دوشنبه 30 دی 1398 |

آرشیو خبر
استان ها-ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهبردی مهم در برابر تهاجم فرهنگی است

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهبردی مهم در برابر تهاجم فرهنگی است 1398/09/27

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز با تأکید بر اینکه باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تبیین شود بیان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راهبردی مهم در برابر تهاجم فرهنگی خواهد بود.

وصیت نامه ها-به شما توصیه می کنم راه و هدف مرا دنبال کنید

به شما توصیه می کنم راه و هدف مرا دنبال کنید 1398/09/27

شهید مهدی جوادی اینانلو در7 اردیبهشت سال 1342 در شهر قزوین به دنیا آمد و در 27 آذرماه سال 1360 دراستان کرمانشاه بر اثر اصابت ترکش، توسط نیروهای عراقی به شهادت رسید

استان ها-دیدار با جانبازان برای مسئولان روحیه‌بخش است

دیدار با جانبازان برای مسئولان روحیه‌‌‌ بخش است 1398/09/27

مدیرکل بنیاد مرکزی عنوان کرد: دیدار با جانبازان روحیه‌بخش است و ما تلاش می‌کنیم در این دیدارها از رهنمودها و نصایح آن عزیزان در جهت خدمت بیشتر به مردم و ایثارگران بهره‌مند شویم.

خبر-جایگاه حراست در مجموعه بنیاد حمایتی و پدرانه است

جایگاه حراست در مجموعه بنیاد حمایتی و پدرانه است 1398/09/27

رییس مرکز حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران اقتدار، سعه صدر، اخلاق مداری و اشراف اطلاعاتی را از جمله مؤلفه‌های نیروهای حراست دانست و اظهار کرد: حراست در جایگاه پدرانه با سازمان برخورد می‌کند و نگاه حمایتی دارد تا در وهله اول از کارکنان صیانت کند.

استان ها-پدر شهیدان احسانی، به فرزندان شهیدش پیوست

پدر شهیدان احسانی، به فرزندان شهیدش پیوست 1398/09/27

پدر شهیدان ابوالفضل و یوسف احسانی، از استان خراسان رضوی به فرزندان شهیدش پیوست.

استان ها-مادر شهیدان ابوطالب زاده، سرابی آسمانی شد

مادر شهیدان ابوطالب زاده سرابی، آسمانی شد 1398/09/27

مادر شهیدان رضا و عباس ابوطالب زاده سرابی، از استان خراسان رضوی دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

خبر-نشست بصیرت افزایی با محوریت سواد رسانه‌ای در فضای مجازی برگزار شد

نشست بصیرت افزایی با محوریت سواد رسانه‌ای در فضای مجازی برگزار شد 1398/09/27

نشست بصیرت افزایی با محوریت سواد رسانه‌ای در فضای مجازی صبح روز چهارشنبه 27 آذرماه، با حضور کارکنان، مدیران کل و معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد در سالن اجتماعات این معاونت برگزار شد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 27 آذر

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 27 آذرماه 1398/09/27

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد

گزارش-ایثارگری یک سرمایه اجتماعی و عامل رونق در تمامی عرصه ها است

ایثارگری یک سرمایه اجتماعی و عامل رونق در تمامی عرصه ها است 1398/09/26

ادامه نشست های تخصصی همایش ملی ایثار اجتماعی با محوریت موضوعاتی چون شناختِ مبادی تربیتی،تعلیمی،رفتاری و اقتصادی کنش ایثارگرانه ، امروز،سه شنبه و در نوبت بعدازظهر در سالن سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

قوانین-بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه ایثارگران مخالف است / ملاک عمل همچنان قانون برنامه ششم توسعه است

بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه ایثارگران مخالف است / ملاک عمل همچنان قانون برنامه ششم توسعه است 1398/09/26

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انجام تغییرات در پیش نویس لایحه ساماندهی سهمیه‌های دانشگاه در خصوص سهمیه ایثارگران از سوی سازمان سنجش، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه‌های ایثارگران مخالف است و نظرات خود را درباره پیش نویس مذکور به صورت مکتوب به وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراجع ذی ربط اعلام خواهد کرد.

گزارش-ایثار اجتماعی باید با نظام حقوقی کشور در ارتباط باشد / رفتارهای به ظاهر سخاوتمندانه ایثار اجتماعی نیستند

ایثار اجتماعی باید با نظام حقوقی کشور در ارتباط باشد / رفتارهای به ظاهر سخاوتمندانه ایثار اجتماعی نیستند 1398/09/26

نشست تخصصی ایثار اجتماعی با موضوع تبیین مفاهیم و سنجه های ایثار اجتماعی امروز (سه شنبه) در سالن سوره حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

