سه شنبه 7 بهمن 1399 |

مقاله
[آرشیو]
اخبار-نواب صفوی احیاگر جهاد و شهادت

نواب صفوی احیاگر جهاد و شهادت 1399/10/27

حیات- شهید سیدمجتبی نواب صفوی از جمله مبارزان معاصر بود که شعار تشکیل حکومت اسلامی و استکبارستیزی سر داد و با احیای ۲ عنصر جهاد و شهادت، مسیر تاریخ کشور را تغییر داد.

اخبار-سیمرغ در آیینه ی سیمرغ

سروده صالح افشار تویسرکانی در وصف شهید خلبان علی رضا یاسینی 1399/10/14

حیات- بخشی از مثنوی حماسی پرواز از خاک تا افلاک برای سرلشگر خلبان شهید علیرضا یاسینی سروده ای ناب از صالح افشار تویسرکانی استاد تجسس و نجات خلبان عضو هیأت معارف جنگ سپهبد شهید صیاد شیرازی به مناسبت بیست وششمین سالروز شهادت آن شهید والامقام در پایگاه خبری حیات منتشر شد.

مقاله-سالروز شهادت استاد نجات الهی/ نور علم و سرخی خون شهید

سالروز شهادت استاد نجات الهی/ نور علم و سرخی خون شهید 1399/10/03

۵ دی ماه ۱۳۵۷ هفتمین روز تحصن دانشگاهیان و جمعی از اساتید دانشگاه تهران در اعتراض به تعطیلی و ورود گارد نظامی به دانشگاه‌ ها در خیابان ویلا، ساختمان کاخ وزارت علوم و آموزش عالی در حال برگزاری بود.

مقاله- احمد کشوری در چهل سالگی شهادت

با «احمد کشوری» در چهل سالگی شهادت 1399/09/15

حیات طیبه؛ امروز 15 آذر ماه چهلمین سالگرد شهید سرگرد خلبان احمد کشوری و روز هوانیروز است. به این بهانه فراز هایی از زندگی این شهید بزرگوار را بررسی می کنیم؛ مردی که افتخار اسلام و هوانیروز بود و به وسیله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ارتشی نمونه لقب گرفت . دلاوری که همه عشقش اسلام بود و امام شهیدی که در دامان پدر و مادری مسلمان و شجاع پرورده شد.

خبر-«بسیج» در کلام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

«بسیج» در کلام سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی 1399/09/03

سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی در وصف بسیج می گوید: «بسیج، در بُعد انگیزة فداکاری و ایثار در راه انقلاب همیشه در خط مقدم بوده است»

گزارش- کتاب‌هایی از فرمانده جوان می‌گویند

کتاب‌هایی از فرمانده جوان می‌گویند 1399/08/27

همزمان با سالروز شهادت مهدی زین‌الدین و تقارن با هفته کتاب به صورت اجمالی به معرفی مهم‌ترین آثاری پرداختیم که درباره این شهید والا مقام به انتشار رسیده است.