یکشنبه 4 اسفند 1398 |

برخورداری ناشنوایان از سامانه اطلاع رسانی به هنگام بروز حوادث

14:22:0    1398/05/22

برخورداری ناشنوایان از سامانه اطلاع رسانی به هنگام بروز حوادث

حیات:مدیر کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران به عنوان رئیس کمیته نظارت و حقوقی گفت: موضوع برخورداری ناشنوایان از سامانه اطلاع رسانی به هنگام بروز حوادث غیر مترقبه به عنوان یکی از راههای شروع امداد رسانی به این عزیزان در جهارمین جلسه کمیته نظارت و حقوقی ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور مورد بحث و بررسی قرارگرفت .

به گزارش پایگاه خبری حیات،خداکرم کولیوند اظهار کرد: چهارمین جلسه این کمیته با موضوع برخورداری ناشنوایان از سامانه اطلاع رسانی به هنگام بروز حوادث غیر مترقبه به عنوان یکی از راههای شروع امداد رسانی به این عزیزان  با حضور نمایندگان سایر دستگاههای اجرایی و نمایندگان تشکل های مردم نهاد ایثارگران و معلولین برگزار شد.

موضوعات مختلفی در دستور کار قرار گرفت که از جمله مهمترین آنها موضوع دستیابی به شیوه های اطلاع رسانی وضعیتی ناشنوایان محترم به هنگام بروز حوادث می باشد .

وی افزود: با بررسی های انجام شده در این زمینه ، ضرورت پرداختن به آن به عنوان یکی از اولویتها محرز گردیده و این موضوع همکاری تنگاتنگ دستگاههایی نظیر سازمان بهزیستی کشور ، مخابرات ، سازمان برنامه و بودجه ، نیروی انتظامی و...وهمچنین بهره مندی از ظرفیتهای انجمن های ناشنوایان را می طلبد .

شایان ذکر است در این جلسه همچنین موضوع لزوم دسترسی به چک لیستهای فنی به عنوان مبنای عمل ارزیابی وضعیت مناسب سازی محیط شهری مورد تبادل آرا قرار گرفته و موضوع جهت اقدام برای تدوین چک لیستهای جدید و به روز رسانی چک لیستهای موجود به دبیرخانه ستاد هماهنگی و پیگیری مناسب سازی کشور پیشنهاد گردید .

کولیوند در پایان گفت:موضوع مناسب سازی محیط شهری از منظر نظارتی و حقوقی ، مسیر شایان توجهی را در پیش گرفته و گام مؤثری در زمینه دسترس پذیری محیط برای ایثارگران و معلولین عزیز بر خواهد داشت .

 انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :