یکشنبه 4 اسفند 1398 |

21:4:0    1398/05/02

طرح نصر ایثار افتتاح شد

حیات: معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به افتتاح طرح نصر ایثار ویژه جانبازان نخاعی گفت: خانواده جانبازان نخاعی در مواقعی ناگزیر به سفرهای درمانی و زیارتی هستند و برای رفاه حال آنها به مرکز خاصی برای مراقبت ویژه و پذیرایی از این عزیزان نیاز بود و در این راستا طرح نصر به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حیات، عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم افتتاح طرح نصر ایثار ویژه جانبازان نخاعی که در مرکز اقامتی زیتون شهرک فجر تهران برگزار شد، با اشاره به اینکه طرح نصر ایثار با تاکید حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی‌فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: خانواده جانبازان نخاعی در مواقعی ناگزیر به سفرهای درمانی و زیارتی هستند و برای رفاه حال آنها به مرکز خاصی برای مراقبت ویژه و پذیرایی از این عزیزان نیاز بود و در این راستا طرح نصر به بهره‌برداری رسید.
وی افزود: طرح نصر تاکنون در 7 استان و هر استان یک سوییت دو تخته اجرایی شده که به ‌زودی تعداد این مراکز افزایش پیدا خواهد کرد. البته مرکز بقیه‌الله در زعفرانیه تهران با امکانات و وسعت بیشتر تا آبان ماه به بهره‌برداری خواهد رسید و 30 درصد از ظرفیت این مرکز یعنی حدود 30 اتاق و 60 تخت به نگه‌داری از جانبازان نخاعی اختصاص پیدا خواهد کرد.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: جانبازان نخاعی برای استفاده از این مکان‌های اقامتی در استان‌ها، باید اطلاعات لازم را از انجمن‌های جانبازان نخاعی اخذ کنند و این مراکز تنها در زمان مسافرت خانواده‌ها در اختیار جانبازان قرار خواهد گرفت و هر جانباز 15 روز در سال می‌تواند از این امکانات استفاده کند.
وی در پایان با اشاره به فعال بودن موسسه فرهنگی، ورزشی و توان‌بخشی ایثار در 27 استان گفت: در حال حاضر مراکز اقامتی در 7 استان تجهیز شده و به‌زودی در دیگر استان‌ها نیز به بهره برداری خواهند رسید.

افتتاح مرکز بزرگ توانبخشی ایثار در تهران
محمدرضا پور حاجی رضایی مدیر عامل موسسه فرهنگی، ورزشی وتوانبخشی ایثار نیز در ادامه افتتاح طرح نصر ایثار گفت: موسسه ایثار با توجه به بضاعت خود اتاقی را در جهت رفاه حال خانواده های ایثارگران تعبیه کرده است که ایثارگران قطع نخاع عزیز برای مدتی که خانواده هایشان عازم سفر هستند آنها در این اتاق اقامت دارند.
وی ادامه داد: در هفت استان مراکز اقامتی نصر ایثار به طور همزمان راه اندازی شده است که تهران هم یکی از آنهاست.
پورحاجی رضایی بااشاره به مراکز اقامتی نصر ایثار درتهران ابراز کرد: درحال حاضر در تهران مهمانسرای زیتون آماده میزبانی از جانبازان عزیز قطع نخاع دارد که فراخوان اطلاع رسانی بیشتر را هم به عهده انجمن قطع نخاعی داده ایم.
وی افزود: کارگاه هایی به جهت آموزش عوامل اجرایی این ۷ استان تشکیل شده است.
مدیرعامل مدسسه فرهنگی، ورزشی وتوانبخشی ایثار در تهران از افتتاح مرکز بزرگ توانبخشی ایثار (بقیه الله) در آینده نزدیک خبر داد و گفت: با افتتاح این مرکز خواستار افزایش اتاق های طرح نصر ایثار هستیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :