چهارشنبه 5 آبان 1400 |

آرشیو نخبگان
خبر- آرامش  امروزمان  از رشادت  شهیدان و جانبازان است/ به آینده امیدوارم

آرامش امروزما از رشادت شهیدان و جانبازان است/ به آینده امیدوارم 1400/04/19

حیات_ احسان طاهری فرد گفت: آسایش و آرامشی که امروزه داریم توسط رشادت و دلیری های شهیدان,ایثارگران و جانبازان است که جان و سلامتی خود را در این مسیر فدا کردند و ما باید تمام تلاش و سعی خود را برای حفظ این راه انجام دهیم و به جایگاهی برسیم که به مردم خدمت رسانی کنیم.

مصاحبه اختصاصی-تشکیل کمیته تخصصی و راهبردی سلامت و مرکز تخصصی روانشناسی ویژه فرزندان شاهد و ایثارگر  ضرورت دارد

تشکیل کمیته تخصصی و راهبردی سلامت و مرکز تخصصی روانشناسی ویژه فرزندان شاهد و ایثارگر ضرورت دارد 1399/11/01

حیات- سکینه باغ‌بهشتی گفت: درحوزه سلامت اجتماعی ایثارگران به خصوص فرزندان معظم شاهد کم کاری شده است..

اخبار-ضرورت و فوریت خدمات مشاوره و مددکاری به فرزندان شهدای مدافع حرم / سوء تفاهمی که مانع تبدیل وضعیت فرزندان شهدا و ایثارگران در دانشگاه‌ها شده است

ضرورت و فوریت خدمات مشاوره و مددکاری به فرزندان شهدای مدافع حرم / سوء تفاهمی که مانع تبدیل وضعیت فرزندان شهدا و ایثارگران در دانشگاه‌ها شده است 1399/10/21

حیات- اعظم آهنگر گفت: قبل از ادغام بنیاد شهید با بنیاد جانبازان از طرف بنیاد شهید افرادی به عنوان مددکار اجتماعی به فرزندان شهدا سر می زدند و به درس آنها و سایر مشکلات آنها رسیدگی می کردند. الان هم ضروری است این خدمات برای فرزندان و خانواده‌های شهدای مدافع حرم انجام شوند تا اتفاقاتی که برای ما می افتاد برای آنها آگاهانه پیش نیاید.

خبر-افتخار می کنیم که بزرگترین مرکز اطلاعات شهدا را  دایر کرده ایم

بزرگترین مرکز اطلاع رسانی شهدا را دایر کرده ایم 1399/05/06

سرهنگ مجید شیخیان کازرونی متولد مردادماه 1339 در شهرستان کازرون است که یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران در 22 بهمن 1358 به استخدام ارتش درآمده است. وی مبارزه علیه رژیم پهلوی را از سنین دانش آموزی آغاز کرده و در این راه دوبار توسط ساواک دستگیر، زندانی و برادرش نیز در این راه به شهادت رسیده و پس از گذراندن عمری خدمت در ارتش جمهوری اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران، در حال حاضر مسئول پایگاه اطلاع‌رسانی شهدای ارتش جهموری اسلامی ایران است. این پایگاه از زمان تاسیس تا کنون نزدیک به 48 هزار شهید را در سامانه خود ثبت، و تمامی اسناد مربوط به آنها را با دسته بندی دقیق منتشر کرده است. متن زیر مشروح گفت و گویی است که پایگاه خبری حیات با وی در رابطه با فعالیت‌های این مجموعه داشته است.

-همراهی خانواده رکن اصلی موفقیت هر فرد است

همراهی خانواده رکن اصلی موفقیت هر فرد است 1398/10/08

آزمون سراسری سال 98 با تمام سختی هایش در تیرماه برگزار شد و بیش از یک میلیون نفر با هم به رقابت پرداختند، از میان 56 هزار نفر شرکت کننده از جامعه ایثارگران 19 هزار نفر پذیرفته شدند که 17 نفر از بین آنها حائز رتبه های زیر 100 کشوری هستند. علیرضا شفیعی علویجه یکی از فرزندان ایثارگر است که بدون استفاده از سهمیه ایثارگری موفق به کسب رتبه ی دو رقمی در آزمون سراسری سال 98 در گروه علوم انسانی شده است.