سه شنبه 1 بهمن 1398 |

13:33:0    1398/07/16

باید از معنویات شهدا برای خود بهره ببریم

حیات: نهمین مراسم سالگرد تدفین شهدای گمنام در دانشگاه شاهد بعدازظهردیروز، دوشنبه 15 مهر ماه، در صحن مسجد جامع دانشگاه شاهد برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری حیات ، در این مراسم که با حضور کامیار ثقفی، رییس، مسئولان، اساتید و دانشجویان دانشگاه شاهد ، دانشجویان و برخی از مسئولین ، هنرمندان و شاعران محب اهل بیت و سایر مردم برگزار شد، سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه ، به تحلیل مسایل داخلی و خارجی پرداخت، وی با بیان اینکه جایگاه شهدا برای انسان قابل تصور نیست ، شهدا را فراتر از خواهش های طبیعی انسان دانست و گفت: برای رسیدن به جایگاه شهدا تنها باید در مقام آنها قرار گرفت ، هیچ انسان زنده ای نمی تواند این جایگاه را تسخیر کند. جانشین فرمانده سپاه در ادامه به جایگاه و موقعیت دفاعی و بازدارندگی ایران اشاره کرد، وی با مثال آوردن گفته های وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد: ما در توان دفاعی خود به جایگا هی رسیده ایم که مرحله بازدارندگی را هم سالهاست پشت سر گذاشته ایم و در مرحله ای هستیم که دشمنان نباید خود را در برابر ما مصون بدانند، این گفته خود امریکایی هاست، وزیر دفاع آنها که به هیچ وجه آدم تبلیغاتی هم نیست در جایی به سربازان خود گفته که باید در برابر ایران قدرت بازدارندگیمان را بالا ببریم. 
فدوی در ادامه به شاخصه های غیر مادی و الهی در پیروزی های انقلاب تا به امروز اشاره کرد و گفت: امروز امریکایی ها از نظر کمی در خیلی چیز ها جلوتر هستند ، اما چرا تا به حال ناکام مانده اند، این همان وعده الهی است که قرآن تحقق آن را نوید داده بود. 
وی در ادامه به وضعیت اقتصادی امروز کشور اشاره کرد و بیان داشت: اگر در دوران جنگ با وجود اینکه 54 کشور پشت سر عراق با ما می جنگیدند پیروز شدیم و اگر در کمال ناباوری در همه مراحل موفق بوده ایم به این دلیل بوده که با عهدی که با خدای خود بسته بودیم پایبند مانده ایم، ولی امروز شاید عهد شکنی توسط برخی از ما ، که باید حامی انقلاب و اسلام باشیم ، صورت گرفته باشد. اگر با اخلاص کار می کردیم  این شرایط قطعا دیده نمی شد. در پایان فدوی به ناتوانی امریکا و کشور های منطقه ای هم پیمانش اشاره کرد و گفت: دشمنان در شرایط کنونی به مرحله التماس رسیده‌اند تا از مخمصه یمن و دیگر کشورها نجات یابند. او با اشاره به موضوع سخت شدن تحریم ها گفت که باید صدور نفت خام را بیشتر تحت کنترل درآوریم و وابستگی اقتصاد خود را از روی نفت برداریم.دریاسالار فدوی ، بعد مراسم بر مزار شهدای گمنام حاضر شد و به این شهدای بزرگوار ادای احترام کرد.در پایان این مراسم با  شعر خوانی و مداحی از مهمانان پذیرایی معنوی شد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :