شنبه 31 فروردین 1398 |

استان ها
[آرشیو]
خبر-زخم های سیل بر خوزستان و کار خطیر امدادگران

زخم های سیل بر خوزستان و کار خطیر امدادگران 1398/01/31

سیل مهیب بهار ایران، بیشترین خسارت را بر خطه خوزستان وارد کرد. حجم آبی که از مسیر رودخانه های دز، کارون و کرخه به سمت شهرها و روستاهای این استان هجوم آورد، غیرقابل تصور است. شاید اگر جانفشانی مردم و جوانان این منطقه و بسیج دستگاه ها و نهادهای مختلف (اعم از کشوری و لشگری) نبود امروز با تخریب های بزرگتر مثل از دست رفتن شهرهای تاریخی این دیار روبرو بودیم. آنچه باعث نجات خوزستان و نجات ایران از چنگ سیل مهیب شد، آگاهی و اراده مردمی بود که زمانی راه اشغال سرزمین به دست دشمن خارجی را بست. سیل خوزستان و جنبش بزرگ امداد رسانی سخن های بسیار دارد که شاید به مرور زمان شنیده شود. در این میان بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز بر اساس مسئولیت خطیر خویش در این بحران حاضر شد و طرح و تصمیم های جدید برای رفع آسیب های وارده بر زندگی جامعه بزرگ ایثارگران اتخاذ کرد. گفت و گوی حاضر روایتی است از زبان یکی از جانبازان گرانقدر خطه خوزستان. علی حمزه الهایی برای ما از زوایای مختلف بحران سیل و سیر امدادرسانی ها می گوید:

خبر-پیکر امدادرسانان بنیاد مسکن اردبیل در خرم آباد تشییع شد

پیکر امدادرسانان بنیاد مسکن اردبیل در خرم آباد تشییع شد 1398/01/31

پیکر 2 امدادگر بنیاد مسکن استان اردبیل که در حادثه رانندگی محور معمولان - خرم آباد جان خود را از دست داده بودند، با حضور مردم و مسوولین لرستان در مسجد بعثت تشییع، و به زادگاهشان منتقل شد.

خبر-بازماندگان شهدای خدمت سیل گُمیشان به سفر حج می روند

بازماندگان شهدای خدمت سیل گُمیشان به سفر حج می روند 1398/01/31

در پی درخواست فرماندار گمیشان و موافقت سازمان حج و زیارت ؛ بازماندگان شهدای خدمت حادثه واژگونی قایق امدادگران در سیل این شهرستان در صورت پرداخت هزینه خارج از نوبت به سفر حج اعزام می شوند.

خبر-سه میلیارد ریال صرف ساماندهی گلزارهای شهدا مهریز شد

سه میلیارد ریال صرف ساماندهی گلزارهای شهدا مهریز شد 1398/01/31

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران مهریز گفت: در سال 1397، سه میلیارد ریال بودجه استانی صرف ساماندهی گلزارهای شهدای این شهرستان شد.

خبر-اردوی راهیان نور ویژه خبرنگاران لرستان برگزار می‌شود

اردوی راهیان نور ویژه خبرنگاران لرستان برگزار می‌شود 1398/01/28

مسئول سازمان بسیج رسانه از برگزاری مرحله اول اردوی راهیان‌نور ویژه خبرنگاران لرستان طی روزهای ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت خبر داد.

خبر-برگزاری جشنواره هنری و ادبی چله نور در مشهد مقدس

برگزاری جشنواره هنری و ادبی چله نور در مشهد مقدس 1398/01/27

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: روحیه ایثار و کمک به هم نوع موجب شده افراد زیادی از سراسر کشور به مناطق سیل زده بروند و به هم نوع خود کمک کنند و در واقع ایثار اجتماعی پس از حادثه سیل در کشور تبلور یافته است.

خبر-سومین نشست ستاد بحران بنیاد فارس برگزار شد

سومین نشست ستاد بحران بنیاد فارس برگزار شد 1398/01/25

سومین نشست ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس به منظور ارائه خدمات به خانواده های معظم شهدا و ایثارگرانی که در سیل اخیر استان دچار آسیب شده اند برگزار شد.