چهارشنبه 5 آبان 1400 |

محتوای یکپارچه
یک فرد نیکوکار ۵۰ هزار ماسک بین ساکنان حاشیه شهر اراک توزیع کرد

یک فرد نیکوکار ۵۰ هزار ماسک بین ساکنان حاشیه شهر اراک توزیع کرد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان مرکزی گفت: ۵۰ هزار ماسک ازسوی یک فرد نیکوکار تهیه و به طور رایگان بین ساکنان مناطق حاشیه اراک توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، دکتر «عباس علیمرادیان» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، با بیان اینکه این میزان ماسک با همکاری مرکز بهداشت اراک در اختیار مردم قرار گرفته است، افزود: به منظور جلوگیری از سوء استفاده از توزیع رایگان ماسک،به هر نفر یک تا سه عدد تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه یک محموله ماسک از سوی هیات امنای ارزی وزارت بهداشت به زودی در اختیار استان قرار می‌گیرد، اظهار داشت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت توزیع ماسک باید در مراکز بیمارستانی انجام شود و توزیع عمومی آن باید محدود و به شکل اصولی و کنترل شده صورت گیرد.

وی اظهار داشت: یکی از راه‌های پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا رعایت بهداشت شخصی از جمله استفاده از ماسک معمولی است که باید در مواقع حضور درکانون‌های جمعیتی استفاده شود.

کرونا، ویروسی شایعی است که هرسال زمستان با علایم سرماخوردگی مشاهده می‌شد، اما از سال ۲۰۰۲ این ویروس جهش ژنتیکی داشته و ابتدا خود را با بیماری سارس، پس از آن مرس و در حال حاضر به شکل کووید ۱۹ نشان داده  که با دوره نهفتگی ۲ تا ۱۴ روز و با تظاهراتی نظیر تب بالا، سرفه، تنگی نفس،سردرد و گاهی با  اسهال و استفراغ همراه است.