پنجشنبه 25 مهر 1398 |

1398/04/18 مدیرعامل خانه هنرمندان در گفت وگوبا حیات:

مفهوم ایثار را نباید فقط منحصر به رزمندگان، جانبازان و شهدای دفاع مقدس دانست

حیات مدیرعامل خانه هنرمندان بااشاره برپایی نمایشگاه عکس با موضوع ایثار اجتماعی در خصوص رابطه بین ایثار وهنر گفت: اگر الان شهدا زنده بودند بازهم نخستین کسانی بودند که هنگام سیل و زلزله به داد مردم می‌رسیدند و در مناطق محروم حضور می‌یافتند.

مجید رجبی معماردر گفت وگو با خبرنگار حیات با اشاره به این نمایشگاه گفت:  عکس‌های موجود در نمایشگاه ، مفهوم ایثار را در زمان حال و باتوجه به شرایط و نیازهای امروز مردم ایران، تفسیرهای جدید می‌کند.

رجبی معمارادامه داد: کارهای بنیاد شهید برای ما حرمت و قداست خاصّی دارد چرا که متعلق به پاکترین فرزندان این مرز و بوم است.

وی با اشاره به بهره کمک برخی از اساتید حوزه عکس، در انتخاب تصاویر و آماده‌سازی آنان، تصریح کرد: ما با دوستان اهل هنر مشورت کردیم تا آثاری که واجد ویژگی‌های هنری باشد را انتخاب کنیم و صرفا انتخاب از روی احساسات نباشد.

مدیرعامل خانه هنرمندان در خصوص گسترش فرهنگ ایثار وشهادت گفت: مفهوم ایثار را نباید فقط منحصر به رزمندگان، جانبازان و شهدای دفاع مقدس بدانیم و بگوییم که دیگر همه چیز تمام شده است چرا که مفهوم ایثار باید در جامعه گسترش پیدا کند تا با تاسی از شهدا و جانبازان، فرهنگ ایثار همچنان ادامه پیدا کند.

وی بااشاره به این که در این نمایشگاه عکس‌های ارزشمندی از مناطق مختلف کشور به مخاطبان عرضه شده است؛ بیان داشت: تصاویر این نمایشگاه بیشتر به جامعه روستایی بازمی‌گردد؛ کمک به ناتوانان، معلولان و نیازمندان و بخصوص وقتی که آسیب‌های اجتماعی و حوادث غیرمترقبه در کشور اتفاق افتاده است چرا که جلوه‌های ایثار اجتماعی در این مواقع بیشتر خود را نشان می‌دهد.

گزارش از عطیه زیاری

انتهای پیام/

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :