دوشنبه 23 تیر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-نظام اسلامی مدیون خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است

نظام اسلامی مدیون خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است 1399/03/18

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد استان البرز گفت: نظام اسلامی به خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران عزیز مدیون است و امروز خدا را شاکریم فرصت خدمتگزاری به این عزیزان را عنایت فرموده است.

خبر-رونمایی از نشان چهلمین سالگرد دفاع مقدس

رونمایی از نشان چهلمین سالگرد دفاع مقدس 1399/03/18

نشان چهلمین سالگرد دفاع مقدس با حضور رئیس و اعضاء هیئت مدیره موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در این موزه رونمایی شد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 18 خرداد

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 18 خرداد 1399/03/18

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-موافقت با استعفای حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران/ قدردانی رییس جمهوری از تلاش‌ها و خدمات صادقانه در بنیاد

موافقت با استعفای حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران/ قدردانی رییس جمهوری از تلاش‌ها و خدمات صادقانه در بنیاد 1399/03/17

رییس جمهوری با قبول درخواست استعفای حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به دلیل نیاز به استراحت بیشتر و اجرای توصیه پزشکان، از تلاش‌های ارزشمند ایشان در طول ۷ سال گذشته در بنیاد شهید و امور ایثارگران و خدمت خالصانه برای عزیزترین قشر جامعه قدردانی کرد.

مقاله-مرد میدان حقیقت

مرد میدان حقیقت 1399/03/17

آزاده سر افراز، جانباز و رزمنده دلیر ، خدمت گذار خستگی ناپذیر مردم، شهید امیر سرتیپ محمود امان اللهی، در سال 1339 در بیجار کردستان چشم به جهان گشود ، این زمنده شجاع از فرماندهان ارتش در دوران هشت ساله دفاع مقدس بود و به عنوان رابط میان سپاه پاسداران و ارتش، در طول دوران جنگ تحمیلی نقش آفرینی های بسیار ارزنده ای داشت.مجروحیت های پیاپی و دوران اسارت طولانی با وجود مجروحیت ، خود گواه روشنی بر بلندای همت و ایمان اوست . شهید، زنده یاد امان اللهی با وجود تن مجروح و سال ها فشار اسارت بلافاصله پس از رهایی از اسارت و بازگشت به خاک وطن باز هم لباس خدمت بر تن کرد و راه گذشته را مصمم تر در پیش گرفت. این رزمنده خستگی ناپذیر، سرانجام پس از عمری خدمت به وطن و انقلاب، به دلیل آسیب های جسمانی شدیدی که در دوران جنگ و اسارت با خود حمل می کرد، در تاریخ 17 خرداد 1379 دعوت حق را لبیک گفت و به هم رزمان شهیدش پیوست.

خبر-​اجرای طرح بررسی و رصد جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا

بررسی و رصد کامل جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا 1399/03/17

مدیرکل امور تخصصی و گروه‌های ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرای کامل طرح بررسی و رصد کامل جانبازان نخاعی از نظر ابتلا به بیماری کرونا خبر داد و گفت: خوشبختانه وضعیت اکثریت جانبازان از نظر ابتلا منفی بود و ۱۱ نفر نیز در کل کشور درگیر این بیماری شده‌اند که خوشبختانه با درمان‌های صورت گرفته سلامتی خود را به دست آوردند.

خبر-انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دفتر مطالعات و پژوهش‌های بنیاد با مرکز تحقیقات سلامت دفاعی

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری دفتر مطالعات و پژوهش‌های بنیاد با مرکز تحقیقات سلامت دفاعی 1399/03/17

تفاهم‌نامه همکاری مشترک فی‌مابین دفتر مطالعات و پژوهش‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران با مرکز تحقیقات سلامت دفاعی روز دوشنبه دوازدهم خردادماه منعقد شد.

استان ها-سبک زندگی شهدا، باید الگوی همگان باشد

سبک زندگی شهدا، باید الگوی همگان باشد 1399/03/17

مدیرکل بنیاد کرمانشاه بیان کرد: نگاه ما باید به سبک زندگی شهدایی باشد که همه‌چیز خود را برای خدا فدا کردند تا به اهداف مقدس خود رسیدند و این بدان معنی است که اگر کار برای رضای خدا باشد قطعأ نتیجه مطلوبی را به همراه خواهد داشت.

استان ها-شهدا گلچین درگاه خداوند متعال هستند

شهدا گلچین درگاه خداوند متعال هستند 1399/03/17

مدیرکل بنیاد سیستان و بلوچستان بیان کرد: شهدا دست چین و گلچین درگاه خداوند متعال هستند زیرا آنها انسانهای وارسته‌ای بودند که زندگی در آخرت و شهادت در راه خدا را بر حیات دنیوی ترجیح دادند.

استان ها-دانش علمی کارکنان بنیاد اثرات مثبتی در خدمت رسانی به ایثارگران دارد

دانش علمی کارکنان بنیاد اثرات مثبتی در خدمت رسانی به ایثارگران دارد 1399/03/17

مدیر کل بنیاد مازندران بیان کرد: چابک سازی، پویایی سازمان، بکارگیری تجربیات و بهره گیری از دانش علمی کارکنان بنیاد، در جهت حل مشکلات خانواده های معزز شهدا و ایثارگران اثر بخش است.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 17 خردادماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 17 خردادماه 1399/03/17

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

تک عکس-سفرهای راهیان نور تا اطلاع ثانوی متوقف شده است

سفرهای راهیان نور تا اطلاع ثانوی متوقف شده است 1399/03/16

رییس ستاد مرکزی راهیان نور کشور گفت: به منظور جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامتی مردم با هماهنگی ستاد ملی مبارزه با کرونا و با دستور رییس ستاد کل نیروهای مسلح، همه سفرهای راهیان نور به مناطق دفاع مقدس تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

مقاله-عالمی بزرگ،مجاهدی نستوه و انسانی وارسته

عالمی بزرگ،مجاهدی نستوه و انسانی وارسته 1399/03/14

برادران! شما این اوراق را قبل از مرگ من نمی‌خوانید. ممکن است پس از من بخوانید در آن وقت من نزد شما نیستم که بخواهم به نفع خود و جلب نظرتان برای کسب مقام و قدرتی با قلبهای جوان شما بازی کنم. من برای آنکه شما جوانان شایسته‌ای هستید علاقه دارم که جوانی خود را در راه خداوند و اسلام عزیز و جمهوری اسلامی صرف کنید تا سعادت هر دو جهان را دریابید. و از خداوند غفور می‌خواهم که شما را به راه مستقیم انسانیت هدایت کند و از گذشته ما و شما با رحمت واسعه خود بگذرد. شماها نیز در خلوتها از خداوند همین را بخواهید، که او هادی و رحمان است*.

خبر-رهبر انقلاب:‌ امام خمینی(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود

امام خمینی(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود 1399/03/14

رهبر انقلاب اسلامی با بیان اینکه امام(ره) یک انسان تحول‌خواه و تحول‌آفرین بود، فرمودند: ‌ایشان بزرگترین تحولات را در دوران و زمان خودشان ایجاد کردند.

خبر-پیام حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی به مناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره)

پیام حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی به مناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) 1399/03/14

نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی به مناسبت سالگرد رحلت حضرت امام خمینی(ره)، نام و یاد بنیا‌ن‌گذار جمهوری اسلامی ایران را گرامی داشت.

گفتگو-امنیت و آسایش امروز نتیجه ایثار شهداست

امنیت و آسایش امروز نتیجه ایثار شهداست 1399/03/13

شهید علی محمد موشانی فرزند خدابخش، در 1 آذر سال 1332، در روستای دان کاشفیه در شهر نیشابور به دنیا آمد. پدرش کشاورز و فردی ساده، زحمتکش بود و مادرش هم وقتی که شهید سن کمی داشت به رحمت خدا رفت. شهید علی محمد فرزند اول خانواده بود او 2 خواهر و 1 برادر داشت و نسبت به آنها احساس مسئولیت زیادی می کرد. وی تا کلاس سوم راهنمایی درس خواند اما در زمینه ی فعالیت های قرآنی بسیار فعال بود.

مقاله-برگ زرینی در تاریخ دفاع مقدس

برگ زرینی در تاریخ دفاع مقدس 1399/03/13

عملیات نصر 2 در نیمه شب 13 خرداد 1366 با رمز مبارک یا حسین مظلوم(ع) و با هدف آزادسازی ارتفاعات مشرف بر خطوط مواصلاتی دشمن، در منطقه عملیاتی «میمک» آغاز شد. نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران در این عملیات با هجوم به گردان‏ هایی از دشمن، نیروهای کماندویی و زرهی بعثی را در ارتفاعات میمک، درهم کوبیدند و بر برخی از این ارتفاعات تسلط یافتند. در این میان، دشمن بعثی با احساس خطر از استقرار رزمندگان ارتش در مواضع و ارتفاعات جدید و نیز زیردید و تیر قرار گرفتن شهرهای اطراف، اقدام به چند پاتک کرد که با مقاومت ارتشیان سلحشور مواجه شد و با از دست دادن ده‏ها تانک، ده‏ها قبضه سلاح سبک و نیمه سنگین و تعدادی کشته و زخمی و اسیر، مجبور به عقب‏ نشینی شد.همچنین در این عملیات محدود و کوتاه مدت، 800 تن از نیروهای عراقی کشته و زخمی و ده‌ها تن دیگر نیز اسیر شدند. در این عملیات شهید تقی رضوی معاونت مهندسی قرارگاه خاتم‌الانبیاء به شهادت رسید.

استان ها-کنگره ملی شهدای قم فرصت خوبی برای معرفی ایثارگری‌های شهدا است

کنگره ملی شهدای قم فرصت خوبی برای معرفی ایثارگری‌های شهدا است 1399/03/13

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: کنگره ملی شهدای استان قم فرصت خوبی برای معرفی ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های شهدای لشکر ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) در بعد ملی است.

استان ها-رضایت ایثارگران معزز رضایت خداوند متعال است

رضایت ایثارگران معزز رضایت خداوند متعال است 1399/03/13

مدیر کل بنیاد شهید گلستان بیان داشت: هرقدر افکار عمومی و اعتقادات مردم را نسبت به امام(ره)، انقلاب و اسلام افزایش دهیم می‌توانیم هرسال بهتر در رفع موانع مردم و جامعه ایثارگری به نحو شایسته‌ای اقدام کنیم، زیرا رضایت ایثارگران معزز رضایت خداوند متعال و امام راحل است.