پنجشنبه 25 مهر 1398 |

آرشیو گفتگو
گفتگو-فرزند دیگرم را هم آماده شهادت در راه اسلام کرده ام

فرزند دیگرم را هم آماده شهادت در راه اسلام کرده ام 1398/07/23

حیات: روز دوشنبه 22 مهر پدر ۷۸ ساله «کمال کورسل» فرانسوی شهید، تنها شهید اروپایی هشت سال دوران دفاع مقدس به همراه همسر و فرزند دیگرش، مهمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بودند. کمال کورسل متولد کشور فرانسه و تنها شهید اروپایی دوران هشت سال دفاع مقدس است که پس از تشرف به دین اسلام به عنوان مسلمان شیعه در سال ۱۹۸۳ میلادی فرانسه را ترک و برای ادامه تحصیل علوم اسلامی وارد ایران و سپس حوزه علمیه قم شد. همزمان با شروع جنگ تحمیلی مسئولان اعزام به جبهه به دلایل امنیتی از ورود وی به جبهه‌ها خودداری می‌کردند. کمال با اصرار فراوان و پیگیری توانست همراه با سپاه بدر در سال 1363 در جبهه حضور پیدا کند.

گفتگو-وظیفه نویسنده، خلق فرهنگ مکتوب جبهه است

وظیفه نویسنده، خلق فرهنگ مکتوب جبهه است 1398/07/22

حیات: سهیلا راجی کاشانی، از بانوان نویسنده ای است که هم اکنون به عنوان یکی از اعضای انجمن قلم و همچنین نویسنده ای پر کار در حوزه دفاع و دابیات پایداری شناخته می شود. وی فارق التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی است و فعالیت ادبی خود را از همان آغاز جنگ تحمیلی شروع کرد ، پس از بازنشستگی وی بطور جدی تری به داستان نویسی روی آورد و آثار بسیاری در حوزه ادبیات پایداری و داستان هایی با مضامین اجتماعی خلق کرد. این بانوی نویسنده علاوه بر کار ادبی سابقه فعالیت در جبهه به عنوان خبر نگار و امدادگر را داشته ، یکی از مهمترین کار های وی بعد از پایان جنگ است که تصمیم می گیرد با خانواده شهدا مصاحبه کرده و آنها را بصورت یک مجموعه نوشته چاپ و روانه بازار می کند. از دیگر فعالیت های این نویسنده فرهیخته ، فراگیری زبان انگلیسی همزمان با نویسندگی در حوزه ادبیات و عضویت در کانون داستان نویسان می باشد. پایگاه خبری حیات گفت وگویی را با وی ترتیب داده و درباره آثار و نوشته هایش و بویژه حال و روز این روز های ادبیات پایداری پرس و جو کرده، که در زیر می خوانید.

گفتگو-240 هزار نفر از ایثارگران و فرزندان آنها متقاضی اشتغال هستند

240 هزار نفر از ایثارگران و فرزندان آنها متقاضی اشتغال هستند 1398/07/17

حیات: معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران آخرین آمار ایثارگران جویای شغل و میزان اشتغال ایجاد شده برای جامعه ایثارگری را اعلام کرد.

گفتگو-تخصیص 13 میلیارد و 100میلیون تومان وام خوداشتغالی به ایثارگران استان

تخصیص 13 میلیارد و 100میلیون تومان وام خوداشتغالی به ایثارگران استان 1398/07/17

حیات: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان چهارمحال و بختیاری گفت:در سالهای 97 و 98، جمعا مبلغ 13 میلیارد و 100میلیون تومان وام خوداشتغالی به ایثارگران این استان تخصیص یافت.

خبر-تشریح اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه حقوقی و مجلس بنیاد

تشریح اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه حقوقی و مجلس بنیاد 1398/07/17

حیات: معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران به تشریح فعالیت‌ها و برنامه‌های پیش‌روی این معاونت پرداخت.

