چهارشنبه 15 مرداد 1399 |

محتوای یکپارچه
مهمترین ماموریت بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مهمترین ماموریت بنیاد، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است

مدیر کل بنیاد استان مرکزی به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه با انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای اشاره کرد و مهمترین ماموریت بنیاد را توجه به برنامه های فرهنگی و گسترش فرهنگ ایثار ذکر کرد.

به گزارش  پایگاه خبری حیات، مرتضی انصاری فر، صبح امروز سه شنبه ۲۰ اسفند ماه ۹۸، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، با اشاره به جاری و ساری بودن روحیه ایثار در کشور گفت: هم اکنون شاهد ایثار و فداکاری پزشکان و پرستان به عنوان مدافعین سلامت در مبارزه با ویروس کرونا در کشور هستیم و این فعالیت ها گواه این مطلب است که راه ایثار بسته نیست و پرچم جهاد و مقاومت در حال دست به دست شدن است و هر کس حسب وظیفه خود از کیان کشور دفاع می‌کند.
وی با اشاره به تاسیس بنیاد شهید در ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸، به فرمان امام خمینی (ره) گفت: گرامیداشت این روز به معنای واقعی قدردانی از ایثار و فداکاری شهدا است و باید ضمن قدردانی از شهیدان، سیره آنها را هم به نسل فعلی و آینده منتقل کنیم تا انقلاب با قوت به راهش ادامه بدهد.
وی به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه با انجام فعالیت های فرهنگی، هنری و رسانه ای اشاره کرد و مهمترین ماموریت بنیاد را توجه به برنامه های فرهنگی و گسترش فرهنگ ایثار ذکر کرد.
مدیرکل بنیاد استان مرکزی در خصوص برنامه‌های ۲۲ اسفند و روز شهدا نیز گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمامی برنامه‌های حضوری و اجتماعات این روز لغو شد ولی خوشبختانه با توجه به روحیه ایثارگری که در سرتاسر کشور رایج است ترویج بیش از پیش این فرهنگ تعطیل ناپذیر است و با تمام توان در فضاهای مجازی این فرهنگ بی بدیل را امسال با محوریت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی نشر می دهیم.
انصاری فر گفت: انجام تبلیغات محیطی، چاپ پوستر و بنر و ترک، پخش تیزهای تلویزیونی و رادیویی، فعالیت گسترده در سایت های نوید شاهد و شهود، ارسال پیام تبریک به خانواده های معظم شهدا و جامعه ایثارگری، غرس نهال، تعویض پرچم قبور مطهر شهدا، رژه موتور سواران در سطح شهر، تبریک ۲۲ اسفند از طریق آهنگ پیشواز تلفن های ثابت، مصاحبه مدیرکل بنیاد با رسانه ها و حضور در برنامه های صدا و سیمای مرکز استانی و برگزاری مسابقه کتابخوانی برای کارکنان سراسر استان، بخشی از فعالیت های فرهنگی بنیاد در این روز است.