دوشنبه 1 بهمن 1397 |

نخبگان
[آرشیو]
تک عکس-«پیام» درخشش مهندسین کشور در زمینه هوافضا بود

«پیام» درخشش مهندسین کشور در زمینه هوافضا بود 1397/10/29

حیات: جانباز 55 درصد و دکترای اقلیم شناسی کشور معتقد است که پرتاب ماهواره به فضا اقدام بزرگ کشور ایران در سطح جهانی است که باعث شکوفایی و درخشش بیشتر مهندسین کشور در زمینه هوافضا می شود.

تک عکس-پیروزی در عملیات کربلای 5 داغ کربلای 4 را کم رنگ  کرد

کربلای 5 مرهم زخم کربلای 4 بود 1397/10/18

مولوی گفت: در عملیت کربلای 4 تلفات زیادی دادیم، به همین دلیل برای اجرای عملیات کربلای 5 بسیار مصمم بودیم که خداروشکر موفقیت های این عملیات، داغ کربلای 4 را کم رنگ کرد و مرهم زخم کربلای 4 شد و توانست تکلیف جنگ را مشخص کند.

تک عکس-افزایش صدمات ناشی از زلزله در نبود اموزش

افزایش صدمات ناشی از زلزله در نبود اموزش 1397/10/04

حیات: پژوهشگر حوزه زلزله گفت: با توجه به اینکه کشور ما جز ده کشور زلزله خیز دنیاست، آموزش و ایمن سازی ساختمان ها باید به صورت همگانی اجرایی شود که متاسفانه در این زمینه کم کاری شده است.

تک عکس-یک پره نارنگی سورپرایز یلدای اسارت

یک پره نارنگی سورپرایز یلدای اسارت 1397/10/01

حیات:در اسارت بیش از 1800 شب فراغ طولانی تر از یلدا را گذراندم 5 یلدای ایرانی را در اسارت بودم ولی خاطره یک یلدا که با یک پره نارنگی سورپرایز شدیم هیچگاه از یادم نمی رود.

تک عکس-زندگی من بی سواد با عنایت امام حسین(ع) دگرگون شد

زندگی من بی سواد با عنایت امام حسین(ع) دگرگون شد 1397/09/29

حیات: استاد معرق قرآن از معجزه توجه و نگاه امام حسین (ع) به زندگیش و دگرگون شدن ان گفت.

تک عکس-نگارخانه خشت محل نمایش آثار هنرمندان است

نگارخانه خشت محل نمایش آثار هنرمندان است 1397/09/20

قهرمانی گفت: همیشه در محافل هنری، صحبت ازکمبود فضا برای عرضه ونمایش آثار هنرمندان مطرح بوده است، این دغدغه مرا بر آن داشت تا در حد توان خود به عنوان یک عکاس، فضایی مناسب در دل طبیعت ایجاد کنم.

تک عکس-حقوق بشر نباید دستاویز معدودی از کشورها قرار گیرد

حقوق بشر نباید دستاویز معدودی از کشورها قرار گیرد 1397/09/19

حیات: اعلامیه حقوق بشر شامل یک دیباچه و 30 ماده، در تاریخ 10 دسامبر 1948 مطابق با 19 آذر 1327 شمسی در مجمع عمومی سازمان ملل تصویب شد و همه ساله جهانیان این روز را به نام " روز حقوق بشر" جشن می گیرند. با توجه به اهمیت جهانی این اعلامیه و این که امروزه میزان پایبندی کشورها نسبت به حقوق بشر با این سند سنجیده می شود پایگاه خبری حیات در گفت و گویی با حقوقدان و فرزند شهید به این موضوع پرداخت. حقوق بشر در واقع از مفاهیمی الهام گرفته شده که توسط ادیان بزرگ، عنوان شده است که صرف‌نظر از نژاد، کشور، رنگ، جنس، معتقدات، شرایط زندگی اجتماعی و ترکیب فیزیکی انسان، او را موجودی قابل احترام می‌داند و وجودش را هدف نهایی همه قوانین و مقررات می شمرد بنابراین به هیچ‌وجه نباید دید ابزاری به وی داشت.