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان جنوبی ایثارگران را سرمایه‌های کشور دانست و گفت: خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان میراث‌داران انقلاب اسلامی هستند.

استان ها-مناسب سازی فضای شهری بر اساس نیاز جانبازان امری ضروری است

مناسب سازی فضای شهری بر اساس نیاز جانبازان امری ضروری است 1399/04/07

مدیرکل بنیاد شهید ایلام بر لزوم رسیدگی به ایثارگران دارای ناتوانی جسمی حرکتی تأکید کرد و گفت: زیست شخصی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از اهمیت بسیاری برخوردار است و به همین جهت مناسب سازی فضای شهری بر اساس نیاز جانبازان ضروری است.

استان ها-مادر شهیدان قادری، آسمانی شد

مادر شهیدان قادری، آسمانی شد 1399/04/07

مادر شهیدان عباس و غلامرضا قادری، از استان چهارمحال و بختیاری آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.

خبر-​شروع ثبت‌نام اینترنتی پایه دهم (دوره دوم متوسطه) مدارس شاهد

​شروع ثبت‌نام اینترنتی پایه دهم (دوره دوم متوسطه) مدارس شاهد 1399/04/07

اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران طی اطلاعیه‌ای به نقل از اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌وپرورش از آغاز ثبت‌نام اینترنتی پایه دهم (دوره دوم متوسطه) مدارس شاهد در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ از پنجم تیرماه خبر داد.

خبر-یادبود شهدای هفت تیر با یک نمایشگاه هنری

یادبود شهدای هفت تیر با یک نمایشگاه هنری 1399/04/07

نمایشگاه عکس و نقاشی سرچشمه سرخ، به یاد شهدای هفتم تیرماه، در موزه فلسطین برگزار می‌شود.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد حاج حسین همتی، به همرزمان شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد حاج حسین همتی، به همرزمان شهیدش پیوست 1399/04/07

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد حاج حسین همتی، از استان آذربایجان شرقی به یاران شهیدش پیوست.

استان ها-فرزندان شهدا ادامه دهنده راه پدران هستند

فرزندان شهدا ادامه دهنده راه پدران هستند 1399/04/07

مدیرکل بنیاد شهید مازندران تصریح کرد: فرزندان عزیز شهدا ادامه دهنده راه پدران شهید خود در جهت سربلندی و اعتلای ایران اسلامی هستند و همواره در این مسیر تعالی بخش، افتخارات زیادی را آفریدند.

وصیت نامه ها-دلنوشته ی یک سرباز وظیفه که توفیق شهادت یافت

دلنوشته ی یک سرباز وظیفه که توفیق شهادت یافت 1399/04/07

خط سرخ شهادت، خط آل محمد (ص) و علی (ع) است و این افتخار از خاندان نبوت و ولایت به ذریه طیبه آن بزرگواران و به پیروان خط آنان به ارث رسیده است.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 7 تیرماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 7 تیرماه 1399/04/07

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-صحن ها، رواق ها و روضه منوره حرم رضوی مرحله به مرحله بازگشایی می شود

صحن ها، رواق ها و روضه منوره حرم رضوی مرحله به مرحله بازگشایی می شود 1399/04/07

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی از برنامه ریزی برای بازگشایی مرحله به مرحله صحن‌ها، رواق‌ها و روضه منوره بر اساس نظر ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد و گفت: دهه کرامت امسال برنامه‌ای مستقیم با حضور زائر نخواهیم داشت و آنچه از برنامه‌ها تدارک دیده شده در رواق امام خمینی (ره) ضبط شده و از طریق رسانه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

مقاله-حضرت امام چرا به آیت الله خامنه ای تبریک گفت؟ / بازگویی داستان ضبط صورت روی تریبون مسجد ابوذر

حضرت امام چرا به آیت الله خامنه ای تبریک گفت؟ / بازگویی داستان ضبط صوت روی تریبون مسجد ابوذر 1399/04/06

ششم تیرماه سال۱۳۶۰ در حالی که تنها شش روز از شهادت دکتر مصطفی چمران، گذشته بود، پروژه حذف رهبران اصلی جریان پیرو خط امام(ره)، با انفجار بمب کار گذاشته شده در ضبط صوت قرار داده شده روی تریبون سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران، توسط سازمان منافقین خلق کلید خورد.

مقاله-مجاهدی خستگی ناپذیر

مجاهدی خستگی ناپذیر 1399/04/06

سردار شهید مهدی خوش‌سیرت فرمانده تیپ و معاون لشکر ۱۶ قدس گیلان بود که در ۱۶ عملیات دوران دفاع مقدس حضور محوری داشت و پس از ۱۳بار جانبازی در ارتفاعات ماووت به شهادت رسید. این سردار شجاع، با حضور در عملیات هایی مثل طریق القدس، فتح المبین ، بیت المقدس ، فتح خرمشهر، رمضان، مسلم ابن عقیل ، محرم ، والفجر4، والفجر6، هور العظیم ، قدس ، بدر ، والفجر8 ، کربلای2 ، کربلای5 ، ونصر4 نشان داد که از روحیه جهادی سیری ناپذیری برخوردار است، سیمای او برای همگان نمای آرامش و متانت بود و تصمیماتش در لحظات خطر و بحران عمیقا منطقی و کار ساز، این شهید بزرگوار سرانجام در عملیات نصر 4 (فتح ماووت عراق) در تاریخ 6تیرماه ۶۶ به دعوت حق لبیک گفت و به دیدار معبودش شتافت.

خبر-دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ایثارگران استان البرز/ تأکید بر ضرورت حل مشکل اشتغال ایثارگران

دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ایثارگران استان البرز/ تأکید بر ضرورت حل مشکل اشتغال ایثارگران 1399/04/05

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در روز پنجشنبه ۵ تیرماه در سفر به استان البرز در شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان گفت: باید با عزمی جدی به سمتی برویم که مشکل اشتغال ایثارگران مرتفع شود.

خبر-دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهدای هفتم تیر/فاجعه هفتم تیر از نقاط عطف انقلاب اسلامی است

دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهدای هفتم تیر/فاجعه هفتم تیر از نقاط عطف انقلاب اسلامی است 1399/04/05

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام انقلاب‌ها دارای نقطه عطفی در تاریخ خود هستند و فاجعه هفتم تیر یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی ایران است. همزمان با این اتفاق رفتارهای اجتماعی، سیاسی و نظامی کشورمان تغییر کرد و تحولی در جبهه های دفاع مقدس ایجاد شد و می توان گفت جامعه ما تا قیامت مدیون شهدای هفتم تیر است.