چهارشنبه 14 خرداد 1399 |

آرشیو خبر
خبر-مراسم بزرگداشت شهدای رمضان و ایثارگران عرصه سلامت برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدای رمضان و ایثارگران عرصه سلامت برگزار شد 1399/02/22

مراسم بزرگداشت شهدای رمضان و ایثارگران عرصه سلامت با حضور نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز یک‌شنبه ۲۱ اردیبهشت‌ماه هم‌زمان با شانزدهمین روز ماه مبارک رمضان در امامزاده ۵ تن لویزان برگزار شد.

خبر-مسابقه فرهنگی کریم اهل بیت (ع)، برگزار می‌شود

مسابقه فرهنگی کریم اهل بیت (ع)، برگزار می‌شود 1399/02/22

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران از برگزاری مسابقه فرهنگی کریم اهل بیت(ع) به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) و با همکاری آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خبر داد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 22 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 22اردیبهشت ماه 1399/02/22

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

استان ها-مرکز مراجعات و ارتباطات، پیشانی بنیاد شهید است

مرکز مراجعات و ارتباطات، پیشانی بنیاد شهید است 1399/02/21

مدیرکل بنیاد شهید مازندران با اشاره به اهمیت کار در مرکز مراجعات و ارتباطات بنیاد گفت: این مرکز در بحث خدمات رسانی، پاسخگویی و پیگیری درخواست‌های ایثارگران عزیز پیشانی بنیاد محسوب می‌شود.

استان ها-تقدیر مدیرکل بنیاد شهید فارس از تلاش‌گران عرصه بهداشت

تقدیر مدیرکل بنیاد شهید فارس از تلاش‌گران عرصه بهداشت 1399/02/21

مدیرکل بنیاد شهید فارس با حضور در دانشگاه علوم پزشکی شیراز از رییس و اعضای ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ این دانشگاه به نمایندگی از مدافعان و ایثارگران حوزه سلامت تقدیر کرد.

خبر-برگزاری مسابقه تفسیر قرآنی علوم ویژه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر

برگزاری مسابقه تفسیر قرآنی علوم ویژه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر 1399/02/21

مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر از برگزاری مسابقه تفسیر قرآنی علوم از نگاه قرآن کریم ویژه نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر خبر داد.

استان ها-ماه رمضان فرصتی مغتنم برای شناخت سیره شهدا است

ماه رمضان فرصتی مغتنم برای شناخت سیره شهدا است 1399/02/21

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ماه رمضان را فرصتی مغتنم برای شناخت سیره شهدا دانست و اظهار کرد: ماه رمضان ماه خودسازی، برکت، رحمت و مغفرت است.

استان ها-تقویت زیرساخت‌ها، سبب تسریع در خدمت به ایثارگران می‌شود

تقویت زیرساخت‌ها، سبب تسریع در خدمت به ایثارگران می‌شود 1399/02/21

مدیرکل بنیاد شهید البرز گفت: بهره برداری از پروژه‌های در دست ساخت، گامی بلند به سوی تحقق برنامه‌های بنیاد جهت توسعه و رشد کمی و کیفی خدمت به ایثارگران است.

استان ها-امام جمعه تبریز: شعرا جلوه‌های ایثار در مواسات را تصویرسازی کنند

امام جمعه تبریز: شعرا جلوه‌های ایثار در مواسات را تصویرسازی کنند 1399/02/21

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز گفت: شعرا با ابیات شاعرانه خود جلوه‌های ایثار و فداکاری مردم در رزمایش مواسات را به تصویر بکشند.

استان ها-برگزاری مسابقه عکس و فیلم با عنوان، روایت مؤمنانه

برگزاری مسابقه عکس و فیلم با عنوان، روایت مؤمنانه 1399/02/21

بنیاد فرهنگی روایت فتح با همکاری سازمان فضای مجازی بسیج و سازمان بسیج رسانه، مسابقه عکس و فیلم با عنوان روایت مؤمنانه، را برگزار می‌کند.

وصیت نامه ها-با انقلاب همراه باشید و امام را تنها نگذارید

با انقلاب همراه باشید و امام را تنها نگذارید 1399/02/21

پاسدار شهید مجید ثابت، فرزند غلامرضا در 25 مهر سال 1339، در خانواده ای ساده و مذهبی در کرمانشاه متولد شد. وی در سن 7 سالگی به تهران آمد و همزمان با اینکه درسش را می خواند در اداره زندگی به پدر هم کمک می‌کرد. شهید ثابت در جریانات انقلاب با برادران دینی خود به مبارزه علیه رژیم منحوس سلطنتی پرداخت و با آغاز جنگ نیز به همراه همرزمانش به غرب کشور برای مبارزه با مزدوران بعثی رفت. وی در مدت مبارزه با عناصر ضد انقلاب داخلی و خارجی همیشه آرزوی شهادت داشت و هربار که از جبهه سالم بر می گشت، می‌گفت من لایق شهادت نبودم. مجید ثابت، فردی شجاع، با تقوا، رازدار، پرهیزکار و فعال بود و سعی می کرد در رفتار شبیه دایی شهیدش آیت الله شعبانی باشد. وی سرانجام در 21 اردیبهشت 1361، در خرمشهر بر اثر اصابت ترکش خمپاره به مقام والای شهادت نائل آمد.

