سه شنبه 8 بهمن 1398 |

آرشیو گفتگو
گفتگو-با انگیزه ی اطاعت از امام و لبیک گفتن به فرمان امام (ره) عازم جبهه شد

با انگیزه اطاعت از امام و لبیک گفتن به فرمان امام (ره) عازم جبهه شد 1398/11/06

شهید مهدی طالبیان در 6 آذر سال 1347 در خیابان امام رضای مشهد در یک خانواده ی مذهبی به دنیا آمد و پرورش یافت. پدرش علیرضا فرش فروش و مادرش بتول قوی مداح نام داشت. مهدی در دوران تحصیلات ابتدایی شاگردی ممتاز و با استعداد و در دوران دبیرستان نیز شاگرد مرتب و منظم و مودبی بود، به طوری که همه اولیا دبیرستان رجایی از او کاملا رضایت داشتند. وی عضو تاثیرگذارانجمن اسلامی دانش‌آموزان مدرسه بود و چند مرتبه هم مصاحبه رادیویی داشت.

خبر-عیادت رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی از حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی

عیادت رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی از حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی 1398/11/03

رییس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی با حضور در یکی از بیمارستان‌های تهران از حجت الاسلام و المسلمین شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران عیادت کرد.

خبر-رییس جمهوری از حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی عیادت کرد

رییس جمهوری از حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی عیادت کرد 1398/11/03

رییس جمهوری روز پنجشنبه 3 بهمن ماه با حضور در یکی از بیمارستان های تهران از حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس‌جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران عیادت کرد.

گفتگو-حُب اهل بیت است که شهادت را به آرمان تبدیل می کند

حُب اهل بیت است که شهادت را به آرمان تبدیل می کند 1398/11/02

حجت الاسلام سید حسن منتظرین، نویسنده و محقق حوزه ادبیات پایداری، از جمله کسانی است که بیشتر عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق در زمینه شناخت اهل بیت کرده است، اما به شهادت آثار او تعدادی نوشته نیز در زمینه ادبیات جنگ و پایداری داشته و با وجود اینکه خود را متخصص در این زمینه نمی داند معتقد است نوشتن این آثار بسیار ضروری بوده است. پایگاه خبری حیات پای گفت و گو با این نویسنده نشسته تا از او دلیل این موضوع را جویا شده و از وی در رابطه با این آثار و اهداف نگارش آنها بپرسد.

گفتگو-تلاش، استمرار و صبر، لازمه ی موفقیت است

تلاش، استمرار و صبر، لازمه ی موفقیت است 1398/11/02

در رقابت دشوار بین داوطلبان کنکور سراسری سال 98 ، گروهی از فرزندان شاهد و ایثارگر در این آزمون خوش درخشیدند، 17 نفر از این عزیزان موفق شدند بدون احتساب سهمیه رتبه های برتر زیر 100 کشوری را کسب کنند که یکی از آن جوانان، محمد مهدی بزاز بنابی، فرزند علی بزازبنابی، جانباز 10 درصد جنگ تحمیلی از شهر بناب استان آذربایجان شرقی، است که موفق به کسب رتبه 51 کشوری شده است و در حال حاضر در رشته‌ی کارشناسی ارشد پیوسته علوم قضایی در دانشگاه علوم قضایی تهران، مشغول به تحصیل است.

گفتگو-اولین نفری که اسم امام (ره) را در خانه آورد، برادرم احمد بود / پیکر حسن را 29 سال بعد از شهادتش آوردند

اولین نفری که اسم امام (ره) را در خانه آورد، برادرم احمد بود / پیکر حسن را 29 سال بعد از شهادتش آوردند 1398/11/01

شهید احمد رجبعلی پور در 16 خرداد سال 1340 در کرمان در خانواده ای مذهبی متولد شد، وی که فرزند چهارم خانواده بود 3 خواهر و 4 برادر داشت. پدرش رضا، معمار و مادرش فاطمه سلمانی، نام داشت.

گزارش-فرمانده ای فروتن

فرمانده ای فروتن 1398/10/30

انتهای دی ماه هر سال، مصادف است با سالروز شهادتِ سردار سرلشکر شهید اسماعیل دقایقی.وی فرمانده لشکر۹ بدر سپاه پاسداران، همرزم و یار ابومهدی المهندس از فرماندهان حشد الشعبی عراق بود که در نهایت در عملیات کربلای ۵ در سال ۱۳۶۵ در منطقه عمومی شلمچه به شهادت رسید.

گفتگو-شهادت برادر عزم اورا در دفاع از نظام مصمم تر کرد

شهادت برادر عزم اورا در دفاع از میهن اسلامی مصمم تر کرد 1398/10/29

شهید مرتضی محمدپناه، در1 تیر سال 1343، در خانواده ای مذهبی در شهر سقز استان کردستان متولد شد. پدرش عبدالرحمن، دارای شغل آزاد و مادرش گل باغ نام داشت. وی فرزند هشتم در یک خانواده ی 15 نفره بود. مرتضی 16 ساله بود که برادرش محمد رحیم به شهادت رسید و این شهادت او را در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی در جنگ تحمیلی مصمم تر کرد وی پس از یکبار مجروحیت 6 ماه قبل از شهادتش در 29 دی ماه سال 64 در منطقه زبیدات اهواز به شهادت رسید

گزارش-رشد زنان در حوزه های اجتماعی از مهمترین معیار های توسعه جوامع است

رشد زنان در حوزه های اجتماعی از مهمترین معیار های توسعه جوامع است 1398/10/28

دور هفتم از سلسله نشست های تخصصی مشاورین امور زنان و خانواده دستگاه ها و وزاتخانه ها امروز 28 دی ماه 1398 در سالن اجتماعات ساختمان شهید رسول زاده و با حضور نرگس جلیلی مشاور امور بانوان شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران، بهاره کشفی مدیر کل امور مجلس و لوایح بنیاد و تنی چند از مسئولین و فعالان امور زنان و خانواده برگزار شد.

خبر-مقام معظم رهبری: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل‌های پی در پی شود

مقام معظم رهبری: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت راه قطعی نسل‌های پی در پی شود 1398/10/25

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد کنگره دو هزار شهید استان بوشهر تاکید کردند: کاری کنید روحیه جهاد و مقاومت به گونه ای نهادینه شود که راه قطعی نسل‌های پی در پی قرار گیرد.