گفتگو-پژوهش، رکن اساسی توسعه پایدار است

پژوهش، رکن اساسی توسعه پایدار است 1398/09/26

پژوهش و تحقیق از ارکان اساسی توسعه و رشد یک جامعه است. جامعه‌ی رو به توسعه نیازمند نهادهایی است که فرهنگ پژوهش را در مسیرهای عقلانی به جریان بیندازند. توسعه پایدار با ساختارهای علمی و پژوهشی جامعه، رابطه‌ای تنگاتنگ دارد که از خلال آن می‌توان از یافته‌ها و نظریات ارزشمند آن در جهت اهداف ملی بهره‌برداری کرد.فرهنگ تحقیقات با خود نوعی آینده‌نگری را به همراه دارد. شناخت ظرفیت‌های علمی و پژوهشی می‌تواند در اشاعه و تقویت فرهنگ پژوهش مؤثر باشد. پایگاه خبری حیات به مناسبت هفته پژوهش، گفت و گویی با امیر سرتیپ دوم مجتبی اصلانی، یکی از جانبازانِ ایثارگر سرافراز کشورمان و از اساتید دانشگاه و پژوهشگران پرکار و باسابقه ای که در حوزه های مختلف راهبردی،امنیتی، جامعه شناختی و ورزشی فعالیت های ارزنده ای داشته است، انجام داده که مشروح این گفت و گو را در زیر می خوانید:

استان ها-تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است

تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است 1398/09/26

مدیرکل بنیاد استان البرز گفت: دو موضوع ترویج فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت و تکریم و گرامیداشت مقام شامخ شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران نیاز امروز میهن است، تا نام، یاد و آرمان‌های والا و متعالی این بزرگواران همواره در ذهن مردم به‌ ویژه جوانان ثبت و تقویت شود زیرا امروز تکریم، تقدیر و تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران جلوه، ترویج فرهنگ ایثار و فداکاری است.

خبر-ضرورت اشراف مشاوران ایثارگران دستگاه‌های اجرایی به قوانین مرتبط با جامعه ایثارگری

ضرورت اشراف مشاوران ایثارگران دستگاه‌های اجرایی به قوانین مرتبط با جامعه ایثارگری 1398/09/26

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران بر لزوم اشراف مناسب مسئولان و مشاوران امور ایثارگران دستگاه‌های اجرایی بر قوانین حوزه ایثارگری تأکید کرد.

گفتگو-مزار 2 هم رزم گمنام شهید آراممان می کند

مزار 2 هم رزم گمنام شهید آراممان می کند 1398/09/26

شهید محمد کاظم بخشی مقدم در 11 آبان ماه سال 1341، در منطقه جوادیه تهران در خانواده ای متوسط و 9 نفره به دنیا آمد. پدرش حسن دارای شغل آزاد است و مادرش نرگس فاطمیان نام دارد. وی که فرزند پنجم خانواده بود، 3 برادر و 3 خواهرداشت. محمدکاظم، تحصیلاتش را در هنرستان در رشته مکانیک ادامه داد و بلافاصله پس از گرفتن دیپلم راهی جبهه شد، وی درحالی که 3 ماه از حضورش در جبهه می گذشت در درگیری شبانه با عراقی ها بین آبادان و خرمشهر به شهادت رسید.

گزارش-اوج ایثار ملت ایران، دوران جنگ تحمیلی است

اوج ایثار ملت ایران، دوران جنگ تحمیلی است 1398/09/26

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه ملت ایران در 40 سال گذشته نه فقط در صحنه های جنگ بلکه در صحنه‌های متعددی ایثار و فداکاری خود را به خوبی نشان داده‌اند، گفت: اوج ایثار ملت ایران، دوران جنگ تحمیلی است؛ در جنگ تحمیلی ملت ایران کاری کارستان کردند و اقداماتی انجام دادند که نمونه‌هایی از آن را فقط در تاریخ قرن‌های گذشته دیده یا شنیده‌ایم.

استان ها-بازدید مدیرکل بنیاد البرز از دو کارگاه تولیدی جانبازان استان

بازدید مدیرکل بنیاد البرز از دو کارگاه تولیدی جانبازان استان 1398/09/26

مدیرکل و معاونین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز از دو کارگاه تولیدی در شهرک صنعتی اشتهارد بازدید کردند.

استان ها-جامعه امروز به مددکاری اجتماعی نیاز دارد

جامعه امروز به مددکاری اجتماعی نیاز دارد 1398/09/26

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: جامعه امروز در معرض آسیب ها و مخاطرات فراوانی قرار دارد و مقابله با این مخاطرات به متخصصین توانمند در حوزه علوم اجتماعی به ویژه مددکاری اجتماعی نیاز دارد.

گزارش-ایثار اجتماعی باید به گفتمان جامعه تبدیل شود

ایثار اجتماعی باید به گفتمان جامعه تبدیل شود 1398/09/26

نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه ایثار اجتماعی باید به گفتمان جامعه تبدیل شود، گفت: در هر نقطه‌ای نیازمند موفقیت باشیم به فرهنگ و روحیه ایثارگری نیاز داریم. بنیاد نیز در زمینه ایثار اجتماعی تلاش‌های زیادی را انجام داده است و همراهی محافل علمی و دانشگاهی نیز برای فعالیت‌های پژوهشی و گفتمان سازی در این زمینه ضروری است.

استان ها-عملکرد حوزه تعاون بنیاد شهرستان‌های خراسان رضوی بررسی می‌شود

عملکرد حوزه تعاون بنیاد شهرستان‌های خراسان رضوی بررسی می‌شود 1398/09/26

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امورایثارگران خراسان رضوی از بررسی عملکرد حوزه تعاون بنیاد شهرستان‌های استان خراسان رضوی خبر داد.