در حال بارگذاری ...
 • دستاوردهای نسل تربیت شده در مدرسه دفاع مقدس، بی بدیل است


  دبیر نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس گفت:‌ دستاوردها و توانایی های نسل تربیت شده در مدرسه دفاع مقدس بی بدیل است.

  به گزارش حیات، محمدرضا انبیایی گفت:‌ مدرسه و دانشگاه دفاع مقدس، در دوره هشت ساله خود، نسلی ویژه و منحصر بفرد تربیت کرد و تحویل جامعه داد که سرمایه ای ارزشمند برای کشور محسوب می شوند.
  وی اظهار داشت: این نسل با تفکر جهادی و توسعه محور خود که نشات گرفته از دوران حماسه و ایثار بود، طی سالیان پس از جنگ، خدمات بی بدیلی در جهت توسعه کشور ارائه و عرضه کرده است.
  انبیایی با بیان آنکه همزمان با هفته دفاع مقدس و در روزهای دوم تا پنجم مهرماه نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، ادامه داد: تلاش می کنیم تا بخشی از دستاوردها و توانمندی های ویژه نسل دفاع مقدس در طول هشت سال جنگ تحمیلی را در این جشنواره به نمایش بگذاریم.
  وی تاکید کرد: جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس، با همراهی و همکاری سازمان ها و نهادهای مرتبط، توان، انگیزه، ایمان، ایثار، دانش و دستاوردهای ویژه و ارزشمند این نسل از تاریخ انقلاب را برای نسل های بعدی به نمایش خواهد گذشت.
  دبیر جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس کشور اضافه کرد: در این رویداد فرهنگی و اجتماعی؛ دستاوردهای کم نظیر نسل دفاع مقدس در رشد و تعالی میهن اسلامی، به نمایش درخواهد آمد تا تجربه ای محسوس و روشن از توان، ایمان و اعتقاد راسخ برای رشد در شرایط مختلف باشد.
  وی با اشاره به اینکه براساس اطلاعات غیرمتمرکز موجود، فعالیت های ویژه و نادری در طول دوره دفاع مقدس توسط این نسل صورت گرفته که با این نگاه هیچگاه جمع آوری نشده است، خاطرنشان کرد: بر آن هستیم تا با همکاری و همراهی سازمان ها و نهادهای مختلف کشور، دستاوردها و توانمندی های این نسل را برای ارائه و نمایش به نسل های بعد در این نمایشگاه عرضه کنیم.
  وی با انتقاد از اتهام وجود رانت در بروز این توانمندی های ویژه، این اتهام را ناشی از عدم وجود انصاف دانست و خاطرنشان کرد: نسل دفاع مقدس در بسیاری از جبهه های بعد از جنگ تحمیلی توانایی های خود را به اثبات رسانده و امیدواریم نسل حاضر و نسل های بعدی با بکارگیری و بهره مندی از این توانائی ها؛ کشور را به آن جایگاهی که رهبر معظم انقلاب اشاره داشتند، یعنی رتبه اول منطقه برسانند.
  به گفته انبیایی، ‌در حاشیه این جشنواره و نمایشگاه؛ سرداران دوران دفاع مقدس، فرماندهان، ایثارگران، جانبازان و آزادگان، ضمن بیان خاطرات دفاع جانانه از مرز و بوم کشور، چگونگی طراحی و انجام عملیات ها مختلف را تشریح کرده و در غرفه های نمایشگاه به سئوالات مخاطبان پاسخ خواهند داد.
  پخش مستندهای جدید از مناطق عملیاتی، ارائه وصیتنامه سرداران شهید با دستخط آن شهدا، قرائت شعر، برگزاری نمایش با موضوعات دفاع و شهادت، پخش فیلم و برپایی مراسم سخنرانی، خاطره گویی از دیگر بخش های جانبی نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس است.
  انبیایی یادآور شد:‌ جشنواره و نمایشگاه ملی نسل دفاع مقدس با شعارایمان دیروز، باور امروز، امید فردا با حضور مقامات مختلف کشوری و لشگری، سرداران دوران دفاع مقدس، آزادگان سرفراز و جانبازان و ایثارگران برگزار خواهد شد.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  مطالب مرتبط

  ظریف: باید از برادرکشی جلوگیری کنیم

  ظریف: باید از برادرکشی جلوگیری کنیم

  محمد جواد ظریف، در نخستین مصاحبه گفت: وزارت امور خارجه وظایفی به عهده دارد که این وظایف در جهت اعتلا و امنیت کشور است. وی افزود؛ همه مسائل با اراده سیاسی قابل حل است.

  |

  بیانیه اشتون: مذاکرات باید هرچه زودتر آغاز شود

  بیانیه اشتون: مذاکرات باید هرچه زودتر آغاز شود

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای تاکید کرد: کشورهای عضو گروه ۵+۱ آمادگی دارند به محض تعیین تیم جدید مذاکره کننده از سوی رئیس جمهور ایران گفتگوها با جمهوری اسلامی را ازسربگیرند.

  |

  نظرات کاربران