سه شنبه 24 تیر 1399 |

آرشیو خبر
گزارش-پیکر مطهر شهید نسیم افغانی چگونه تفحص شد؟

پیکر مطهر شهید نسیم افغانی چگونه تفحص شد؟ 1399/03/31

در جریان تفحص پیکرهای مطهر شهدای گلگون‌کفن دفاع مقدس، اخیراً شهید والامقامی از اتباع کشور افغانستان به‌ نام «نسیم افغانی»، فرزند میرزا محمد، 31 ساله به شماره پلاک CG519_396 اعزامی از لشکر 5 نصر خراسان در منطقه عملیاتی والفجر یک (فکه) تفحص و شناسایی شده است. نسیم افغانی در زمان شهادت جمعی دسـته سه گروهان سه گردان سیف‌الله از تیپ امام جواد(ع) لشکر 5 نصر خراسان بود که فرمانده گردانش، شهید جواد آخوندی بود. پیکر شهید آخوندی همچنان مفقود است.

استان ها-جانبازان، طلایه‌داران عرصه ایثار و مقاومت هستند

جانبازان، طلایه‌داران عرصه ایثار و مقاومت هستند 1399/03/31

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس عنوان کرد: جانبازان، طلایه‌داران عرصه ایثار و مقاومت هستند و دیدار با این بزرگواران همواره روحیه بخش و همراه با نشاط معنوی است.

استان ها-مادر شهیدان صبوری، آسمانی شد

مادر شهیدان صبوری، آسمانی شد 1399/03/31

مادر شهیدان خسرو و پرویز صبوری، از استان تهران دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

خبر-کتاب جدید حمید حسام رونمایی می‌شود

کتاب جدید حمید حسام رونمایی می‌شود 1399/03/31

مراسم رونمایی از کتاب مهاجر سرزمین آفتاب، جدیدترین اثر حمید حسام فردا در مجتمع شهدای سرچشمه برگزار می‌شود.

خبر-کتاب زندگی و نویسندگیِ گلعلی بابایی، منتشر شد

کتاب زندگی و نویسندگیِ گلعلی بابایی، منتشر شد 1399/03/31

کتاب از تبار حبیب؛ زندگی و نویسندگی گل علی بابایی (نویسنده کتاب مهتاب خین) توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 31 خرداد ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، شنبه 31 خرداد ماه 1399/03/31

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهید مدافع حرم «جواد الله کرم»

دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهید مدافع حرم «جواد الله کرم» 1399/03/30

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران روز جمعه ٣٠ خرداد با حضور در منزل مادر شهید مدافع حرم «جواد الله کرم» با خانواده معظم این شهید دیدار و گفت‌وگو کرد.

تک عکس-پیکر پاک شهید مدافع حرم، جواد الله کرم تشییع و به خاک سپرده شد

پیکر پاک شهید مدافع حرم، جواد الله کرم تشییع و به خاک سپرده شد 1399/03/29

مراسم تشییع پیکر فرمانده شهید مدافع حرم جواد الله‌کرم پس از ۴ سال دوری از وطن در دانشگاه شهید ستاری تهران برگزار شد و در قطعه 50 گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

خبر-تمرکز ظرفیت اقتصادی بنیاد در خدمت رسانی به ایثارگران باشد

تمرکز ظرفیت اقتصادی بنیاد در خدمت رسانی به ایثارگران باشد 1399/03/29

رییس جمهوری در گفت‌وگوی تلفنی با معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: کشور مدیون ایثارگری خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران است و تمرکز ظرفیت اقتصادی بنیاد شهید و امور ایثارگران باید در خدمت‌رسانی به جامعه هدف باشد.

خبر-آماده سازی مزار شهید مدافع حرم؛ جواد الله کرم

آماده سازی مزار شهید مدافع حرم؛ جواد الله کرم 1399/03/28

مزار شهید مدافع حرم، جواد الله کرم در قطعه 50 گلزار شهدای بهشت زهرا (س) برای برگزاری مراسم تدفین آن شهید بزرگوار آماده سازی شد.

خبر-دوخت پرده جدید کعبه به مراحل پایانی رسید

دوخت پرده جدید کعبه به مراحل پایانی رسید 1399/03/28

پرده خانه خدا هر سال در روز عرفه تعویض می‌شود که امسال دوخت این پرده توسط بیش از 150 هنرمند مراحل پایانی را طی می‌کند.

خبر-برپایی اقامه نمازجماعت در امامزادگان پس از ۳ ماه مجاز شد

برپایی اقامه نمازجماعت در امامزادگان پس از ۳ ماه مجاز شد 1399/03/27

پس از ۳ ماه تعطیلی برپایی نماز جماعت در فضای باز آستان مقدس امامزادگان از امروز (سه شنبه) مجاز شد.

