دوشنبه 23 تیر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-شهدا همواره در وصایای خود بر نماز اول وقت تأکید داشتند

شهدا همواره در وصایای خود بر نماز اول وقت تأکید داشتند 1399/02/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران تصریح کرد: شهدا همواره در وصایای خود بر نماز اول وقت و امر به معروف و نهی از منکر تأکید داشتند و امروز باید اشاعه دهنده آرمان‌های شهدا در تمامی شئونات زندگی خود باشیم.

استان ها-ضرورت توجه به خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی ایثارگران

ضرورت توجه به خدمات مشاوره‌ای و روانشناختی ایثارگران 1399/02/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان بر ضرورت توجه به خدمات مشاوره‌ای و روان شناختی ایثارگران به عنوان نیاز روز آنها تأکید کرد.

استان ها-پاسخ‌گویی مدیرکل بنیاد شهید مرکزی به ایثارگران از طریق سامانه سامد

پاسخ‌گویی مدیرکل بنیاد شهید مرکزی به ایثارگران از طریق سامانه سامد 1399/02/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان مرکزی با حضور در مرکز سامد از طریق تلفن ۱۱۱ پاسخ‌گوی مشکلات خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان استان بود.

استان ها-رساندن پیام انقلاب به مردم مهمترین وظیفه روابط عمومی است

رساندن پیام انقلاب به مردم مهمترین وظیفه روابط عمومی است 1399/02/27

مدیر کل بنیاد شهید استان ایلام با بیان اینکه رساندن پیام انقلاب به نسل های آینده باید مهمترین وظیفه اهالی رسانه و روابط عمومی باشد، گفت: روابط عمومی ها و رسانه‌ها می توانند فرهنگ متعالی ایثار و شهادت را در بین آحاد مردم جامعه گسترش دهند.

وصیت نامه ها-امروز روز ایثار و از خودگذشتگی است

امروز روز ایثار و از خودگذشتگی است 1399/02/27

شهید محمد تقی کوهستانی، فرزند محمد در 5 مهر 1341، در روستای باغلان ارلان شهرستان مرند در استان آذربایجان شرقی به دنیا آمد، تا پایان سال سوم راهنمایی تحصیلاتش را ادامه داد و پس از آن در کنار پدر به شغل جوشکاری پرداخت. وی در جریانات انقلاب در صف اول راهپیمایی ها و تظاهرات ها قرار گرفت و پس از پیروزی انقلاب با تشکیل انجمن های اسلامی و هسته های مقاومت در هسته مقاومت مسجد رفیع آباد مرند ثبت نام کرد و مشغول فعالیت شد. شهید محمد تقی با شروع جنگ تحمیلی در آذر سال 59، پس از گرفتن دفترچه خدمت، برای گذراندن دوره ی آموزشی نظامی به پادگان ژاندارمری تهران رفت و پس از آن برای ادامه خدمت به بانه اعزام شد. آن زمان در گیری ها در بانه شدت گرفته بود و هر روز ضد انقلاب، مردم بی گناهی را به خاک و خون می کشیدند. شهیدکوهستانی در دوران خدمتش مصمم و با علاقه به مبارزه با ضد انقلاب پرداخت و سرانجام در 27 اردیبهشت سال 62، در منطقه بانه در درگیری شدید با کومله ها و دموکرات ها به شهادت رسید.

استان ها-توزیع ۲۶ هزار بسته بهداشتی در بین ایثارگران استان هرمزگان

توزیع ۲۶ هزار بسته بهداشتی در بین ایثارگران استان هرمزگان 1399/02/27

مدیر کل بنیاد شهید هرمزگان بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲۶ هزار اقلام بهداشتی بین ایثارگران استان هرمزگان توزیع شده است.

استان ها-ارائه خدمات جدید بیمه‌ای به ایثارگران استان هرمزگان

ارائه خدمات جدید بیمه‌ای به ایثارگران استان هرمزگان 1399/02/27

معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان بیان کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته، خدمات جدیدی در دستور کار بیمه مکمل یا دی قرار گرفت که بخش مهمی از مشکلات درمانی ایثارگران برطرف می‌شود.

استان ها-پیکر مطهر شهید مدافع حرم غلامی، در کاشان تشییع شد

پیکر مطهر شهید مدافع حرم غلامی، در کاشان تشییع شد 1399/02/27

پیکر مطهر جانباز شهید مدافع حرم، علی مدد غلامی، تشییع و در کنار دیگر شهدای مدافع حرم گلزار شهدای دارالسلام به‌ خاک سپرده شد.

استان ها-ارائه تسهیلات اشتغال زایی به ۷۹۰ نفر از ایثارگران لرستان

ارائه تسهیلات اشتغال زایی به ۷۹۰ نفر از ایثارگران لرستان 1399/02/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در رابطه با تسهیلات اشتغالزایی بیان کرد: در سال گذشته حدود ۷۹۰ نفر از ایثارگران، تسهیلات اشتغال زایی دریافت کرده‌اند که در این زمینه بانک‌ها همراهی و همکاری خوبی با بنیاد داشتند.

