جمعه 3 اردیبهشت 1400 |

روز کوچ ۲۹۰ پرستوی شهید بر فراز آسمان

10:29:0    1398/04/13 به مناسبت سالگرد حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران؛

روز کوچ ۲۹۰ پرستوی شهید بر فراز آسمان

حیات: ۱۲ تیرماه بود، بلند گوهای فرودگاه مهرآباد از مسافران خواستند تا خود را به پرواز ۶۵۵ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برسانند، سفری بی بازگشت که مقصدش را نه در خاک شیخ نشین دبی که بر فراز آسمان جستجو می کرد.

به گزارش پایگاه خبری حیات، ۲۹۰ انسان بی گناه که با آواری از امید های سوخته و هدف های بی سرانجام زندگی دنیوی را به حیات ابدی پیوند زدند. در اصل، آن ها مصداقی برای تعیین مرز بین حق و باطل بودند، مرز بین معصومیت انسان های بی گناه و خصومت یک قبیله ظالم که خود را کدخدای جهان می دانست. 

عقربه ها همچون قافله سالار مرگ روی صفحه گرد ساعت می دویدند و ثانیه ها را به دقیقه پیوند می زدند و دقایق را به لحظه معراج شهیدانی به زلالی آب های نیلگون خلیج همیشه فارس می رساندند. آری، هواپیمای ایر باس که برای روح بلند شهدای آسمان به قفسی تنگ بدل شده بود، پس از پرواز از تهران و توقفی کوتاه مدت در فرودگاه بندر عباس، بال های آهنین خود را دوباره گشود، لحظه ها طعم انتظار گرفته بودند و این را از صدای خنده کودکان کم سن و سال داخل هواپیما هم می توانستی حس کنی، آخر دل آن ها در نزدیک ترین نقطه ممکن به خدا می تپید و شوق دیدار در نگاه پاکشان جوانه زده بود.

 در چنین لحظاتی بود که فرمانده ناو متجاوز (یو. اس .اس) ضد انسانی ترین فرمان نظامی زندگی خود را صادر کرد. یعنی صدور فرمان شلیک موشک فینیکس حرارتی به هواپیمای مسافربری؛ همان اژده های فولادین بی احساس که قلب سرنوشت انسان ها را هدف گرفته بود.

 با پرتاب این موشک، زوزه مرگ در گوش موج های آرام خلیج فارس پیچد و سپس انفجاری مهیب و دودی غلیظ که به آمریکایی ها می فهماند تیرشان به هدف اصابت کرده است و درست در همین دقایق که تکه های اندام بی جان ۲۹۰ مسافر همچون شقایق های  پر‌ پر شده آرامش دریا را می شکافت، فرمانده هان  آمریکایی از خلق چنین فاجعه ای قهقه سر می دادند و علامت پیروزی بام نشان می دادند تا یکبار دیگر از جنایت های خود رونمایی کرده باشند.
قربان کیانی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران