یکشنبه 4 اسفند 1398 |

یکی از تاثیرگذارترین روش های ترویج ایثار اجتماعی استفاده از سینما است

11:40:0    1398/05/05 داور جشنواره ملی فیلم ایثار:

یکی از تاثیرگذارترین روش های ترویج ایثار اجتماعی استفاده از سینما است

حیات: داور جشنواره ملی فیلم ایثار با بیان اینکه یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش های ترویج ایثار اجتماعی استفاده از هنر و بخصوص سینما است، گفت: با توجه به شرایط عمومی جامعه و وجود معضلات متفاوت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، نقش ایثار اجتماعی ضرورتی مهم‌تر از گذشته برای عبور از مسیر دشوار کنونی است.

مرجان ریاحی داور جشنواره ملی فیلم ایثار در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، در خصوص گسترش فرهنگ ایثار اجتماعی اظهار کرد: در جهان امروز اغلب مردم ترجیح می‌دهند اطلاعات مورد نیازشان را به شکل تصویری دریافت کنند. به همین دلیل شرکت‌های بزرگ تلاش می‌کنند تا از تصویر برای تبلیغات استفاده کنند و یا در فیلم‌ها و سریال‌ها سرمایه گذاری کنند چراکه یکی از ابزارهای مهم ترویج فرهنگ در زمانه ما سینماست، چون تاثیرگذاری بیشتری نسبت به سایر رسانه‌ها دارد و مردم علاقه عمومی به آن نشان می‌دهند.
وی ادامه داد: مقوله ایثار و ایثار اجتماعی دقیقا چیزی است که جامعه امروز ما به آن نیاز دارد. بنابراین برای انسجام و همدلی بیشتر شهروندان با یکدیگر، یکی از بهترین و تاثیرگذارترین روش های ترویج ایثار اجتماعی استفاده از هنر و بخصوص سینما است.
داور جشنواره ملی فیلم ایثار در رابطه با تقویت چرخه های ایثارگری اجتماعی و میزان موفقیت در شناساندن فضیلت های فردی واجتماعی تصریح کرد: موفقیت جشنواره ایثار را باید نسبی بررسی کرد و با توجه به شرایط عمومی جامعه و وجود معضلات متفاوت اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی، نقش ایثار اجتماعی ضرورتی مهم‌تر از گذشته برای عبور از مسیر دشوار کنونی است. 
وی در ادامه افزود: موفقیت هر جشنواره بستگی مستقیم به فیلم‌های حاضر در آن دارد و اگر جشنواره بتواند مفهوم «ایثار» را فارغ از یک عنوان در ذهن سینماگران جوان تثبیت کند، می‌توان امیدوار بود به زودی به رویداد فرهنگی موثری تبدیل شود.
ریاحی در رابطه بااستقبال از جشنواره ملی ایثار در سال جاری ابراز کرد: در قیاس با دوره قبل اتفاق‌های بهتری در راه است و به نظر می‌رسد فیلمسازان کار در حوزه محتوایی مرتبط با ایثار را بیش از گذشته جدی گرفته‌اند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :