جمعه 2 اسفند 1398 |

آرشیو خبر
گفتگو-کدام شهید، یک عملیات را در دوران دفاع مقدس لغو کرد؟

کدام شهید، یک عملیات را در دوران دفاع مقدس لغو کرد؟ 1398/12/01

در زمان جنگ تحمیلی قرار بود عملیاتی بر ضد نیروهای دشمن صورت گیرد که به گفته سردار صفوی، آن عملیات دارای مشکلات زیادی بود که هیچ کسی جرات اعلام آن را نداشت. اما در نهایت در جلسه ای که هاشمی رفسنجانی با حضور فرمانده های ارتش و سپاه برگزار کرد، یکی از فرمانده ها جنگ با شجاعت در مورد تمام مشکلات و نواقص صحبت کرد که در پایان آن عملیات در دقایق پایانی لغو شد تا از وارد آمدن خسارات جانی و مالی زیادی جلوگیری به عمل آید.

خبر-مشارکت حداکثری در انتخابات امتداد راه و خواست شهدا و ایثارگران است

مشارکت حداکثری در انتخابات امتداد راه و خواست شهدا و ایثارگران است 1398/12/01

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه مشارکت مردم در انتخابات باعث تقویت نظام و افزایش اعتماد مردم می‌شود، گفت: امروز مشارکت حداکثری در انتخابات علاوه بر تعیین سرنوشت مردم به دست خودشان، ضامن ثبات و تقویت نظام جمهوری اسلامی و در واقع امتداد راه و خواست شهدا و ایثارگران است.

خبر-دیدار رییس جمهوری با خانواده شهید و جانباز 70 درصد دفاع مقدس

دیدار رییس جمهوری با خانواده شهید و جانباز 70 درصد دفاع مقدس 1398/12/01

رییس جمهوری امشب در دیدارهایی جداگانه با خانواده شهید اکرمی و رسول سجاد جانباز 70 درصد جنگ تحمیلی دیدار و گفت وگو کرد.

گفتگو-ارتشی که بدنه اصلی اش از مردم بود نمی توانست در مقابل آنها باشد

ارتشی که بدنه اصلی اش از مردم بود نمی توانست در مقابل آنها باشد 1398/11/30

در میان تمامی مبارزانی که علیه رژیم پهلوی می جنگیدند،شاید به نقش و اهمیت ارتشی ها کمتر توجه شده باشد، در حالی که بسیاری از چهره های مهم نظامی که بعد از انقلاب اسلامی پست های کلیدی و مهم نظامی و لجستیکی را در اختیار گرفتند، همان کسانی بودند که پیش از انقلاب مبارزات پیچیده و سنگینی را علیه همین رژیم و آن هم درون خود این رژیم، یعنی ارتش، آغاز کرده بودند.

استان ها-مراسم تجلیل از ۱۵ دانشجوی برتر ایثارگر در کرمانشاه برگزار شد

مراسم تجلیل از ۱۵ دانشجوی برتر ایثارگر در کرمانشاه برگزار شد 1398/11/30

مراسم تجلیل از ۱۵ دانشجوی ایثارگر منتخب چهارمین جشنواره آموزشی و تحصیلی جایزه ملی ایثار، منطقه سه (ایلام، کرمانشاه، کردستان و همدان)، با حضور مدیرکل بنیاد کرمانشاه و خانواده‌های شاهد و ایثارگر در مهمانسرای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه برگزار شد.

خبر-شهادت ۶ تخریب‌چی به روایت فرمانده

شهادت ۶ تخریب‌چی به روایت فرمانده 1398/11/30

از قرارگاه تاکتیکی ابلاغ شده بود مسئولین برای رفتن به خط باید اجازه بگیرند، رفتم قرارگاه تا هماهنگی کنم. گفتند: مثل اینکه خبرنداری؟ گفتم: از چی؟ یکی از برادران گفت: بچه‌های گردان اکثرشان شهید شده‌اند، از جمله بچه‌های تخریب‌چی.

گزارش-سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان امام، روز شهید نامگذاری شده است

سالروز تاسیس بنیاد شهید به فرمان امام، روز شهید نامگذاری شده است 1398/11/30

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به نامگذاری 22 اسفندماه به نام روز شهید با فرمان امام خمینی، گفت: در سال ۱۳۹۲ و پیش از برگزاری نخستین دوره مراسم ویژه گرامی داشت روز شهید بر اساس نظرسنجی انجام شده تنها حدود یک‌درصد از مردم با این روز آشنایی داشتند که با فعالیت‌های صورت گرفته در این مدت در حال حاضر میزان آشنایی مردم به بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.

خبر-برگزاری اردوی راهیان نور ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی

برگزاری اردوی راهیان نور ویژه اعضای هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی 1398/11/30

کاروان راهیان نور اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ۱۳ اسفند راهی مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس در جنوب کشور می‌شود.

خبر-پدر شهید مدافع حرم: شرکت در انتخابات ادامه راه شهید سلیمانی است

پدر شهید مدافع حرم: شرکت در انتخابات ادامه راه شهید سلیمانی است 1398/11/30

پدر شهید مدافع حرم سیدمصطفی صادقی: ما خانواد‌های شهدا، روز جمعه برای ادامه‌ی راه شهید حاج قاسم سلیمانی که همچون پدری مهربان دستش بر سر خانواده‌های شهدا بود در همان ساعات ابتدایی در انتخابات شرکت می‌کنیم.

استان ها-وظیفه خانواده‌های شهدا و ایثارگران بصیرت افزایی در جامعه است

وظیفه خانواده‌های شهدا و ایثارگران بصیرت افزایی در جامعه است 1398/11/30

مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با بیان اینکه وظیفه خانواده‌های شهدا و ایثارگران بصیرت افزایی است، اظهار داشت: خانواده شهدا و ایثارگران برای زنده نگهداشتن خون شهیدان خود وظیفه دارند فداکاری و رشادت‌های شهدا را برای مردم به ویژه جوانان بازگو کنند.

استان ها-تشکیل بنیاد نمایانگر جایگاه والای شهدا در انقلاب است

تشکیل بنیاد نمایانگر جایگاه والای شهدا در انقلاب است 1398/11/30

مدیرکل بنیاد ایلام بیان کرد: پایه‌گذاری و تشکیل نهادی همچون بنیاد نمایانگر جایگاه والایی است که شهدا در نظام و انقلاب اسلامی دارند.

استان ها-ارائه برنامه‌های فرهنگی و جوان پسند در روز شهید ضروری است

ارائه برنامه‌های فرهنگی و جوان پسند در روز شهید ضروری است 1398/11/30

مدیرکل بنیاد کرمان تاکید کرد: باید تلاش کنیم برنامه‌های فرهنگی ویژه و جوان‌پسندی را برای روز شهید تدارک ببینیم تا بتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در بین نسل جوان گسترش دهیم.

وصیت نامه ها-آمده بودم درس عبرت بگیرم عبرت از راه حسین و از خون حسین

آمده بودم درس عبرت بگیرم عبرت از راه حسین و از خون حسین 1398/11/30

شهید محمد قنبری، فرزند غلام در 2 بهمن سال 1341، در شهرستان قروه در استان کردستان متولد شد. شهید قنبری تا پایان دوره ی راهنمایی درس خواند و با عنوان پاسدار وظیفه در جبهه حضور یافت. وی در حالی که 21 ساله بود، در 30 بهمن 1362، در روستای چنگوله از توابع بخش مرکزی شهرستان مهران در استان ایلام بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید. مزار این شهید والامقام در گلزار شهدای زادگاهش است.

خبر-تمام تسهیلات شاهد به خانواده شهدای پرواز اوکراین تعلق می‌گیرد

تمام تسهیلات شاهد به خانواده شهدای پرواز اوکراین تعلق می‌گیرد 1398/11/30

معاون فرهنگی بنیاد شهید گفت: تمام خدمات و تسهیلات اعطایی به خانواده‌های شاهد، شامل حال خانواده شهدای پرواز اوکراین نیز می‌شود.

خبر-مجموعه کتاب‌های شهید سید عبدالمحمد تقوی رونمایی شد

مجموعه کتاب‌های شهید سید عبدالمحمد تقوی رونمایی شد 1398/11/30

مراسم رونمایی از مجموعه کتاب‌های اندیشمند جوان و نویسنده شهید سید عبدالمحمد تقوی، بعدازظهر روز سه شنبه ۲۹ بهمن ماه، با حضور معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن سرای کتاب برگزار شد.

گزارش-روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 30 بهمن ماه

روزشمار شهدای انقلاب اسلامی، چهارشنبه 30 بهمن ماه 1398/11/30

گذر زمان شاید غبار فراموشی را بر بسیاری از رویدادهای تاریخی بنشاند اما بیان روایت هایی از ایثار و از خود گذشتگی رزمندگان مدافع وطن در هر کلام و نوشته ای به استمرار رفتار آنان می انجامد و بدین ترتیب فرهنگ مقاومت را به آرمانی ماندگار بدل خواهدکرد.

گفتگو-علاوه بر درمان و نگهداری جانبازان، از محیط زیست نیز صیانت کردیم

علاوه بر درمان و نگهداری جانبازان، از محیط زیست نیز صیانت کردیم 1398/11/29

در همایش ملی خدمات سبز که روز یکشنبه 27 بهمن ماه1398 برگزار شد، بیمارستان روانپزشکی میلاد شهریار وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، موفق به دریافت لوح تقدیر و تندیس سیمین از سوی کمیته صنعت و خدمات سبز، به عنوان واحد خدماتی سبز شد.

استان ها-خانواده‌های شهدا مصداق بارز ایثار و معنویت هستند

خانواده‌های شهدا مصداق بارز ایثار و معنویت هستند 1398/11/29

مدیرکل بنیاد گلستان اظهار داشت: خانواده‌های شهدا نمونه آشکار ایثار و معنویت هستند و از فرزندان خود به عنوان مهم‌ترین دارایی‌شان، برای تثبیت انقلاب گذشتند.

خبر-نشست مشترک مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد و مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی

نشست مشترک مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد و مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی 1398/11/29

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران و مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی با محوریت نشست ویژه جشنواره بین‌المللی سرخ نگاران، با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند.

خبر-زمان اعزام دانشجویان به اردو‌های راهیان نور مشخص شد

زمان اعزام دانشجویان به اردو‌های راهیان نور مشخص شد 1398/11/29

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دستورالعمل اجرایی برگزاری اردو‌های راهیان نور دانشجویی ۱۳۹۸ را ابلاغ کرد، براساس این دستورالعمل غیبت دانشجویان برای شرکت در این اردو موجه است.