جمعه 16 خرداد 1399 |

پیکر شهید غلامرضا پروانه شناسایی شد

12:0:0    1398/03/11 همسر شهید پروانه در گفت و گو با حیات اعلام کرد:

پیکر همسر شهیدم را پس از 36 سال برای سومین بار تشییع می کنیم

حیات: همسر شهید غلامرضا پروانه از تفحص و شناسایی پیکر این شهید گرانقدر پس از 36 سال خبر داد و گفت این در حالی است که ما دو بار این شهید را تشییع کرده ایم.

محترم رشادی در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اذعان کرد: چند روز پیش خبر پیدا شدن پیکر همسرم از سوی سپاه پاسداران به ما اعلام شد. پیکر شهید پروانه پس از انجام آزمایش های DNA شناسایی و اکنون در معراج شهدای تهران قرار دارد که احتمالا تا چند هفته آینده تشییع خواهد شد.

رشادی در خصوص تشییع همسر شهیدش گفت: همسرم سال 62 در عملیات خیبر، جزیره مجنون، مفقود الاثر شد و ما ده سال پس از مفقود شدن ایشان مراسم تشییع نمادین برایشان برگزار کردیم، اما مدتی بعد خبر دادند که پیکر همسرم پیدا شده است و این بار مراسم تشییع به شکل کاملا رسمی برای ایشان برگزار شد. 

وی ادامه داد: از آنجایی که در گذشته آزمایش DNA وجود نداشت به همین خاطر ما هم پیکر آن شهید را به عنوان شهید پروانه قبول کردیم. با وجود این به تازگی خبری به ما اعلام شده که با توجه به آزمایش DNA پیکر شهید پروانه پس از 36 سال شناسایی شده است.

در همین راستا رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیشابور با تائید این خبر گفت: ما هم با پیگیری هایی که داشتیم به ما اعلام شد که پیکر شهید غلامرضا پروانه پس از 36 سال از زمان شهادت شناسایی شده و اکنون در معراج الشهدای تهران قرار دارد.

وی ادامه داد: اما هنوز نمی دانیم چه زمانی تشییع می شود.

این درحالی است که یکی از منابع آگاه در معراج شهدای تهران با اشاره به خبر پیدا شدن پیکر شهید پروانه اعلام کرد: این خبر را نمی توانیم به طور کامل تائید کنیم چرا که منتظر نتیجه نهایی آزمایش DNA هستیم که به زودی مشخص می شود.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :