دوشنبه 23 تیر 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-خیرین ۲ میلیون ماسک دربیمارستان های کشورتوزیع کردند

خیرین ۲ میلیون ماسک دربیمارستان های کشورتوزیع کردند 1399/03/20

عضوهیات مدیره و رییس کمیسیون اقتصادی جامعه خیرین مدرسه سازکشوراعلام کرد: با مشارکت خیرین مدرسه ساز و سلامت و همت والای نیروهای جهادی ۲ میلیون ماسک تولید و دربیمارستان های کشورتوزیع شد.

گزارش- روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه  20 خرداد

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 20 خرداد 1399/03/20

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-توضیح روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره حادثه خودسوزی در کرمانشاه

توضیح روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره حادثه خودسوزی در کرمانشاه 1399/03/19

اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی بروز حادثه خودسوزی یکی از جانبازان عزیز در کرمانشاه توضیحاتی منتشر کرد.

خبر-متن پیوست حکم رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران/ ۳۴ اولویت عمومی و تخصصی بنیاد شهید و امور ایثارگران

متن پیوست حکم رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران/ ۳۴ اولویت عمومی و تخصصی بنیاد شهید و امور ایثارگران 1399/03/19

رییس جمهور در پیوست حکم سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، اولویت های سی و چهارگانه این بنیاد را در دو بخش عمومی و تخصصی ابلاغ کرد.

استان ها-کارکنان بنیاد شهید باید در امر تکریم ایثارگران پیشرو باشند

کارکنان بنیاد شهید باید در امر تکریم ایثارگران پیشرو باشند 1399/03/19

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز به نقش مهم کارکنان در رضایتمندی ایثارگران اشاره کرد و گفت: به عنوان خادم خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران باید پیشرو در امر صیانت از حقوق شهروندی و تکریم و رضایتمندی ارباب رجوع باشیم.

وصیت نامه ها-  خبر شهادتم را آورند، شکرگزاری و افتخار کنید

خبر شهادتم را آورند، شکرگزاری و افتخار کنید 1399/03/19

شهید محرم حقی آلوچلو فرزند عسگر، در 21 شهریور سال 45، در یک خانواده متدین در شهرستان میاندواب استان آذربایجان غربی متولد شد. وی در دوران انقلاب در راهپیمایی ها و تظاهرات های ضد رژیم شاه شرکت می کرد و با علاقه به فعالیت های انقلابی می پرداخت. شهید حقی طی دوران تحصیلش فردی فعال بود و نسبت به پیشرفت انقلاب و پیشبرد اهداف اسلامی نهایت تلاشش را می کرد. صبح ها درس می خواند وبعد از ظهر ها به کارهای مسجد می پرداخت و در روزهای تعطیل هم کارگری می کرد. وی مقید به نماز شب و در رفتار و کردارش فردی صبور و شکیبا بود. شهید حقی در سال 64، بعلت فعالیت های زیاد در کارهای انجمن اسلامی و بسیج اقتصادی نتوانست در امتحانات نهایی دبیرستان پذیرفته شود و یکسال مردود شد. او که هوای رفتن به جبهه را در سر داشت در 7 فروردین سال 65، به جبهه رفت و در 19 خرداد سال 65 در حالی که 20 ساله بود، در حوادث ناشی از جنگ به شهادت رسید.

استان ها-ایثارگران پاسداران واقعی ارزش‌های اسلامی هستند

ایثارگران پاسداران واقعی ارزش‌های اسلامی هستند 1399/03/19

مدیرکل بنیاد شهید خوزستان تصریح کرد: ایثارگران پاسداران واقعی ارزش‌های اسلامی و تجسم عینی ایثار، مردانگی و از خودگذشتگی هستند که گذر زمان عملکرد آنان را کمرنگ نخواهد کرد و به فراموشی سپرده نخواهند شد.

خبر-افتتاح مرکز نیکوکاری ایثارگران در البرز

افتتاح مرکز نیکوکاری ایثارگران در البرز 1399/03/19

صد و شصتمین مرکز نیکوکاری استان البرز در یکی از دفاتر حمایت از ایثارگران کرج گشایش یافت.

استان ها-مادر شهیدان محمدی، آسمانی شد

مادر شهیدان محمدی، آسمانی شد 1399/03/19

مرحومه حاجیه خانم رقیه پور عسکری، مادر شهیدان رحیم و صفدر محمدی، از شهدای استان فارس در دوران دفاع مقدس دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

استان ها-پاسداشت جایگاه ایثارگران در جامعه واجب و ضروری است

پاسداشت جایگاه ایثارگران در جامعه واجب و ضروری است 1399/03/19

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد استان البرز گفت: پاسداشت و دفاع از جایگاه ایثارگران در جامعه اسلامی به‌ عنوان الگو و اسوه‌های رفتاری، واجب و ضروری است و در حقیقت تکریم ایثارگران تکریم تمام ارزش‌ها و آرمان‌های امام راحل و انقلاب است.

خبر-مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یادآور رشادت شهداست

مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس یادآور رشادت شهداست 1399/03/19

جواد صبور، گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس اردبیل بستری مناسب برای جلوگیری از فراموشی و یادآور رشادت، پایمردی و استقامت شهداست.

استان ها-مادر شهیدان افتخاری، آسمانی شد

مادر شهیدان افتخاری، آسمانی شد 1399/03/19

مادر شهیدان سید احمد و سید هاشم افتخاری، از شهرستان فاروج استان خراسان شمالی آسمانی شد و به فرزندان شهیدش پیوست.

گفتگو-ادای احترام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مقام شامخ شهدا

ادای احترام رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مقام شامخ شهدا 1399/03/19

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز دوشنبه ۱۹ خرداد، نخستین روز کاری خود را با حضور در گلزار مطهر شهدای بهشت زهرا (س) و ادای احترام به مقام شامخ شهدا و حضور در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) و تجدید بیعت با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی آغاز کرد.

استان ها-همه جامعه در قبال سلامتی ایثارگران، مسئول هستند

همه جامعه در قبال سلامتی ایثارگران، مسئول هستند 1399/03/19

مدیرکل بنیاد شهید کرمان گفت: همه ما در قبال کسانی که سلامتی و عزیزترین دارایی‌های خود را در راه حفظ امنیت و آرامش این کشور هزینه کرده‌اند، مسئول هستیم و تلاش می‌کنیم تا مشکلات ایشان را به هر شکل ممکن مرتفع کنیم.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 19 خرداد

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 19 خرداد 1399/03/19

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-تقدیر رییس جمهوری از زحمات و خدمات حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران

تقدیر رییس جمهوری از زحمات و خدمات حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در بنیاد شهید و امور ایثارگران 1399/03/19

رییس جمهوری ضمن تأکید بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنان از خدمات حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی به عنوان نماینده مقام معظم رهبری بهره‌مند خواهد بود، از زحمات و تلاش‌های وی به عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی ۷ سال گذشته تقدیر کرد.

تک عکس-سعید اوحدی به عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد

سعید اوحدی به عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب شد 1399/03/18

رییس جمهوری به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانونی اساسی با صدور حکمی سعید اوحدی را به عنوان معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کرد.

استان ها-همدلی و تعاون، ضرورت خدمت به جامعه ایثارگری است

همدلی و تعاون، ضرورت خدمت به جامعه ایثارگری است 1399/03/18

مدیرکل بنیاد قم با بیان اینکه با همدلی و تعاون می‌توان خدمتی شایسته و در خور را به جامعه ایثارگر ارایه کرد، گفت: تسهیل و روان سازی در کار و ارایه خدمت با خوشرویی و تکریم، لازمه خدمت شایسته است.

استان ها-عملکرد بنیاد مرکزی در حوزه مقابله با کرونا تشریح شد

عملکرد بنیاد مرکزی در حوزه مقابله با کرونا تشریح شد 1399/03/18

معاون بهداشت و درمان بنیاد مرکزی اقدامات بنیاد استان برای مقابله با کرونا را تشریح کرد.

مقاله-خادمی مخلص، شهیدی مظلوم

خادمی مخلص، شهیدی مظلوم 1399/03/18

۱۸ خرداد هر سال یادآور شهادت رادمردی از خیل خادمان بی منت اسلام ناب محمدی (ص) است. عالم خدومی که سالهای پر برکت زندگانی خود را وقف خدمت صادقانه به محرومین و بی نوایان کرد. فرزانه ای که مهر افتخار شهادت بر تارک اعمال خدایی اش نقش زده شد و چه زیبا سرانجامی داشت. شکوه پروازش عالمیان را خیره نمود. عروجش در مسیر علی (ع) بود و به شیوه حسین (ع) اجر و مزد چنین انسان هایی جز شهادت و حضور در محضر رب العالمین چه می تواند باشد آن هم شهادتی که سال ها حیات معنوی و پر برکت را معنا کند و با رفتنش حجب ظالمانی شکافته تر شود و نور خدا بیشتر بر دلها بتابد که «والله متم نوره ولوکره الکافرون».برای گرامیداشت یاد وخاطره شهید مزاری و به پاس بزرگداشت خدمات ارزنده این شهید والامقام، پایگاه خبری حیات فرازهایی از زندگی نامه این شهید بزگوار را روایت می کند.