خبر-دستور رییس بنیاد شهید برای شناسایی و تحت پوشش قرارادن خانواده شهید افغانستانی

دستور رییس بنیاد شهید برای شناسایی خانواده شهید افغانستانی 1399/03/27

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر شناسایی و تحت پوشش قراردادن خانواده یکی از شهدای افغانستانی که اخیرا پیکر وی شناسایی شده، گفت: ما آمده‌ایم که خدمت‌گزار ایثارگران باشیم و در همین راستا از هفته آینده سفرهای استانی خود را برای بررسی شرایط و وضعیت آغاز می‌کنیم. دسترسی جامعه ایثارگری به ما باید آسان باشد.

مقاله-جنگ و جهادِ اکبر

جنگ و جهادِ اکبر 1399/03/27

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به ضرورت انجام اقدامات وسیع و سریع در راستای محرومیت زدائی و افزایش تولیدات کشاورزی وتوسعه و عمران روستاها با وجود ارگان های رسمی دولتی، جهاد سازندگی در ۲۷ خرداد ماه ۱۳۵۸ با فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به منظور فراهم آوردن نهضتی همه جانبه برای مبارزه با فقر و محرومیت بجا مانده از رژیم گذشته و توسعه و عمران روستائی به وجود آمد. جهادگران جهاد سازندگی در دوران 8 ساله دفاع مقدس با خلوص نیت و بدون کوچکترین چشم‌داشتی تنها برای اینکه کاری از امور نظام جمهوری اسلامی ایران به انجام برسد وارد میدان شدند و طول این هشت سال خالصانه و با تمام نیرو و توان به کار جهاد در جبه ها و پشت جبهه ها پرداختند.

گفتگو-هیچ جبهه ای در غرب و جنوب از حضور برادرم خالی نبود

هیچ جبهه ای در غرب و جنوب از حضور برادرم خالی نبود 1399/03/27

سردارشهید قاسم مدهنی فرزند عین شاه، در 10 خرداد سال 1341، در خانواده ای اصیل در شهرستان خرم‌آباد دیده به جهان گشود. وی در روستای کن کبود تحصیلات ابتدایی خود را به پایان رساند و برای گذراندن مقاطع تحصیلی بالاتر به دبیرستان آیت الله طالقانی خرم آباد رفت. در این زمان که مقارن با پیروزی و سال های اول انقلاب اسلامی بود وی در جهت گسترش ارزش های اسلامی فعالیت های انقلابی خود را آغاز کرد و با شروع جنگ به عضویت سپاه در آمد و با علاقه زیادی که به انقلاب داشت به صورت فعال و با روحیه ای خستگی ناپذیر راهی جبهه شد.

استان ها-تکریم ایثارگران، اصالت دادن به کمالات و کرامت انسانی است

تکریم ایثارگران، اصالت دادن به کمالات و کرامت انسانی است 1399/03/27

مدیرکل بنیاد شهید مازندران با اشاره به اینکه تکریم ایثارگران، اصالت بخشیدن به کمالات و کرامت انسانی و حفظ هویت و جایگاه رفیع آنان است، اظهار کرد: خدمت صادقانه به خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران نمونه بارز حفظ ارزش‌ها و صیانت از خون پاک شهدا است.

خبر-بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به نهادی مطالبه‌گر تبدیل شود/ دستور رییس بنیاد برای کمک به شناسایی خانواده شهید افغانستانی

بنیاد شهید و امور ایثارگران باید به نهادی مطالبه‌گر تبدیل شود/ دستور رییس بنیاد برای کمک به شناسایی خانواده شهید افغانستانی 1399/03/27

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: هیچ مجموعه‌ای در کشور مانند بنیاد شهید و امور ایثارگران با این میزان از ظرفیت وجود ندارد و باید با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری، این نهاد مقدس به مجموعه‌ای مطالبه‌گر بدل شود.

استان ها-رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است

رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است 1399/03/27

مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی با بیان اینکه رفع مشکلات ایثارگران نیازمند توجه مسئولان است، اظهار کرد: بخشی از مشکلات ایثارگران مربوط به سایر ادارات و عدم اجرای قوانین جامع خدمات رسانی به ایثارگران است که رفع مشکلات آنان نیازمند همت و همدلی بیشتر مسئولان است.

استان ها-پبگیری مشکلات ۳۷ هزار ایثارگر کرمانشاهی در سه ماه نخست سال

پبگیری مشکلات ۳۷ هزار ایثارگر کرمانشاهی در سه ماه نخست سال 1399/03/27

مدیرکل بنیاد شهید کرمانشاه اظهار داشت: طی سه ماهه اول سال بیش از ۳۷ هزار نفر از ایثارگران مشتمل بر خانواد‌ه های معظم شهدا، جانبازان عزیز و آزادگان سرافراز با مراجعه به ادارت بنیاد پیگیر مسائل و مشکلات خود بوده‌اند.

گزارش-عکسی که دل کاربران شبکه های اجتماعی را آتش زد

عکسی که دل کاربران شبکه های اجتماعی را آتش زد 1399/03/27

چندی پیش عکسی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که مظلومیت به تصویر کشیده در آن باعث شد موج وسیعی از واکنش های بی نظیر مردم را برانگیزد. عکس دو کودک خردسال که برای وداع با پدر شهیدشان آمده اند و در کنار پیکر پاک او آرام گرفته اند.