یکشنبه 18 خرداد 1399 |

محتوای یکپارچه
خانواده‌های شهدا سرمایه‌های نظام هستند

خانواده‌های شهدا سرمایه‌های نظام هستند

مدیر کل بنیاد مرکزی بیان کرد: خانواده‌های شهدا و ایثارگران از سرمایه‌های این نظام هستند و باید در جهت رفع مشکلات تحصیلی آن‌ها از ظرفیت‌های موجود نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش پایگاه خبری حیات، مرتضی انصاری فر، در دیدار با شهریار فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار کرد: شهید مرتضی مطهری الگویی نمونه برای جامعه بزرگ معلمان و اساتید مدارس و مراکز علمی ایران اسلامی است و نامگذاری این هفته به نام معلم، یادآوری بر تلاش و مجاهدت معلمان در عرصه علم و تربیت کشور عزیزمان ایران است.
وی افزود: خانواده‌های شهدا و ایثارگران از سرمایه‌های این نظام هستند و باید در جهت رفع مشکلات تحصیلی آن‌ها  نهایت استفاده را از ظرفیت‌های موجود ببریم.
وی ابراز کرد: تا آنجا که می‌توانیم باید در امر تعلیم و تربیت فرزندان شاهد و ایثارگران بکوشیم زیرا ارزشمندترین خدمت، کار برای فرزندان گرانقدر شاهد و ایثارگر است.
انصاری فر، افزود: از آنجا که مدارس شاهد در قیاس با سایر مدارس رویکرد فرهنگی و پرورشی برجسته‌تری را در کنار فعالیت‌های آموزشی خود دارند، موضوع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ماموریت‌های اصلی مدارس شاهد است.
گفتنی است استان مرکزی ۱۸۸ شهید معلم تقدیم نظام و انقلاب کرده است.