گفتگو-رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تنها راه قطع زنجیره انتقال کُروناست

رعایت دستورالعمل های بهداشتی، تنها راه قطع زنجیره انتقال کُروناست 1399/02/27

یکی از با اهمیت ترین ابعاد پدیده COVID19 یا همان بیماری کُرونا ناشناختگی آن است که باعث شده جمعی زیادی از محققین و پژوهشگران حوزه پزشکی در چهار گوشه جهان ، با تحقیقات شبانه روزی به دنبال یافتن ساز و کار و ماهیت این ویروس بسیار پیچیده باشند، همین امر نشان می دهد که نقش تحقیقات علمی در قطع زنجیره انتقال و یافتن واکسنی جهت غلبه نهایی بر این ویروس خطر ناک تا چه اندازه حیاتی است؛پایگاه خبری حیات گفت و گویی را با پزشک ایثارگر، جواد مینویی فر ، متخصص بیماری های عفونی و سرپرست پژوهشکده علوم پزشکی و مهندسی جانبازان انجام داده که در طول دوره بروز این ویروس، بطور مستمر در حال تحقیق و پژوهش پیرامون راه های اثر بخش تر برای مهار و کنترل این بیماری، بخصوص در میان جامعه ایثارگران بوده است. تحقیقاتی که نتیجه آنها مستقیما در اختیار کادر درمانی قرار می گیرد و پزشکان و پرستاران را در جهت ایفای نقشی حداکثری برای کنترل و مهار ویروس کرونا یاری می رساند.

استان ها-اهدای ۶۸۰ بسته معیشتی به ایثارگران آسیب دیده از بیماری کرونا در البرز

اهدای ۶۸۰ بسته معیشتی به ایثارگران آسیب دیده از بیماری کرونا در البرز 1399/02/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از اهدای ۶۸۰ بسته معیشتی به ایثارگران آسیب‌دیده از بیماری کرونا خبر داد.

استان ها-بازدید مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه از مجموعه اداری بنیاد دالاهو

بازدید مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه از مجموعه اداری بنیاد دالاهو 1399/02/27

برنامه ها و فعالیت های بنیاد شهید دالاهو در بازدید سرزده مدیرکل بنیاد کرمانشاه مورد بررسی قرار گرفت.

استان ها-شهدا با ایمان، باور، اعتقاد و بصیرت راه شهادت را انتخاب کردند

شهدا با ایمان، باور، اعتقاد و بصیرت راه شهادت را انتخاب کردند 1399/02/27

نماینده ولی فقیه در استان کردستان، شهادت را بالاترین افتخار دانست و اظهار کرد: شهدا با ایمان، باور، اعتقاد و بصیرت راه شهادت را انتخاب کردند و ایستادگی خانواده شهدا نیز قابل تقدیر بوده و حضور آنها برای نظام و مردم شریف ایران افتخار است.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 27 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 27 اردیبهشت ماه 1399/02/27

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-امیرمومنان (ع) الگوی تمام رزمندگان مقاومت تا قیامت است

امیرمومنان (ع) الگوی تمام رزمندگان مقاومت تا قیامت است 1399/02/25

استاد حوزه علمیه قم گفت: امیرمومنان علی (ع) الگوی تمام رزمندگان مقاومت تا روز قیامت است و آن حضرت چهره شاخص مقاومت در سه عرصه جهاد اصغر و اکبر و جهاد کبیر است.

خبر-دستی به دعا، دستی به عزا

دستی به دعا، دستی به عزا 1399/02/25

اسماعیل علوی

خبر-توضیح مدیرکل حوزه ریاست بنیاد درباره انتشار فیلم درخواست یک جانباز

توضیح مدیرکل حوزه ریاست بنیاد درباره انتشار فیلم درخواست یک جانباز 1399/02/25

مدیرکل حوزه ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران توضیحاتی درباره انتشار فیلمی با عنوان «درخواست جانباز قائمشهری» در برخی سایت‌ها و فضای مجازی ارائه کرد.

استان ها-شهدا برای نماز و احیای امر به معروف و نهی ازمنکر به شهادت رسیدند

شهدا برای نماز و احیای امر به معروف و نهی ازمنکر به شهادت رسیدند 1399/02/24

مدیر کل بنیاد شهید مازندران تصریح کرد: شهدا برای برپایی نماز و احیای امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند و امروز زنده نگه داشتن فرهنگ شهدا بر همگان واجب است.

استان ها-حوزه تعاون، محور خدمت رسانی به جامعه ایثارگری است

حوزه تعاون، محور خدمت رسانی به جامعه ایثارگری است 1399/02/24

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه حوزه تعاون محور خدمت رسانی به خانواده های عزیز شهدا، جانبازان و آزادگان است، گفت: حوزه تعاون به دلیل تعدد مراجعات و نوع مخاطبان، پیشرو خدمات در بنیاد شهید محسوب می شود.

استان ها-نهادهای غیردولتی برای برگزاری بهتر کنگره شهدا کمک کنند

نهادهای غیردولتی برای برگزاری بهتر کنگره شهدا کمک کنند 1399/02/24

استاندار خراسان رضوی گفت: شهدا متعلق به همه هستند و غیر از دستگاه‌های دولتی، نهادهای غیردولتی هم برای برگزاری بهتر کنگره شهدا کمک کنند.