شنبه 26 مرداد 1398 |

آرشیو گفتگو
تک عکس-تجلیل از 10 تن از آزادگان دوران دفاع مقدس

تجلیل از 10 تن از آزادگان دوران دفاع مقدس 1398/05/26

حیات: به مناسبت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، صبح امروز، شنبه 26مردادماه 98، در کنگره ملی و همایش سراسری الماس های درخشان از10 تن از آزادگان پرافتخاردوران دفاع مقدس تجلیل شد.

خبر-نسل جدید باید جانفشانی دوران دفاع مقدس را ببیند

نسل جدید باید جانفشانی دوران دفاع مقدس را ببینند 1398/05/19

حیات: عضو شورای سردبیری خبرآنلاین، دبیر عکس جام جم و عکاس پیشکسوت خبرگزاری ایرنا گفت: اگر عکاسان وخبرنگاران نبودند؛ نسل جدید نمی توانست حماسه های جنگ وجانفشانی های آن دوران را ببیند.

خبر-خبرنگاران در همه مسائل نقش آفرین هستند

خبرنگاران در همه مسائل نقش آفرین هستند 1398/05/19

حیات:حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی شهیدی،نماینده ولی فقیه ،معاون رییس جمهورو رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران، با قابل تقدبر دانستن کار خبرنگاران گفت:خبرنگاران در همه مسائل نقش آفرین هستند.

خبر-روایت بردباری مادر سه شهید

روایت بردباری مادر سه شهید 1398/05/19

حیات: در هفته ای که گذشت، یکی دیگر از مادران نامدار خانواده بزرگ ایثار و شهادت چشم از جهان فروبست. مادری که 3 شهید برومند از دامان پاک او برخاسته بودند. مادر شهیدان ماشاءاله، صیاداله و سیف اله شکری که به ترتیب در ۲۲ فروردین ۱۳۶۲ ، ۱۲ آبان 62 و ۲۶ آبان ۱۳۶۳ به شهادت رسیدند.

خبر-شخصیت شگفت انگیز مؤلف حرمان هور

شخصیت شگفت انگیز مؤلف حرمان هور 1398/05/19

حیات:کتاب حرمان هور، را که تورق کنید، ناخواسته در پی شخصیتی که آن حکایت ها و کلمات دلنشین از قلمش تراویده است، می گردید. نثر شیوا و زبان شاعرانه حکایت ها، شما را به دنیای پاکترین بچه های جنگ و جبهه می برد. شگفتی بزرگ آنجا است که صاحب این نوشته ها نه یک شاعر بلکه دانشجوی برتر رشته پزشکی تهران بوده است؛ شهید احمدرضا احدی.

خبر-حس زیبای یک ایثارگر از تولید محصول ویژه سلامتی شهروندان

حس زیبای یک ایثارگر از تولید محصول ویژه سلامتی شهروندان 1398/05/19

حیات: حس زیبای یک ایثارگر از تولید محصول ویژه سلامتی شهروندان با همین عزم برای ادامه تحصیل قدم برداشتم و بعد از گرفتن مدرک و جوازهای علمی شروع به تولید این کفش ها کردم. به تدریج به تجربه های تازه در این زمینه نیز دست پیدا کردم بخصوص در سال هایی که همراه جمعیت هلال احمر به دیدار کشورهای خارجی و مشاهده دستاوردهای آنها در این زمینه رفتیم. بعد از این سفرها بود که به لطف خدا، کارگاه کفش سازی مان را راه اندازی کردیم تا جانبازانی که از ناحیه پا مشکل دارند درمان شوند اما بعدها دیگر بیماران را هم پوشش دادیم مانند کسانی که پاهایشان اختلاف سطح دارد یا مبتلا به اختلال حرکتی هستند.

خبر-دولت در توجه ویژه به ایثارگران کارآمد بوده است

دولت در توجه ویژه به ایثارگران کارآمد بوده است 1398/05/19

حیات:نماینده ولی فقیه،معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر اینکه معتقدم دولت یازدهم و دوازدهم در همه زمینه ها کارآمدی داشته است، گفت: بخشی از کارآمدی دولت در توجه ویژه به حوزه ایثارگران در موارد مختلف به اثبات رسیده است.

خبر-شهیدی که گمشده اش را در جبهه یافت

شهیدی که گمشده اش را در جبهه یافت 1398/05/15

حیات:پسر درس خوان و نجیب خانواده مشهور صاحبی اصفهانی در حالی که به تازگی درس و مدرسه را به پایان برده بود، لباس رزم پوشید و به همراه گروه بچه های مسجد و محل، راهی میادین نبرد حق علیه باطل شد. حسن صاحبی چنان با جبهه اُنس گرفته بود که این جمله او بعد از سی و اندی سال هنوز در خاطره ها جاری است که زندگی واقعی آنجا [جبهه] است. سنگر و جبهه جایی بود که این فرزند برومند صاحبی اصفهانی، گمشده اش را آنجا یافت.او در میانه ماموریتش، مجروح شد و برای درمان به پشت جبهه انتقال یافت اما شوق همراهی با مردان بی ادعا، او را دوباره به خط مقدم نبرد کشاند.در نوشته ای که از شهید برجای مانده، در آخرین راز و نیازش با معبود، می خواهد پیکرش گمنام بماند و در خلوت و خلوص به وصال دوست نائل شود.

گفتگو- «توانیتو »راه همواری برای زندگی معلولین و جانبازان

«توانیتو »راه همواری برای زندگی معلولین و جانبازان 1398/05/14

حیات:بیش از یک‌میلیون و 300 هزار معلول در کشور زندگی می‌کنند و بین 10 تا 15 درصد از جمعیت کشور را افراد معلول و کم‌توان جسمی ـ حرکتی تشکیل می‌دهند و این در حالی است که در صورت رعایت نکردن مناسب‌سازی؛ اماکن و مبلمان شهری، بزرگ‌ترین گروه اقلیت جامعه یعنی معلولان و جانبازان عزیز از حقوق شهروندی خود بی‌نصیب شده و برای حضور در اجتماع با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

خبر-چند فراز از زندگی جهادی افسر وفادار امام خمینی

چند فراز از زندگی جهادی افسر وفادار امام خمینی 1398/05/13

حیات:در سالروز عملیات های بزرگ رمضان، میزبان یادگاران یکی از افسران تربیت یافته در مکتب امام خمینی (ره) شدیم با همسر شهید حسین حسین زاده که بدون شک زندگی جهادی آن شهید، از جهات زیادی مدیون صبور و سختکوشی این شهید است، به گفت و گو نشستیم.