چهارشنبه 14 خرداد 1399 |

علاقه به شهدا باعث شد روزی 700 دور ختم قرآن انجام دهیم

09:0:0    1398/03/11 خسروی ختم کننده قرآن در گفت و گو با حیات:

روزی 700 بار ختم قرآن برای شهدا انجام می دهیم

حیات: خسروی با اشاره به علاقه ای که به شهدا دارد از انجام روزانه بیش از 700 بار ختم قرآن توسط علاقمندان به شهدا خبر داد.

مهشید خسروی در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اذعان کرد: از آنجایی که همیشه علاقه به شهادت و شهدا داشتم دوست داشتم کاری برای آنها انجام دهم. شهریور ماه سال 96 بود که به فکرم رسید با راه اندازی پیجی در تلگرام اقدام به ختم قرآن برای شهدا کنم.

وی ادامه داد: در روزهای اول حدود یک هزار عضو داشتم  و روزانه حدود یک یا دو بار قران را برای شهدا ختم می کردیم. اما علاقه ای که مردم نشان دادند سبب شد تا میزان اعضای پیجم به 18 هزار نفر برسد و روزانه بیش از 700 ختم قرآن به نام و یاد شهدا داشته باشیم.

خسروی با اشاره به گرایش و استقبال مردم به این کار گفت: میزان علاقمندان آنقدر بالا رفت که علاوه بر شهدا برای امام ها به مناسبت روز تولد و یا شهادتشان و همچنین برای اموات هم ختم قرآن می گیریم. طوری که فقط در اردیبهشت ماه سال جاری 24 هزار و 873 دور ختم قرآن برگزار کردیم؛ در حالی که این رقم در سال 96 فقط به 727 دور ختم قرآن می رسید.

وی ادامه داد: ما تا کنون 169 هزار 322 ختم قرآن برای شهدا گرفته ایم که اگر 50 هزار ختم دیگر انجام شود برای تمامی شهدای دوران دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم یک بار ختم قرآن برگزار کرده ایم.

خسروی با تائید این که افرادی از خارج از کشور هم در ختم قرآن ها شرکت می کنند گفت: استقبال از این کار خداپسندانه آنقدر زیاد بود که ما حتی کسانی را از کشورهای آلمان، استرالیا و سوئد داریم که با ارسال پیام در ختم قرآن ها شرکت می کنند.

وی در خصوص سایر کارهای دیگری که انجام می دهد گفت: استقبال مردمی به قدری بوده است که تصمیم گرفتیم ختم قرآن های پنجشنبه و جمعه را به اموات اختصاص دهیم. طوری که تا کنون 27 هزار و 618 بار برای اموات ختم قرآن گرفته ایم. علاوه بر این کار چله های زیارت عاشورا، حدیث کساء، دعای ندبه، آیت الکرسی و...  هم برگزار کرده ایم که با استقال خوبی مواجه شده است.

وی در پایان با اشاره به نحوه آگاهی مردم از ختم قرآن هایی که تا کنون گرفته اند گفت: ما جز تبلیغات زبانی کار دیگر انجام نداده ایم. به این شکل که مردم دهان به دهان پیج ما را به یکدیگر معرفی می کنند و همین باعث شد تا امروز چیزی بالغ بر 18 هزار نفر در پیج ما عضو باشند.

علاقه مندانی که خوهان انجام ختم قرآن های یاد شده هستند می توانند به آدرس تلگرامی t.me/mahshidkhosravi مراجعه کنند.

 

 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :