سه شنبه 24 تیر 1399 |

آرشیو خبر
مقاله-حضرت امام چرا به آیت الله خامنه ای تبریک گفت؟ / بازگویی داستان ضبط صورت روی تریبون مسجد ابوذر

حضرت امام چرا به آیت الله خامنه ای تبریک گفت؟ / بازگویی داستان ضبط صوت روی تریبون مسجد ابوذر 1399/04/06

ششم تیرماه سال۱۳۶۰ در حالی که تنها شش روز از شهادت دکتر مصطفی چمران، گذشته بود، پروژه حذف رهبران اصلی جریان پیرو خط امام(ره)، با انفجار بمب کار گذاشته شده در ضبط صوت قرار داده شده روی تریبون سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای در مسجد ابوذر تهران، توسط سازمان منافقین خلق کلید خورد.

مقاله-مجاهدی خستگی ناپذیر

مجاهدی خستگی ناپذیر 1399/04/06

سردار شهید مهدی خوش‌سیرت فرمانده تیپ و معاون لشکر ۱۶ قدس گیلان بود که در ۱۶ عملیات دوران دفاع مقدس حضور محوری داشت و پس از ۱۳بار جانبازی در ارتفاعات ماووت به شهادت رسید. این سردار شجاع، با حضور در عملیات هایی مثل طریق القدس، فتح المبین ، بیت المقدس ، فتح خرمشهر، رمضان، مسلم ابن عقیل ، محرم ، والفجر4، والفجر6، هور العظیم ، قدس ، بدر ، والفجر8 ، کربلای2 ، کربلای5 ، ونصر4 نشان داد که از روحیه جهادی سیری ناپذیری برخوردار است، سیمای او برای همگان نمای آرامش و متانت بود و تصمیماتش در لحظات خطر و بحران عمیقا منطقی و کار ساز، این شهید بزرگوار سرانجام در عملیات نصر 4 (فتح ماووت عراق) در تاریخ 6تیرماه ۶۶ به دعوت حق لبیک گفت و به دیدار معبودش شتافت.

خبر-دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ایثارگران استان البرز/ تأکید بر ضرورت حل مشکل اشتغال ایثارگران

دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با ایثارگران استان البرز/ تأکید بر ضرورت حل مشکل اشتغال ایثارگران 1399/04/05

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در روز پنجشنبه ۵ تیرماه در سفر به استان البرز در شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان گفت: باید با عزمی جدی به سمتی برویم که مشکل اشتغال ایثارگران مرتفع شود.

خبر-دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهدای هفتم تیر/فاجعه هفتم تیر از نقاط عطف انقلاب اسلامی است

دیدار رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهدای هفتم تیر/فاجعه هفتم تیر از نقاط عطف انقلاب اسلامی است 1399/04/05

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: تمام انقلاب‌ها دارای نقطه عطفی در تاریخ خود هستند و فاجعه هفتم تیر یکی از نقاط عطف انقلاب اسلامی ایران است. همزمان با این اتفاق رفتارهای اجتماعی، سیاسی و نظامی کشورمان تغییر کرد و تحولی در جبهه های دفاع مقدس ایجاد شد و می توان گفت جامعه ما تا قیامت مدیون شهدای هفتم تیر است.

خبر-آن‌قَدَر حسرت آغوش تو دارم که نگو ...

آن‌قَدَر حسرت آغوش تو دارم که نگو ... 1399/04/05

زینب آخرین دختر شهید محمد بلباسی چند ماه بعد از شهادت پدر متولد شد و حالا که 4 سال سن دارد موهای پدرش را که هرگز ندیده شانه می کند.

تک عکس-برنامه ریزی برای ساخت مسکن ایثارگری در 10 هزار قطعه زمین در استان های تهران، اصفهان، زنجان و مرکزی

برنامه ریزی برای ساخت مسکن ایثارگری در 10 هزار قطعه زمین در استان های تهران، اصفهان، زنجان و مرکزی 1399/04/05

رییس بنیاد شهید از برنامه ریزی ساخت واحدهای مسکونی ایثارگری در 10 هزار قطعه زمین واقع در استان های تهران، اصفهان، زنجان و مرکزی خبر داد و گفت: با قول مساعد استاندار محترم البرز، ان‌شاءالله به زودی شاهد برطرف شدن مشکل زمین ۷ هکتاری منطقه رجایی کرج خواهیم بود تا ۱۴۰۰ نفر از ایثارگران در این منطقه خانه دار شوند.

مقاله- سردار هور

سردار هور 1399/04/04

چهارم تیرماه سالروز شهادت مظلومانه فرمانده دلاور و خط شکن قرارگاه نصرت سردار شهید علی هاشمی است. فرمانده‌ای که نباید تا زمان زنده بودن صدام حرفی از او زده می‌شد.با توجه به فرارسیدن سالروز شهادت این سردار آزاده پایگاه خبری حیات نگاهی انداخته به گوشه هایی از زندگی او، در کتاب زندان الرشید که توسط همرزم و نزدیک ترین فرد به این فرمانده بزرگ نوشته شده است.

استان ها-تمام داشته‌های خود را مدیون شهدا هستیم

تمام داشته‌های خود را مدیون شهدا هستیم 1399/04/04

مدیرکل بنیاد شهید خراسان رضوی گفت: هرچه داریم از رشادت و پایمردی مردان بزرگی است که با ایثار، فداکاری و اخلاص، جان خویش را نثار آرامش امروز ایران اسلامی کردند.

استان ها-فرزندان شهدا ادامه دهنده راه پدران خود باشند

فرزندان شهدا ادامه دهنده راه پدران خود باشند 1399/04/04

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ بیان کرد: حضور معنوی و سیره زندگی شهدا همواره راهگشا است و فرزندان شهدا باید ادامه دهنده راه پدران خود باشند.

خبر-روایتی از جنگ احد که تحمل داغ شهادت مهدی زین‌الدین، را آسان‌تر کرد

روایتی از جنگ احد که تحمل داغ شهادت مهدی زین‌الدین، را آسان‌تر کرد 1399/04/04

رضا یزدانی گفت: صدای دایی رضا گرفته بود، پشت تریبون رفت و خاطره‌ای از جنگ احد را روایت کرد و در انتهای صحبت‌هایش خبر از شهادت مهدی زین‌الدین داد.

خبر-ستاد شاهد در آموزش و پرورش استثنایی تشکیل خواهد شد

ستاد شاهد در آموزش و پرورش استثنایی تشکیل خواهد شد 1399/04/04

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی، اعضای شورای معاونان سازمان آموزش و پرورش استثنایی، مدیر کل آموزش بنیاد شهید و مسئولان حوزه آموزش بنیاد شهید نشست مشترک هم اندیشی برگزار شد.

خبر-برگزاری محفل «انس با شهدا» در گلزار شهدای بوشهر

برگزاری محفل «انس با شهدا» در گلزار شهدای بوشهر 1399/04/04

محفل «انس با شهدا» شامگاه امشب به یاد شهید «مختار بدیه» با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حسینیه گلزار شهدای شهر بوشهر برگزار می‌شود.

تک عکس-شهادت گردنبندی بر گردن جوانان لایق است

شهادت گردنبندی بر گردن جوانان لایق است 1399/04/04

4تیر مصادف با سالگرد شهادت شهید اکبر ابراهیم زاده، جانشین تخریب لشکر قدس گیلان در عملیات نصر 4 است. این شهید والامقام در طول عمر با برکتش از روزهای انقلاب گرفته تا روزهای جنگ بسیار در جبهه حق کوشید، بطوری که با سن و سال کم گره گشای مشکلات مردم بود و تلاش در این جبهه را کم از رشادت در میدان جنگ نمی دانست. او همزمان با جهاد اصغر و حضورش در جبهه همواره تلاش می کرد در عرصه ی امتحانات الهی و جهاد اکبر رو سفید باشد. وی که شهادت را همچون گردنبندى بر گردن جوانان لایق و سعادتی بزرگ و افتخاری عظیم می دانست، سرانجام پیش از ظهر چهارمین روز از تابستان سال 66، بر اثر اصابت مستقیم تیر به قلبش در ماووت عراق به دیدار حق شتافت و به شهادت رسید.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد حاج علی اکبر عربی قریه علی، به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد حاج علی اکبر عربی قریه علی، به یاران شهیدش پیوست 1399/04/04

جانباز ۷۰ درصد حاج علی اکبر عربی قریه علی، از استان یزد به یاران شهیدش پیوست.

استان ها-شهدا شجاعانه در راه حفظ انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند

شهدا شجاعانه در راه حفظ انقلاب اسلامی جان خود را فدا کردند 1399/04/04

مدیرکل بنیاد شهید چهارمحال و بختیاری بیان کرد: شهدا، جانبازان و آزادگان شجاعانه و در اوج رضایتمندی، ایثارگرانه و آگاهانه در راه حفظ دین و انقلاب اسلامی جان خود را برای رضای خداوند فدا کردند.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 4 تیرماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 4 تیرماه 1399/04/04

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

مقاله-پیروزی و اقتدار ؛ از کربلای10 تا نصر5

پیروزی و اقتدار در جنگ های کوهستانی 1399/04/03

عملیات پیروزمند نصرپنج با هدف آزادسازی تعدادی از روستاهای ایران، تسلط رزمندگان اسلام بر ارتفاعات مشرف به منطقه شهرقلعه دیزه عراق و انسداد راه نفوذ عناصرضد انقلاب به داخل مرزهای ایران اسلامی با استفاده از تاکتیک ویژه جنگ های کوهستانی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام گرفت.

استان ها-جانبازان ستارگان درخشان میدان حماسه و عرفان هستند

جانبازان ستارگان درخشان میدان حماسه و عرفان هستند 1399/04/03

مدیرکل بنیاد شهید گیلان، جانبازان را ستارگان درخشان میدان حماسه و عرفان دانست و تصریح کرد: در هشت سال دفاع مقدس جهانیان شاهد بودند که ایثارگرانی از جنس نور با تقدیم تکه هایی از جان خود نهال انقلاب را استوار کردند.

خبر-تکریم و تجلیل دختران شهدا توسط دختران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان

تکریم و تجلیل دختران شهدا توسط دختران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان 1399/04/03

همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت و میلاد با سعادت حضرت معصومه (س)، دختران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان از دختران شهدا تقدیر و تجلیل می‌کنند.

خبر-اجرای طرح زندگی سبز، برای ایثارگران وزارت ورزش و جوانان

اجرای طرح زندگی سبز، برای ایثارگران وزارت ورزش و جوانان 1399/04/03

مشاور وزیر و مسئول هماهنگی امور ایثارگران وزارت ورزش و جوانان از اجرای طرح زندگی سبز، با مشارکت دفتر برنامه‌ریزی و توسعه اجتماعی جوانان خبر داد.