گفتگو-تمدید بیمه تکمیلی درمان ایثارگران تا ابتدای آذر ماه

تمدید بیمه تکمیلی درمان ایثارگران تا ابتدای آذر ماه 1398/07/17

حیات: معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به اتمام قرارداد فعلی بیمه تکمیلی درمان ایثارگران در ابتدای آبان ماه، گفت: مناقصه برای انتخاب شرکت بیمه‌گر در حال برگزاری است و تا چند هفته آینده نتیجه آن اعلام می‌شود و به دلیل کمبود زمان قرارداد فعلی بیمه با شرکت بیمه دی به مدت یک ماه تا ابتدای آذرماه تمدید شده است تا ایثارگران برای دریافت خدمات درمانی دچار مشکل نشوند.

گفتگو- اشتغال مستقیم 548 ایثارگر استان آذربایجان شرقی

اشتغال مستقیم 548 ایثارگر استان آذربایجان شرقی 1398/07/15

حیات: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای سال 1397 به متقاضیان ایثارگر مبلغ15 میلیاردو 825 میلیون تومان وام خوداشتغالی تعلق گرفته است.

گفتگو-در طراحی و تولید تجهیزات توانبخشی به خود کفایی رسیده ایم

در طراحی و تولید تجهیزات توانبخشی به خود کفایی رسیده ایم 1398/07/14

حیات: شرکت گیتی تک البرز، یکی از تولید کننده های قدرتمند ادوات و تجهیزات توانبخشی در «پنجمین نمایشگاه بین المللی تخصصی تجهیزات و خدمات توانبخشی معلولین ،جانبازان و سالمندان»که از 9 تا 12 مهرماه98 همزمان با روز جهانی سالمندان در مجتمع نمایشگاهی گفت وگو، جنب بوستان گفت وگو برگزار شد حضور پر رنگی داشت. این تولید کننده که سال هاست در زمینه طراحی مدل های بروز ویلچر فعال است تا به حال توانسته نظر بسیاری از پخش کننده های مطرح را به خود جلب کند، امروز این شرکت خود به عنوان طراح، تولید کننده و پخش کننده محصولات اش در بازار فعال است و به گفته «بهزاد طولابی»از مهندسین ارشد این شرکت در مقایسه با سایر شرکت های رقیب پیشتاز است. پایگاه خبری حیات به بهانه حضور این شرکت در نمایشگاه ای. آر.دی با وی گفت و گویی داشته که در زیر می خوانید.

گفتگو-ارائه بیش از 60 میلیارد ریال وام خوداشتغالی به ایثارگران زنجانی

ارائه بیش از 60 میلیارد ریال وام خوداشتغالی به ایثارگران زنجانی 1398/07/13

حیات: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: از ابتدای سال 1397 به متقاضیان وام خوداشتغالی بیش از 60 میلیارد و 500 میلیون ریال ارائه شده است.

گفتگو-بومی سازی کیفت و کاهش قیمت دوفاکتور اساسی در امر تولید

بومی سازی کیفت و کاهش قیمت دوفاکتور اساسی در امر تولید 1398/07/13

حیات: شرکت امید آذین ایرانیان از شرکت های حاضر در پنجمین نمایشگاه بین‌المللی تخصصی تجهیزات توانبخشی معلولین، جانبازان، سالمندان و صنایع پزشکی وابسته که از ۹ تا12 مهرماه سال 98 همزمان با روز جهانی سالمندان در مجتمع نمایشگاهی گفت وگو، جنب بوستان گفت وگو برگزار شد، است این شرکت که متخصص در زمینه تولید انواع ویلچر و تجهیزات توانبخشی و کمک توان بخشی است. و بیش از دو دهه است که در این زمینه فعالیت دارد، پایگاه خبری حیات به بهانه برگزاری این نمایشگاه با رضا مسگری، مهندس و قائم مقام مدیر عامل این شرکت گفت و گویی داشته که در زیر مشروح آن را می خوانید.