یکشنبه 11 خرداد 1399 |

20:49:0    1398/04/20

باید مفهوم ایثار اجتماعی را به کمک روانشناسی در جامعه جا بیندازیم

حیات: مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر، یکی از مظاهر وقوع ایثار اجتماعی را در سیل فروردین ماه امسال در کشور دانست و گفت: مرکز دانش پژوهانمی تواند در قالب طرح موضوعات مشترک علمی در حوزه های اجتماعی و ایثار همکاری های مشترکی را با دانش آموختگان دانشگاه داشته باشد.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری حیات، عادل مهری مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل های  شاهد و ایثارگر امروز 5شنبه 20تیرماه در پنل علمی نقش روانشناسی در تفهیم مفهوم ایثار اجتماعی که در گروه روانشناسی دانشگاه تربیت مدرس برگزارشد گفت: درمرکز دانش پژوهان نزدیک به 9 هزارنخبه  ایثارگر در سراسر کشور به فعالیت های علمی مشغولند و سیاست بنیاد شهید، تقویت و برجسته شدن آنهاست.
وی با بیان اینکه تشکل ها بال دیگر مرکز دانش پژوهان است، افزود: هم اکنون 110 تشکل شناسنامه دارند وعلاوه بر فعالیت های گسترده  در حوزه های ایثار و شهادت و حوزه های اجتماعی ظرفیت بالایی هم در عرصه های بین المللی دارند.
مهری با اشاره به اعزام بخش هایی چون جانبازان شیمیایی، خانواده های ترور و حتی نخبگان هنری و علمی ایثارگر به خارج از کشور، خطاب به استادان ودانش آموختگان روانشناسی دانشگاه تربیت مدرس اظهار کرد: مرکز دانش پژوهان می تواند در قالب طرح موضوعات مشترک علمی در حوزه های اجتماعی و ایثار همکاری های مشترکی را با دانش آموختگان دانشگاه داشته باشد.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل ها یکی از نمودهای ایثار اجتماعی را در سیل فروردین ماه امسال در تعدادی از استان های کشور دانست و تصریح کرد: در سیل و بحرانی که اوایل امسال در کشور رخ داد، تک تک آحاد مردم و جامعه دنبال بهانه ای برای خدمت به هموطنان  بودند.
وی افزود: بنابراین ایثار فقط جانبازی و گذشت از تن نیست و همه می توانند جنبه هایی از ایثار اجتماعی را به نمایش بگذارند باید این مفهوم را به کمک حوزه های مختلف چون روانشناسی در جامعه جا بیندازیم که در همین راستا اقداماتی در بنیاد شهید برنامه ریزی شده است.
مهری تصریح کرد: قصد ما این است که به کمک فارغ التحصیلان علوم روانشناسی مصادیقی که در حوزه ایثار اجتماعی را دریافت کنیم تا خدمات بهتری را ارایه دهد.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :