پنجشنبه 15 خرداد 1399 |

امداد رسانی گروه جهادی شهید مختار در ماه رمضان همچنان ادامه دارد

10:21:0    1398/02/24 برادر شهید حسین مختار در گفت و گو با حیات عنوان کرد:

امداد رسانی گروه جهادی شهید مختار در ماه رمضان به سیل زدگان

حیات: برادر شهید حسین مختار از تحویل مواد غذایی و پوشاک برای مردم سیل زده خوزستان و از ادامه فعالیت های گروه جهادی شهید حسین مختار در ماه مبارک رمضان خبر داد.

عباس مختار در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اذعان کرد: با بازگشت مردم به خانه هایشان، ما هم در امدادرسانی خود تغییر رویکرد دادیم. طوری که نیاز کنونی مردم دریافت مواد غذایی و پوشاک است که در این خصوص گروه جهادگران شهید حسین مختار قدم های موثری با کمک مردم برداشته است.

وی افزود: با توجه به آن که ماه مبارک رمضان آغاز شده همچنان امداد رسانی ها برای مردم سیل زده ادامه دارد. طوریکه همانند گذشته روزانه 800 تا دو هزار پرس غذای گرم در اختیار مردم سیل زده قرار می دهیم و سعی می کنیم این روند با وجود تمام کاستی ها ادامه داشته باشد.

مختار در خصوص موانع پیش رو در راستای خدمات رسانی به مردم آسیب دیده گفت: از زمان شروع آب گرفتگی در استان خوزستان مردم کمک های نقدی و غیر نقدی بسیاری کرده اند که جای تشکر دارد اما متاسفانه همزمان با شروع ماه رمضان به دلیل کاهش نقدینگی ها نتوانستیم همانند گذشته امدادرسانی به مردم را انجام دهیم. در این بین تنها بنیاد شهید استان خوزستان و همچنین نماینده مردم آبادان به ما کمک کرده اند که نیاز است مسئولان بیشتر به نیازهای مردم این مناطق توجه کنند.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط سختی که وجود دارد تصمیم گرفتیم اکیپی را در روستاهای نزدیک دارخوین مستقر کنیم تا علاوه بر صرفه جویی در زمان هنگام ارسال مواد غذایی، بتوانیم خدمات رسانی را قوت ببخشیم. در اقدامی دیگر تعدادی از خانواده هایی که مشکل بیشتری داشتند را شناسایی کردیم و سهمیه غذایی همچون بسته هایی اعم از حبوبات، برنج، روغن و... برای حدود 25 روز آنها تدارک دیدیم.

مختار با اشاره به کاهش بحران در مناطق سیل زده گفت: خوشبختانه طی چند هفته گذشته بحران در استان خوزستان فروکش کرده است و اکثریت مردم به خانه هایشان بازگشتند، اما با وجود این مردم هنوز توانایی اداره زندگی روزمره خود را ندارند و دستگاه های مختلف برای کمک رسانی به آنها باید اقدام کنند.

وی در پایان افزود: سطح آبگرفتگی در استان خوزستان به قدری بالا بود که با فروکش کردن آن فقط مردم توانسته اند از خانه هایشان به عنوان سرپناه استفاده کنند. از آنجایی که شغل بیش از 80 درصد مردم مناطق سیل زده کشاورزی است به همین خاطر آنها نمی توانند اقدام به درآمدزایی کنند و همچنان منتظر اقدامات و تمهیدات مسئولان دولتی هستند.

 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :