سه شنبه 12 فروردین 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-دیدار مدیر کل بنیاد آذربایجان غربی با ایثارگران آسیب دیده در زلزله

دیدار مدیر کل بنیاد آذربایجان غربی با ایثارگران آسیب دیده در زلزله 1398/12/10

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان غربی از منطقه زلزله زده بخش قطور در شهرستان خوی بازدید و میزان خسارات وارد شده به خانواده های شهدا و ایثارگران را بررسی کرد.

استان ها-جانباز 70 درصد عموئی، به یاران شهیدش پیوست

جانباز 70 درصد عموئی، به یاران شهیدش پیوست 1398/12/10

جانباز سرافراز 70 درصد شهید حاج حسن عموئی، از استان اصفهان به یاران شهیدش پیوست.

[[Image]]

جمله ای که سردار سلیمانی گفت، هرگز فراموش نمی کنم 1398/12/10

حاج قاسم شروع کرد با بقیه خانواده صحبت کردن. بعد گفت دخترم بیا با هم عکس بیندازیم. جایی خالی کرد تا من کنار او و پدرشوهرم قرار بگیرم برای عکس انداختن.

گزارش-اهدای دو دستگاه ون مناسب سازی شده به مرکز توانبخشی جانبازان امام خمینی(ره) مشهد

اهدای دو دستگاه ون مناسب سازی شده به مرکز توانبخشی جانبازان امام خمینی(ره) مشهد 1398/12/10

طی مراسمی دو دستگاه ون مناسب سازی شده توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد به مرکز توانبخشی جانبازان امام خمینی (ه) برای جابه جایی جانبازان سرافراز 70درصد قطع نخاع تحویل داده شد.

استان ها-ایجاد اشتغال پایدار از اهداف مهم بنیاد است

ایجاد اشتغال پایدار از اهداف مهم بنیاد است 1398/12/10

مدیرکل بنیاد هرمزگان ضمن بیان اینکه فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار، از اهداف مهم بنیاد شهید و امور ایثارگران است، گفت: بهره‌مندی از ظرفیت‌های بخش خصوصی از اولویت‌های بنیاد برای ایجاد اشتغال جامعه ایثارگری است.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 10 اسفندماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 10 اسفندماه 1398/12/10

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-شهدا هزاران قدم از ما جلوتر بودند

شهدا هزاران قدم از ما جلوتر بودند 1398/12/10

در اولین روزهای ماه اسفند که سالروز عروج بسیاری از جوانان پاکباخته دفاع مقدس است رئیس جمهور به همراه معاونشان در بنیاد شهید و امور ایثارگران راهی دیدار با یادگاران عرصه ایثار و شهادت شدند. یکی از مقصدهای دیدار سران دولت، خانواده جهادی اکرمی بود. خانواده ای که سه شهید نامدار از دامان آن برخاسته است و ما این توفیق را پیدا کردیم که بعد از این ملاقات صمیمی با مادر مهربان و صبور شهیدان این خانواده به بهانه دیدار اخیر رییس جمهور و رییس بنیاد شهید وامور ایثارگران با این خانواده گرامی گفت و گو بنشینیم.

تک عکس-اردوهای جامعه ایثارگری در راستای پیشگیری از بیماری ویروسی لغو شد

اردوهای جامعه ایثارگری در راستای پیشگیری از کرونا لغو شد 1398/12/09

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی از لغو تمامی اردوهای جامعه ایثارگری در راستای پیشگیری از بیماری ویروسی کرونا خبر داد.

هفته نامه حیات طیبه-چهارصد و سی و ششمین شماره هفته‌نامه حیات طیبه منتشر شد

چهارصد و سی و ششمین شماره هفته‌نامه حیات طیبه منتشر شد 1398/12/09

چهارصد و سی و ششمین شماره هفته نامه حیات طیبه روز جمعه نهم اسفند با تیتری از بیانات رهبر معظم انقلاب در جلسه درس خارج ایشان تحت عنوان «انتخابات، فرصت طلبى دشمنان را ناکام گذاشت»، منتشر شد.

گفتگو-فرمانده ای برای تمامی فصول

فرمانده ای برای تمامی فصول 1398/12/09

شهید حسین خرازی یکی از محبوب‌ترین و بااستعدادترین فرماندهان لشکر در تاریخ دفاع مقدس است. می‌گفتند نیرو‌های لشکر 14 امام حسین (ع) حاضر بودند جانشان را برای فرمانده‌شان بدهند. یک مرد صاف و ساده و خاکی که مهربانی و ایمان از صورتش می‌بارید و با فرمانده دیگری از دیار اصفهان بهترین لشکر‌های رزمی سپاه پاسداران را تشکیل دادند. شهید حسین خرازی و شهید احمد کاظمی نقش مهمی در پیشبرد جنگ داشتند و لشکرهایشان در مقاطع حساسی از جنگ نقش‌آفرینی‌های زیادی کردند. صدام که از سال‌ها پیش از عملیات کربلای 5 برای شهادت خرازی جایزه تعیین کرده بود، در 8 اسفند 1365 و در جریان عملیات کربلای 5 به خواسته‌اش رسید و فرمانده رشید و دلیر لشکر 14 امام حسین (ع) را به شهادت رساند.

خبر-شهید ترکیه‌ای دفاع مقدس کیست؟

شهید ترکیه‌ای دفاع مقدس کیست؟ 1398/12/08

شهید کمال قزل کایا، یکی از شهدای ترکیه‌ای هشت سال دفاع مقدس است که مزار او در گلزار شهدای بهشت زهرا واقع در تهران است.

خبر-دستنوشته حاج قاسم برای همسر شهید مدافع حرم

دستنوشته حاج قاسم برای همسر شهید مدافع حرم 1398/12/08

سردار سید محمد را بغل کرد و بوسید. من هم عکس می گرفتم. بعد از حاج قاسم خواستم دستنوشته ای برایم بنویسند. ابتدا اسمم را پرسید و نوشت.

خبر-جانبازان و خانواده شهدا برای مقابله با کرونا توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند

جانبازان و خانواده شهدا برای مقابله با کرونا توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند 1398/12/08

اداره کل مصدومین شیمیایی بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تشریح برخی اقدامات بنیاد برای مقابله با ویروس کرونا از جانبازان شیمیایی و خانواده شهدا خواست تا توصیه‌های پزشکی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس را رعایت کنند.

خبر-دست‌های خالی، پاهای خونین...

دست‌های خالی، پاهای خونین... 1398/12/08

در کتاب «دست‌های خالی و پاهای خونین» تلاش شده با اتکا به اسناد و منابع دست اول و مصاحبه با فرماندهان و رزمندگان صحنه مقاومت و نبرد، تاریخ‌نگاری وقایع به صورت مستند ومتقن به رشته تحریر درآید.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد علی حسینی سیرت، آسمانی شد

جانباز ۷۰ درصد علی حسینی سیرت، آسمانی شد 1398/12/07

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد علی حسینی سیرت، از شهرستان تهران آسمانی شد.

مقاله-من خلبان هواپیمای اف ۱۴ هستم؛ سرباز امام!

من خلبان هواپیمای اف ۱۴ هستم؛ سرباز امام! 1398/12/07

امروز 7 اسفند 1398 مصادف است با سالروز شهادت شهید والامقام، علی اقبالی مقدم است، این خلبان شهید در فروردین ماه سال ۱۳۴۳ در شهر ری در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشود. تحصیلات خود را تا اخذ دیپلم تجربی در سال ۱۳۶۱ در تهران پی گرفت و در همان سال به استخدام نیروی هوایی ارتش درآمد و در دانشکده پرواز به تحصیل پرداخت. دوره مقدماتی و تخصصی را در نیروی هوایی با موفقیت طی کرد و به اخذ نشان و مدرک خلبانی نائل شد و سپس برای خلبانی با هواپیمای اف ۱۴ انتخاب شد.وی در عملیات های مختلفی در دوران دفاع مقدس شرکت داشت تا در روز هفتم اسفندماه ۱۳۷۰ در حین انجام یک مأموریت رزمی آموزشی، هواپیمایش در اصفهان سقوط کرد و به درجه رفیع شهادت نائل شد.در زیر بخشی از دل نوشته ها و خاطرات همسر شهید علی اقبالی مقدم را می خوانید که از شخصیت، منش ،شجاعت و خلوص این شهید بزرگوار می گوید.

استان ها-​توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جانبازان و والدین شهدا در قم

​توزیع بسته‌های بهداشتی در بین جانبازان و والدین شهدا در قم 1398/12/07

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: طرح توزیع بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و محلول ضد عفونی در بین جانبازان و والدین معظم شهدا در استان قم آغاز شد.

خبر-​مرحله کشوری سی و یکمین دوره مسابقات قرآنی شاهد و ایثارگر برگزار شد

​مرحله کشوری سی و یکمین دوره مسابقات قرآنی شاهد و ایثارگر برگزار شد 1398/12/07

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد: مرحله کشوری سی و یکمین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه خانواده‌های شاهد و ایثارگر در دو رشته مفاهیم و تفسیر روز دوشنبه ۲۸ بهمن‌ماه در تمام استان‌ها برگزار شد.

استان ها-پویایی و تحرک سازمانی بنیاد نیازمند سرمایه انسانی کارآمد و توانمند است

پویایی و تحرک سازمانی بنیاد نیازمند سرمایه انسانی کارآمد و توانمند است 1398/12/07

مدیرکل بنیاد مازندران با بیان اینکه در بازبینی و تطبیق شاخص‌ها باید با ظرافت عمل کنیم اظهار داشت: هدف ما در ارزیابی عملکرد، برخوردار بودن از یک سازمانی پاسخگو، ایده‌آل و خدمت رسان به جامعه هدف است.

استان ها-استاندارسازی محیط برای عبور و مرور جانبازان ضروری است

استاندارسازی محیط برای عبور و مرور جانبازان ضروری است 1398/12/07

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز استاندارسازی محیط برای عبور و مرور جانبازان را ضروری دانست و اظهار داشت: جانبازان باید بتوانند بدون خطر و مانع به تنهایی و با عزت نفس در جامعه تردد کنند.