چهارشنبه 7 اسفند 1398 |

غنای موسیقی کشور کمک بسیاری به نشر فرهنگ ایثار می کند

11:16:0    1398/02/24 رئیس ستاد جشنواره آواها و نواهای ایثار در گفت و گو با حیات:

غنای موسیقی کشور کمک بسیاری به نشر فرهنگ ایثار می کند

حیات: رئیس ستاد جشنواره آواها و نواهای ملی ایثار از برگزاری این جشنواره به منظور ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ایثار و شهادت خبر داد.

حجت الاسلام ابراهیم تشکری در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اذعان کرد: استان بوشهر از تنوع و غنای بسیار وسیعی در زمینه موسیقی محلی برخوردار است که می تواند به رشد و نشر فرهنگ ایثار کمک شایانی کند. به همین خاطر این استان برای برگزاری جشنواره ملی آواها و نواهای ایثار انتخاب شده است.

وی ادامه داد: در طول دوران دفاع مقدس هنرمندان بسیاری از شهرها و استان های مختلف اشعار متنوعی در زمینه ایثار و شهادت سروده اند. در این بین موسیقیدانان بسیاری هم بودند که آثار متنوعی از خود به جای گذاشتند که هر کدام از آنها در نوع خود ارزنده و ارزشمند بوده اند. با وجود آنکه سه دهه از پایان جنگ می گذرد اما هنوز هنرمندان بسیاری هستند که اینک برای شهدای مدافع حرم آثار قابل توجهی ارائه می کنند که  جایگاه ویژه ای در جهت بیان آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی دارند.

تشکری با اشاره به برگزاری این جشنواره در استان بوشهر ادامه داد: به همین منظور طی جلساتی که با مدیر کل هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران داشتیم به این نتیجه رسیدیم که استان بوشهر به عنوان محل برگزاری این جشنواره در آبان ماه سال جاری معرفی شود تا علاوه بر ماندگاری آواها و نواهای محلی بتوانیم از آثار برتر تجلیل به عمل آوریم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر با تاکید بر ترویج فرهنگ ایثار گفت: ترویج فرهنگ ایثار یکی از مهمترین وظایفی است که بر دوش ماست و برای انجام این کار ارزشمند می توانیم از بخش های مختلف حوزه فرهنگی و هنری کمک بگیریم.

وی ادامه داد: هنر یکی از بخش هایی است که علاوه بر تاثیرگذاری در اشاعه فرهنگ می تواند از سرعت بیشتری در نشر و گسترش فرهنگ برخوردار باشد. همان طور که مقام معظم رهبری هم در جمع هنرمندان تاکید کردند باید از هنر در جهت فرهنگ سازی استفاده بهینه شود که ما هم با استفاده از همین رهنمود اقدام به نشر و ترویج فرهنگ ایثار در جامعه می کنیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :