چهارشنبه 14 خرداد 1399 |

قران سرلوحه تمام زندگی من است

13:0:0    1398/02/22 فرزند جانباز و دارنده مقام مسابقات بین المللی قرآن در گفت و گو با حیات:

قران سرلوحه تمام زندگی من است

حیات: قرآن سرلوحه زندگی من است ، تاثیر حفظ قرآن کریم را در تمامی مسائل زندگی ام احساس می کنم و همیشه تلاش می کنم طبق دستور خداوند در قرآن، زندگی کنم.

مصطفی لشکری فرزند جانباز 30 درصد و حافظ کل قرآن کریم در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات اظهار کرد: قرآن در خانواده ما بسیار حائز اهمیت بوده است. سال 79،  شش ساله بودم که مادرم من را در کلاس حفظ قرآن کریم استاد حاتم رجبی ثبت نام کرد. در آن سال ها من تصمیم گیرنده نبودم اما هر روز خدا را برای این تصمیم مادرم شکر می کنم.

پس ازسه و سال نیم، حافظ کل قرآن کریم شدم. در مسابقات مختلفی در سطوح ملی و بین المللی شرکت کردم. از مسابقات آموزش و پرورش و بسیج گرفته تا سازمان اوقاف که مقام های اول و دوم را کسب کردم.

در مسابقات بین المللی قرآن کریم در عربستان و تونس شرکت کرده ام و در تونس، رتبه دوم را برای کشورمان کسب کردم.

حافظ قرآن بودن برای من بسیار ارزش و احترام به همراه داشت. در مسابقات تونس که بیش از صد کشور در این مسابقات نماینده داشتند، از من دعوت شد تا قرآن پیش از نماز را تلاوت کنم.

من آیات قرآن کریم را سرلوحه زندگی ام قرار داده ام. در تمامی مسائل روزمره از جمله رفتار، کردار و گفتارم سعی می کنم به توصیه های قرآن کریم عمل کنم و خوشنودی خداوند از اعمالم را مدنظر قرار بدهم. 

کسی که حافظ قرآن است هنگام مواجهه با مشکلات و ناهنجاری ها در جامعه، به آیات محفوظ در ذهن مراجعه و سعی می کند مصداقی برای آن مسئله در آیات یا روایات پیدا کند و طبق آن رفتار کند.

هنگام تصمیم گیری ها و ماندن بین دوراهی زندگی نیز به قرآن مراجعه و با استخاره راه درست را انتخاب می کنم.

به واسطه قرآن، سفرهای زیادی داشتم که یک از آن ها سفر به عراق بود که خدمت آیت الله سیستانی رفتم و ایشان به من انگشتری هدیه دادند که برایم بسیار ارزشمند است.

در حال حاضر در برنامه نویسی کامپیوتر مشغول به کارم و در مسابقات قرآنی به صورت مداوم شرکت می کنم و تمرینات روزانه ام ترک نمی شود.

مبینا آقاخانی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :