چهارشنبه 15 مرداد 1399 |

آرشیو خبر
استان ها-خدمت به خانواده‌های معظم شهدا وظیفه ذاتی و شرعی مسئولان است

خدمت به خانواده‌های معظم شهدا وظیفه ذاتی و شرعی مسئولان است 1399/03/12

مدیرکل بنیاد شهید مرکزی با بیان اینکه خدمت به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران جزء وظایف ذاتی، شرعی و عرفی همه مسئولان است، ابراز کرد: باید رفع مشکلات خانواده‌های شاهد و ایثارگر را وظیفه خود بدانیم.

گفتگو-باور نداشتم که حجت الاسلام شهیدی به دیدن ما بیایند

باور نداشتم که حجت الاسلام شهیدی به دیدن ما بیایند 1399/03/12

اکنون چیزی غریب به 3 ماه از زمانی که نخستین موارد ابتلا به بیماری کرونا در کشور مشاهده شد می گذرد، فضای زندگی عمومی مردم با گرم تر شدن هوا و کاهش میزان شیوع این بیماری آرام تر شده و از آن اضطراب و وحشت روزهای اول کاسته شده است، اگر به آمار شیوع کشورهای دیگر نگاهی بیندازیم، خواهیم دید که بر اساس همین آمار،درصد ابتلا در ایران بالاست، اما در نهایت شگفتی ایران یکی از کشورهایی است که کمترین درصد مرگ و میر را نسبت به آمار ابتلای خود ثبت کرده، یعنی چیزی کمتر از 3 درصد. شاید کمتر کسی بداند که این آمار نتیجه مجاهدت ها و از خود گذشتگی های جمع کثیری از کادر درمانی کشور است، پزشکان و پرستارانی که روز و شب جنگیدند و جانشان را به خطر انداختند و عده ای نیز در این راه به شهادت رسیدند. دکتر مهدی وریجی یکی از این شهدای معظمی است که در اوج درگیری کادر درمانی در بیمارستان ها، به کرونا مبتلا شد و به درجه رفیع شهادت نائل آمد. جالب اینکه همسر این شهید بزرگوار نیز عضوی از کادر پرستاری ایثارگر است و در این مدت با جان فشانی و تحمل سختی های بسیار جان بسیاری از بیماران را نجات داده است.

استان ها-خانواده ایثارگران میراث داران انقلاب اسلامی هستند

خانواده ایثارگران میراث داران انقلاب اسلامی هستند 1399/03/12

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان جنوبی بیان کرد: خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان میراث داران انقلاب اسلامی و سرمایه های معنوی کشور به شمار می روند.

خبر-نشست مشترک مدیران صندوق قرض‌الحسنه شاهد با جمعی از اعضای تشکل‌های شاهد و ایثارگر

نشست مشترک مدیران صندوق قرض‌الحسنه شاهد با جمعی از اعضای تشکل‌های شاهد و ایثارگر 1399/03/12

مدیرعامل و مدیران صندوق قرض‌الحسنه شاهد و جمعی از اعضای تشکل‌های شاهد و ایثارگر ظهر دیروز، یکشنبه ۱۱ خردادماه در سالن جلسات دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر نشست مشترکی برگزار کردند.

گفتگو-موتورش را فروخت تا برای یتیمان عیدی بخرد

موتورش را فروخت تا برای یتیمان عیدی بخرد 1399/03/12

شهید محمد جواد کریمی نسب در 1 مرداد سال 1339، در شهر یزد در خانواده ای مذهبی و انقلابی متولد شد. پدرش علی میرزا مجتهد، موسس مدرسه حکیم و مدرس مدرسه منصوریه در شیراز بود و در دوران قبل از انقلاب بارها به دلیل فعالیت های انقلابی اش به زندان افتاد و بارها شکنجه شد این دیانت و اعتقادات خالصانه پدر زمینه ی فعالیت های انقلابی فرزندان شد. محمد جواد نیز با سن و سال کم، پدر را الگوی رفتاری خود قرار داد و با آغاز جنگ تحمیلی با اشتیاق فراوان به فعالیت در جهاد سازندگی فارس پرداخت و به آبادان رفت و سرانجام در 11 خرداد سال 60 براثر اصابت ترکش در منطقه فیاضیه به شهادت رسید.

گزارش- روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 12 خرداد ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، دوشنبه 12 خرداد ماه 1399/03/12

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

استان ها-همه اقشار جامعه، قدردان رشادت‌های ایثارگران هستند

همه اقشار جامعه، قدردان رشادت‌های ایثارگران هستند 1399/03/11

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین گفت: همه قشرهای مختلف جامعه قدردان رشادت‌ها و ایثارگری‌های شهیدان هستند و راه‌شان را با اراده مصمم ادامه می‌دهند.

استان ها-انجام بیش از ۳ هزار دیدار حضوری و تلفنی با ایثارگران مازندران

انجام بیش از ۳ هزار دیدار حضوری و تلفنی با ایثارگران مازندران 1399/03/11

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد مازندران گفت: بیش از ۳ هزار دیدار حضوری و تلفنی با ایثارگران مازندران در دو ماه گذشته صورت گرفته است.

استان ها-آسایش خود را مدیون ایثارگران هستیم

آسایش خود را مدیون ایثارگران هستیم 1399/03/11

مدیرکل بنیاد شهید کرمان بیان کرد: امنیت، آسایش و حتی جوشش فرهنگ ایثارگری را مدیون همه‌ شهدا و جانبازان هستیم.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 11خرداد ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، یکشنبه 11خرداد ماه 1399/03/11

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

وصیت نامه ها-فرزندانم را با راه و هدف شهدا آشنا کنید

فرزندانم را با راه و هدف شهدا آشنا کنید 1399/03/10

شهید صمد حسینی فرزند حسین، در 2 اردیبهشت سال 43، در خانواده ای مذهبی در روستای قنات نو از توابع شهرستان خرم بید به دنیا آمد. وی که در دوران انقلاب دانش آموز دوم راهنمایی بود به همراه سایر هم کلاسی ها و معلمین در راهپیماها شرکت می کرد و از همان دوران نوجوانی علاقه ی وافری به انجام فرائض دینی داشت؛ مستحبات را حدالامکان انجام می داد و در مراسم های مذهبی مداحی و نوحه سرایی می کرد. شهید صمد حسینی در سال 60، عازم جبهه کردستان شد و حدود 4 ماه در تپه های الله اکبر و محمد رسول الله خدمت کرد و در سال 61، به عضویت سپاه در آمد. مدتی در بخش تبلیغات جبهه به کارهای تبلیغاتی پرداخت و در آموزش‌های عمومی و نظامی بسیجیان و دانش آموزان و برپایی اردو های رزمی نقش مهمی داشت. این شهید والامقام نزدیک به 40 ماه در جبهه حضور داشت و سرانجام در 10 خرداد سال 67 مورد اصابت گلوله های بعثیان قرار گرفت و به شهادت رسید.

استان ها-ثبت ۸۰ اثر از نخبگان استان قم در سال گذشته

ثبت ۸۰ اثر از نخبگان استان قم در سال گذشته 1399/03/10

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم گفت: سال گذشته ۸۰ اثر از نخبگان شاهد و ایثارگر به حوزه نخبگان بنیاد استان ارایه و به ثبت رسیده است.

استان ها-ایثار اجتماعی نیاز امروز جامعه است

ایثار اجتماعی نیاز امروز جامعه است 1399/03/10

مدیرکل بنیاد چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: اعتقاد داریم ایثار اجتماعی نیاز امروزی جامعه ایران است و همه باید همانند دوران دفاع مقدس فداکاری و از خود گذشتگی داشته باشند تا فعالیت‌ها به نحو شایسته انجام شود.

استان ها-مادر شهیدان فرزین، به فرزندان شهیدش پیوست

مادر شهیدان فرزین، به فرزندان شهیدش پیوست 1399/03/10

مادر شهیدان والامقام علی و حسن فرزین، از استان اصفهان به فرزندان شهیدش پیوست.

خبر-​اعلام رأی پرونده‌های مشمول ماده ۸۷ قانون ششم توسعه در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید

​اعلام رأی پرونده‌های مشمول ماده ۸۷ قانون ششم توسعه در کمیسیون پزشکی بنیاد شهید 1399/03/10

مدیرکل کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران از اعلام رأی پرونده‌های مشمول ماده ۸۷ قانون ششم توسعه در کمیسیون پزشکی بنیاد خبر داد.

استان ها-تفکر بسیجی آرمان‌های انقلاب را به سمت رشد و تعالی سوق می‌دهد

تفکر بسیجی آرمان‌های انقلاب را به سمت رشد و تعالی سوق می‌دهد 1399/03/10

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان تصریح کرد: بسیج مایه خیر و برکت است و تفکر بسیجی آرمان های انقلاب را به سمت رشد و تعالی سوق می دهد بنابراین همواره باید در جهت ایجاد تفکر بسیجی در ادارات تلاش کنیم.

استان ها-جانباز ۷۰ درصد محراب مرادی، به یاران شهیدش پیوست

جانباز ۷۰ درصد محراب مرادی، به یاران شهیدش پیوست 1399/03/10

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد محراب مرادی، از استان همدان به یاران شهیدش پیوست.

استان ها-توزیع بیش از ۶۰۰ بسته کمک معیشتی بین ایثارگران هرمزگان

توزیع بیش از ۶۰۰ بسته کمک معیشتی بین ایثارگران هرمزگان 1399/03/10

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران هرمزگان گفت: با توجه به اینکه در شرایط حساس قرار داریم به منظور حمایت از جامعه ایثارگری، بیش از ۶۰۰ بسته کمک معیشتی بین ایثارگران هرمزگان توزیع شده است.

گفتگو-فرزند جانبازی که حین کمک رسانی به روستاییان دچار حادثه شد و به کما رفت

فرزند جانبازی که حین کمک رسانی به روستاییان دچار حادثه شد و به کما رفت 1399/03/10

شکوفه سادات حسینی، فرزند جانباز 15 درصد جنگ، ناخدا سید جلال الدین حسینی که از زمان طغیان سیل در منطقه سیستان و بلوچستان، در دی ماه سال گذشته به منظور یاری رسانی به مردم سیل زده این منطقه، وارد روستای کشیک، شده بود. بعداظهر 4خرداد که مصادف با عید سعید فطر بود، در هنگام رساندن بسته های مردمی به دست سیل زدگان و محرومین روستای کشیک متاسفانه دچار صاعقه زدگی شده و تا به امروز در وضعیت کمُا قرار گرفته است.

استان ها-تحصیل بیش از ۸۰۰ دانش آموز در مدارس شاهد استان فارس

تحصیل بیش از ۸۰۰ دانش آموز در مدارس شاهد استان فارس 1399/03/10

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در جلسه ستاد اجرایی شاهد استان گفت: هم اکنون ۸۷۷ دانش آموز شاهد و ایثارگر در مدارس شاهد استان درحال تحصیل هستند.