استان ها-تمثال شهدای رمضان زینت‌بخش مراسم مناجات‌خوانی در حرم رضوی

تمثال شهدای رمضان زینت‌بخش مراسم مناجات‌خوانی در حرم رضوی 1399/02/21

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی گفت: برنامه مناجات خوانی در حرم مطهر رضوی همراه با نمایش تمثال شهدای ماه مبارک رمضان به صورت زنده از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

استان ها-ضرورت استفاده از خدمات الکترونیک به ایثارگران در شرایط شیوع کرونا

ضرورت استفاده از خدمات الکترونیک به ایثارگران در شرایط شیوع کرونا 1399/02/21

مدیرکل بنیاد شهرستان های تهران گفت: استفاده از بستر خدمات الکترونیک بنیاد گام مهمی برای حفظ سلامتی جامعه ایثارگری است و به همین جهت باید در خدمت رسانی به ایثارگران، استفاده از آن را ترویج دهیم.

خبر-روایت فرمانده قرارگاه قدس از نقش سپهبد شهید سلیمانی در آزادسازی خرمشهر

روایت فرمانده قرارگاه قدس از نقش سپهبد شهید سلیمانی در آزادسازی خرمشهر 1399/02/21

سردار احمد غلامپوردر یادداشتی ضمن استقبال از انتشار اسنادی همچون تلفنگرام فرماندهی که هفته گذشته در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت، به تشریح برخی ویژگی‌های فرماندهی در عملیات آزادسازی خرمشهر پرداخت.

استان ها-​دیدار مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با والدین شهدای بستری در مرکز توانبخشی ایثار

​دیدار مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با والدین شهدای بستری در مرکز توانبخشی ایثار 1399/02/21

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی با حضور در مرکز توانبخشی سالمندان ایثار مشهد مقدس با والدین معظم شهدای بستری در این مرکز دیدار و گفت و گو کرد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،یکشنبه 21 اردیبهشت ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی،یکشنبه 21 اردیبهشت ماه 1399/02/21

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-جامعه پزشکی در بحران کُرونا بزرگترین ایثارگری ها را انجام داد

جامعه پزشکی در بحران کُرونا بزرگترین ایثارگری ها را انجام داد 1399/02/21

از اوایل اسفند ماه سال 1398 که وزارت بهداشت و درمان، بطور رسمی وجود ویروس کرونا یا همان19 COVID در کشور را تایید کرد.نگرانی و تشویش بسیار گسترده ای در دل تمام مردم بوجود آمد. ویروسی با سرعت شیوع بسیار عجیب و درصد مرگ و میر به نسبت بالا که کمتر از دو ماه تمام جهان را در گیر خود ساخت.به موازات این اتفاقات چشم های نگران تمامی مردم کشور به سوی پزشکان، پرستاران و تمامی کادر درمانی دوخته شد. این جهادگران عرصه سلامت به عنوان سنگر اول مبارزه با این این ویروس منحوس وارد کارزاری جانانه شدند و در طول مدتی که از شروع آن می گذرد با جان و دل، تمام توان و نیروی خود را برای مقابله با آن بسیج کردند. گفت و گوی زیر با خانم دکتر فاطمه اکبری، فرزند شهید رضا اکبری،رزیدنت سال آخر رشته جراحی زنان و زایمان در دانشگاه شهید بهشتی است. جهادگری نمونه که جوشش خون پدری ایثارگر در رگ هایش باعث شده که روز های متمادی، در نزدیک ترین و خطر ناک ترین فاصله با این ویروس منحوس با جدیتی مثال زدنی به مبارزه با آن ادامه دهد و هیچ یک از تلخی ها و مشقات کار در چنین وضعیت و فضای پُر مخاطره ای، از عظم و جدیت او نکاسته است.

استان ها-معرفی سیداحمد برقعی، به عنوان شهید شاخص سال 99 همدان

معرفی سیداحمد برقعی، به عنوان شهید شاخص سال 99 همدان 1399/02/20

سیداحمد برقعی، به عنوان شهید شاخص سال 1399 شهرستان همدان معرفی شد.

خبر-رونمایی از سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران

رونمایی از سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران 1399/02/20

سیستم ویدئو کنفرانس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران رونمایی و افتتاح شد.

وصیت نامه ها-چه عزت‌ و سعادتی  بالاتر از شهادت در راه خدا و اسلام

چه عزت‌ و سعادتی بالاتر از شهادت در راه خدا و اسلام 1399/02/20

شهید محمود احتشامی فرزند مرتضی، در 22 دی ماه 1339، در منطقه شمیران تهران در خانواده ای مذهبی متولد شد. وی دبیرستان را تا سال چهارم ادامه داد، اما موفق به اخذ مدرک دیپلم نشد و با شروع تظاهرات های مردمی علیه رژیم پهلوی مانند دیگر برادران دینی خود در این تظاهرات و راهپیمائی ها حضوری فعال داشت و همچنین نوارها و رساله های امام را پخش می کرد. وی با پیروزی انقلاب فعالیت های خود را در مساجد ادامه داد و در سال 58 به عضویت سپاه در آمد و با شروع جنگ تحمیلی نیز از طرف سپاه پاسداران به جبهه اعزام شد. شهید احتشامی سرانجام در 20 اردیبهشت سال 61، بر اثر ترکش خمپاره در درگیری مستقیم با دشمن در جبهه شلمچه به مقام والای شهادت نائل آمد.