سه شنبه 30 مهر 1398 |

آرشیو خبر
استان ها-باید فرزندان شاهد و ایثارگر را به سمت کارهای مولد سوق داد

باید فرزندان شاهد و ایثارگر را به سمت کارهای مولد سوق داد 1398/07/22

حیات:مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران، پس از بازدید از یک تولیدی کارآفرین شاهد در قائمشهر گفت: باید فرزندان شاهد و ایثارگر را به سمت کارهای مولد سوق دهیم.

گفتگو-وظیفه نویسنده، خلق فرهنگ مکتوب جبهه است

وظیفه نویسنده، خلق فرهنگ مکتوب جبهه است 1398/07/22

حیات: سهیلا راجی کاشانی، از بانوان نویسنده ای است که هم اکنون به عنوان یکی از اعضای انجمن قلم و همچنین نویسنده ای پر کار در حوزه دفاع و دابیات پایداری شناخته می شود. وی فارق التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی است و فعالیت ادبی خود را از همان آغاز جنگ تحمیلی شروع کرد ، پس از بازنشستگی وی بطور جدی تری به داستان نویسی روی آورد و آثار بسیاری در حوزه ادبیات پایداری و داستان هایی با مضامین اجتماعی خلق کرد. این بانوی نویسنده علاوه بر کار ادبی سابقه فعالیت در جبهه به عنوان خبر نگار و امدادگر را داشته ، یکی از مهمترین کار های وی بعد از پایان جنگ است که تصمیم می گیرد با خانواده شهدا مصاحبه کرده و آنها را بصورت یک مجموعه نوشته چاپ و روانه بازار می کند. از دیگر فعالیت های این نویسنده فرهیخته ، فراگیری زبان انگلیسی همزمان با نویسندگی در حوزه ادبیات و عضویت در کانون داستان نویسان می باشد. پایگاه خبری حیات گفت وگویی را با وی ترتیب داده و درباره آثار و نوشته هایش و بویژه حال و روز این روز های ادبیات پایداری پرس و جو کرده، که در زیر می خوانید.

استان ها-دیدار با ایثارگران نقش بسزایی در ایجاد امید و اعتماد در میان این عزیزان دارد

دیدار با ایثارگران نقش بسزایی در ایجاد امید و اعتماد در میان این عزیزان دارد 1398/07/22

حیات:مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی با بیان اینکه دیدار با ایثارگران نقش بسزایی در ایجاد امید و اعتماد در میان این عزیزان دارد، گفت: خدمات‌رسانی بهتر، پاسخگویی و پیگیری بهتر مطالبات مردمی مهم‌ترین اصل رفتاری و اخلاقی است که باید در تمام جوانب و امورات رعایت شود.

خبر-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 22 مهرماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 22 مهرماه 1398/07/22

حیات:حیات: گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد

تک عکس-دانشگاه شاهد در مسیر فعالیت‌های پژوهشی درباره بیانیه گام دوم انقلاب پیشرو باشد

دانشگاه شاهد در مسیر فعالیت‌های پژوهشی درباره بیانیه گام دوم انقلاب، پیشرو باشد 1398/07/21

حیات:نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اهمیت توجه به بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: دانشگاه شاهد باید در زمینه پژوهش و فعالیت در مسیر بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری پیشگام و پیشرو باشد.