چهارشنبه 15 مرداد 1399 |

حسن خلق شهید حادثه منا نتیجه الفتش با قرآن بود

10:57:0    1398/03/20 برادر قاری بین المللی قران و شهید حادثه منا در گفت و گو با حیات:

حسن خلق شهید حادثه منا نتیجه الفتش با قرآن بود

حیات: شهید حسن دانش، شهید حادثه منا در مسابقات بین المللی قران کریم ایران در سال 94 رتبه اول را کسب کرد، موانست و الفت شهید با قران کریم تاثیر بسیار زیادی بر رفتارش گذاشته بود به نحوی که او فردی فروتن، متواضع، مهربان و با اخلاق بود که همه او را با این ویژگی ها می شناختند.

یکی از این شهدای گرانقدر شهید «حسن دانش» قاری بین‌المللی قرآن کریم و از اعضای کاروان قرآنی جمهوری اسلامی ایران در حج 94 بود که در جریان فاجعه منا به شهادت رسید.

ابوالفضل دانش برادر شهید حسن دانش در گفت و گو با پایگاه خبری حیات گفت: حسن در سال 93 موفق شد در مسابقات کشوری اوقاف رتبه اول را کسب کند و از این موضوع بسیار خوشحال بود زیرا بالاخره به هدفش رسیده بود؛ خرداد 94 هم توانست در مسابقات بین‌المللی ایران که با حضور 84 کشور جهان برگزار شده بود، رتبه اول را از ان خود کند.

وی افزود: پس از مسابقات سفر معنوی حج به عنوان هدیه این دوره از رقابت‌ها به حسن تعلق گرفت و این پنجمین باری بود که سعادت زیارت خانه خدا نصیب برادرم شده بود.

به گفته بردار شهید دانش،ما یک خانواده مذهبی بودیم و پدرم خادم مسجد، حسینیه و تجهیزات مذهبی بود و همیشه دوست داشت یکی از فرزندانش این راه را ادامه دهد که حسن آقا با ورود به حوزه علمیه و آغاز فعالیت های قرآنی و آشنایی با علوم قرآنی و عربی راه پدر را ادامه داد.

وی یادآور شد: حسن همواره می کوشید تا با سعی و تلاش بسیار مقامات استانی و کشوری را کسب کند و با تشکیل کلاس های قرآنی به دیگران نیز قران بیاموزد اوبهترین مسیر زندگی را برای خود انتخاب کرده بود.

ابوالفضل دانش در مورد ویژگی های اخلاقی شهید تصریح کرد: ایشان فردی متواضع و فروتن بود و مهربانی اش با خانواده، همسر و فرزندانش از خصوصیات همیشگی این شهید بزرگوار محسوب می شد.

وی ادب و اخلاق قرآنی را مهم‌ترین ویژگی زنده‌یاد حسن دانش عنوان و اضافه کرد: محبت بی‌دریغ و قلب رئوف او موجب می شد تا در تمامی اوقات برای او پیشرفت و موفقیت های زیادی حاصل شود.

برادر شهید حسن دانش با اشاره به این که آرامش خاصی همیشه در وی وجود داشت، گفت: زنده‌یاد دانش در کنار متانت، آرامش خاصی هم داشت و همواره به بزرگ تر از خود اظهار لطف می‌کرد.

وی درباره روز حادثه منا گفت: صبح روز جمعه نام حسن در فهرست مفقودان حادثه اعلام شد اما امید داشتیم که زنده باشد ولی 12 روز بعد پیکر این شهید پیدا شد و به میهن بازگشت و در نهایت در امامزاده جعفر(ع) یزد به خاک سپرده شد.

یاداوری می شود در آستانه سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، مراسم دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثارگران «نکوداشت شهدای قرآنی» با حضور حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور و حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی شهیدی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار و در ان از  برگزیدگان این جشنواره در سال ۹۸ با اهدا لوح تقدیر و تندیس کنگره تجلیل شد. 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران