پنجشنبه 16 مرداد 1399 |

از تمام ظرفیت های بنیاد شهید برای مقابله با بیماری کرونا در جامعه ایثارگری بهره برداری کامل خواهد شد

13:41:0    1399/03/31

بهره برداری از تمام ظرفیت های بنیاد شهید برای مقابله با بیماری کرونا در جامعه ایثارگری

معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به ظرفیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای مقابله با کرونا از بهره‌برداری کامل از این ظرفیت‌ها در جهت مقابله با بیماری کرونا در جامعه ایثارگری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، جلسه ستاد مبارزه با کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران روز شنبه ۳۱ خردادماه، به ریاست مهندس سعید اوحدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.
مهندس اوحدی، پس از استماع گزارش معاونان و مدیران عضو ستاد کرونا در خصوص اقدامات انجام شده با اشاره به ظرفیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران برای مقابله با کرونا، گفت: وجود بیمارستان‌ها و مراکز درمانی متعلق به بنیاد شهید و امور ایثارگران و ساختار اجرایی مناسب به همراه بیمه‌ تکمیلی و امکانات و ابزارهای دیگر نشانگر ظرفیت مناسب بنیاد شهید و امور ایثارگران برای مقابله با ویروس کرونا است و باید به درستی از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به آغاز پیک دوم همه‌گیری ویروس کرونا از اعضای ستاد کرونا خواست جلسات این ستاد به طور منظم و هفتگی برگزار شود.
معاون رییس جمهور در خصوص آمار فوت ایثارگران بر اثر بیماری کرونا گفت: با توجه به مقایسه این آمار با آمار کلی کشور باید هر چه سریعتر اولویت‌ها و راهبردهای کلان و اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران در مقابله با ویروس کرونا ترسیم و تدوین شود.
وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی در ستاد ملی کرونا و نیز ستادهای استانی کرونا وجود دارد، گفت: حضور موثر و فعال در ستاد ملی کرونا به منظور دریافت مصوبات مرتبط با جامعه ایثارگری باید یکی از اولویت‌های بنیاد باشد. مدیران کل استانی بنیاد نیز باید به صورت فعال در ستادهای استانی مقابله با کرونا شرکت کنند و اقدامات لازم را جهت تصویب مصوبات در خصوص حمایت از جامعه ایثارگری را در این ستاد انجام دهند.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در ادامه از اعضای ستاد مقابله کرونای بنیاد شهید و امور ایثارگران خواست تا هر چه سریعتر برای استان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار گرفتند تدابیر ویژه‌ای اتخاذ کنند.
اوحدی همچنین بر لزوم اخذ تدابیر ویژه به منظور اختصاص کمک معیشت و وام‌های اشتغالزایی برای فعالان اقتصادی ایثارگری که در نتیجه بیماری کرونا دچار آسیب شده‌اند از طریق ستاد ملی کرونا تأکید کرد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران