سه شنبه 24 تیر 1399 |

آرشیو خبر
خبر-تولید تله‌تئاتر و تیزرهای ایثار اجتماعی توسط شبکه چهار سیما و گروه تلویزیونی شاهد

تولید تله‌تئاتر و تیزرهای ایثار اجتماعی توسط شبکه چهار سیما و گروه تلویزیونی شاهد 1399/04/10

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از تولید تیزرهای ایثار اجتماعی و دو تله‌تئاتر تولید مشترک گروه تلویزیونی شاهد و شبکه چهار سیما خبر داد.

استان ها-ترویج و توسعه‌ فرهنگ ایثار و شهادت همت همگانی را می‌طلبد

ترویج و توسعه‌ فرهنگ ایثار و شهادت همت همگانی را می‌طلبد 1399/04/10

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویر احمد بیان کرد: ترویج و توسعه‌ فرهنگ ایثار و شهادت همت همگانی را می‌طلبد تا بتوانیم در تحقق این هدف موفق باشیم.

استان ها-اولویت بنیاد شهید، سلامت جامعه ایثارگری است

اولویت بنیاد شهید، سلامت جامعه ایثارگری است 1399/04/10

مدیرکل بنیاد شهید شهرستانهای استان تهران گفت: تمام ظرفیت‌های تکریم و پاسخگویی به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران را در ادارات شهرستانهای تابعه افزایش داده‌ایم تا سلامت ایثارگران را تأمین کنیم، اولویت امروز سلامت جامعه شریف ایثارگری است.

گفتگو-سردار جوانی که عباس گونه به شهادت رسید

سردار جوانی که عباس گونه به شهادت رسید 1399/04/10

عملیات کربلای یک عملیات تهاجمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، علیه نیروهای ارتش عراق بود که در تیر ماه سال 65، به مدت 10 روز به‌صورت گسترده در منطقه مهران انجام شد. این عملیات با رمز یا ابا الفضل العباس ادرکنی آغاز شد و با پیروزی رزمندگان اسلام و باز پس گیری شهر مهران و سلسله ارتفاعات قلاویزان و دستیابی به مرز و تامین کل منطقه به پایان رسید. در این عملیات که خون های پاکی تقدیم اسلام شد، ۷۰۰ تن از نیروهای خودی شهید و ۴۵۰۰ تن نیز مجروح شدند. سردار شهید سید احمد کریمیان از شهدای این عملیات است که در 10 تیر 65، در شهر مهران بر اثر اصابت راکت هواپیما، به خیل رستگاران پیوست.

خبر-توصیه‌های لازم به ایثارگران برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس

توصیه‌های لازم به ایثارگران برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس 1399/04/10

معاونت بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستای پیشگیری و کاهش خطر ابتلا به بیماری کرونا ویروس توصیه‌هایی را در قالب اطلاعیه خطاب به ایثارگران ارائه کرد.

خبر-تشکیل نخستین نشست ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت ورزش و جوانان

تشکیل نخستین نشست ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت ورزش و جوانان 1399/04/10

نخستین نشست ستاد مرکزی شاهد و ایثارگر وزارت ورزش و جوانان روز دوشنبه ۹ تیرماه با حضورت معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن جلسات وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 10 تیرماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، سه شنبه 10 تیرماه 1399/04/10

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

تک عکس-امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین و ساخت مسکن ایثارگران در استان البرز

امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین و ساخت مسکن ایثارگران در استان البرز 1399/04/09

مراسم امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین و ساخت ۳۰۰۰ واحد مسکن ایثارگران در استان البرز با حضور معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار البرز برگزار شد.

استان ها-ایمان قوی، مقاومت و شجاعت ایثارگران دشمن را مأیوس کرد

ایمان قوی، مقاومت و شجاعت ایثارگران دشمن را مأیوس کرد 1399/04/09

مدیرکل بنیاد شهید هرمزگان با بیان اینکه ایمان قوی، مقاومت و شجاعت ایثارگران دشمن را مأیوس کرد، گفت: خداوند متعال همه ما را در دنیا آزمایش می‌کند و خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان با صبر و ایستادگی خود در این آزمون پیروز شدند.

استان ها-خانواده‌های معظم شهدا ارزش واقعی نظام اسلامی هستند

خانواده‌های معظم شهدا ارزش واقعی نظام اسلامی هستند 1399/04/09

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان شمالی با بیان اینکه خانواده‌های معظم شهدا ارزش واقعی نظام اسلامی هستند، گفت: اگر به فرهنگ، معنا و ارزش واقعی شهدا و ایثارشان پی ببریم و به نسل جوان منتقل کنیم تمامی مشکلات حل خواهد شد.

استان ها-​جانباز ۷۰ درصد محمد صالح فیضی، به همرزمان شهیدش پیوست

​جانباز ۷۰ درصد محمد صالح فیضی، به همرزمان شهیدش پیوست 1399/04/09

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد محمد صالح فیضی، از شهرستان بوکان استان آذربایجان غربی به همرزمان شهیدش پیوست.

استان ها-برقراری یک هزار و ۴۵۰ تماس تلفنی با ایثارگران استان مرکزی

برقراری یک هزار و ۴۵۰ تماس تلفنی با ایثارگران استان مرکزی 1399/04/09

مدیرکل بنیاد شهید مرکزی از برقراری یک هزار و ۴۵۰ تماس تلفنی با جامعه ایثارگری استان در سه ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: علیرغم محدودیت‌ها به دلیل وجود کرونا همکاران بنیاد مسائل و مشکلات جامعه هدف را پیگیری کرده و با تمام توان در خدمت این عزیزان هستند.

وصیت نامه ها-در جبهه انسان خدا را می بیند

در جبهه انسان خدا را می بیند 1399/04/09

شهید محمد مهدی اشرفیان فرزند غلامحسن در 4 خرداد سال 1342 در خانواده ای مذهبی و پیرو روحانیت، در مشهد مقدس، متولد شد.7 ساله بود که به محیط آموزشی قدم گذاشت و در 11 سالگی فرائض و واجباتش بخصوص نماز و روزه را انجام می داد. وی پس از سپری کردن دوران راهنمایی در هنرستان صنعتی سید جمال الدین اسد آبادی مشغول به تحصیل شد و در کنار تحصیل بخشی از اوقات خود را صرف فراگیری علوم اسلامی و حوزه کرد و نیز برای تامین مخارج تحصیلش به بنایی می پرداخت.

گفتگو-10 سال پیش خواب دیدم، یک بسته سفید آوردند و گفتند این جواد است / افتخار می کنم که مادر شهید جواد الله کرم هستم

10 سال پیش خواب دیدم، یک بسته سفید آوردند و گفتند این جواد است / افتخار می کنم که مادر شهید جواد الله کرم هستم 1399/04/09

پس از گذشت چهار سال از شهادت مظلومانه شهید بزرگوار جواد الله کرم، خبر پیدا شدن پیکر مطهر این فرمانده جبهه مقاومت، اشک شوق را از دیدگان خانواده و نزدیکانش سرازیر کرد. پیکر مطهر شهید جواد الله کرم که خبر شهادتش در سال 1395 در موجی از بهت و ناباوری منتشر شد، در خاک وطن و در کنار سایر شهدای مقاومت و هشت سال دفاع مقدس آرام گرفت.پایگاه خبری حیات، امروز، پای گفت و گو با مادر فرمانده غیوری نشست که حماسه آفرینی هایش در دفاع ار حرم اهل بیت تا قیام مهدی موعود، از یاد ها نخواهد رفت، مشروح این گفت وگو را در زیر می خوانید:

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 9 تیرماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 9 تیرماه 1399/04/09

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

خبر-رییس جمهوری دستور تسویه مطالبات ایثارگران را صادر کرد / افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹

رییس جمهوری دستور تسویه مطالبات ایثارگران را صادر کرد / افزایش ۲۰ درصدی سقف تسهیلات مسکن ایثارگران در سال ۱۳۹۹ 1399/04/09

درحالیکه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از واگذاری ساخت مسکن برای 10 هزار نفر از جامعه ایثارگری خبر داد، رییس جمهوری دستور داد تا کلیه مطالبات ایثارگران تا پایان دولت دوازدهم تسویه شود.

گفتگو-زمانی که دخترمان رقیه، 3 ساله شد همسرم به شهادت رسید

زمانی که دخترمان رقیه، 3 ساله شد همسرم به شهادت رسید 1399/04/08

سردار شهید موسی الرضا خراسانی قلی آباد، که سابقه ی 7 سال حضور مستمر و تاثیر گذار در جبهه های دفاع مقدس را دارد، در 1 دیماه سال1342، در خانواده ای مومن و کشاورز در روستای قلی آباد شهرستان گرگان متولد شد. با اوج گیری جریانات انقلاب وی درحالیکه نوجوان 15 ساله ای بود، به صورت شبانه روزی فعالیت های انقلابیش را پی می گرفت، به پخش کردن اعلامیه می پرداخت و در تظاهرات ها نیز بصورت فعال حضور داشت. وی پس از پیروزی انقلاب به بسیج پیوست و با آغاز جنگ تحمیلی با رها کردن خانه و خانواده بر حسب احساس وظیفه‌ای که می کرد راهی جبهه شد. شهید خراسانی که ادامه تحصیل نداده بود و از هوش بالایی در امورات جنگ و عملیات ها برخوردار بود با شرکت در کلاس های نهضت که در جبهه برگزار می شد ادامه تحصیل داد و سرانجام پس از چندین بار جانبازی، در 8 تیر سال 66 در عملیات نصر 4 در حالیکه مشغول جابجایی مهمات بود به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

استان ها-پدران و مادران مکرم شهدا در صبر و مقاومت بی‌نظیر هستند

پدران و مادران مکرم شهدا در صبر و مقاومت بی‌نظیر هستند 1399/04/08

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با اشاره به اینکه پدران و مادران مکرم شهدا در صبر و مقاومت بی‌نظیر هستند، اظهار داشت: والدین معظم شهدا مظهر صدق و صفا و اخلاص و الگوی واقعی در تمامی عرصه‌ها هستند.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد بهرام شکری چینی بلاغ، به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد بهرام شکری چینی بلاغ، به یاران شهیدش پیوست 1399/04/08

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد بهرام شکری چینی بلاغ، از استان آذربایجان غربی به یاران شهیدش پیوست.

خبر-پیام مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سالروز بمباران شیمیایی سردشت

پیام مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در سالروز بمباران شیمیایی سردشت 1399/04/08

مدیرکل سازمان منع سلاح‌های شیمیایی در آستانه سالگرد حمله شیمیایی به سردشت و روز مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و میکروبی پیام ویدئویی ارسال کرد.