شنبه 17 خرداد 1399 |

تازه های نشر دفاع مقدس توجه جوانان را به خود جلب کرده است

10:0:0    1398/02/19 مسئول غرفه مرکز مطالعات پژوهشی روایت 27 در گفت و گو با حیات خبر دد:

جلب توجه جوانان به کتاب های شهدای مدافع حرم

حیات: مسئول غرفه مرکز مطالعات پژوهشی روایت 27 از افزایش توجه جوانان به تازه های نشر در حوزه دفاع مقدس به ویژه شهدای مدافع حرم خبر داد.

مهدی سعیدی در حاشیه سی و دومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: با وجود آن که سطح مطالعه در ایران کاهش پیدا کرده و مردم تمایل زیادی به خرید کتاب ندارند اما هستند کسانی که در حوزه دفاع مقدس مطالعه دارند و سعی می کنند دانش خود را در این زمینه بالا ببرند..

سعیدی با بیان این که دفاع مقدس یک حوزه تخصصی محسوب می شود اذعان کرد: با وجود آن که دفاع مقدس یک حوزه تخصصی محسوب می شود و مخاطبان خاص خود را دارد اما کتاب هایی هم در این حوزه وجود دارد که خوراک فکری برای مخاطبان عام جامعه است. اگر دقیق تر به این حوزه توجه کنیم متوجه خواهیم شد که دفاع مقدس در بسیاری از بخش های نشر کتاب موضوعات قابل توجهی دارد که طی چندین سال گذشته توجه زیادی به آن نشده است.

وی با اشاره به رونق گرفتن نسبی فروش کتب جنگ تحمیلی در نمایشگاه کتاب اذعان کرد: از زمانی که روایت های جدیدی از شهدا خصوصا شهدای مدافع حرم منتشر و در اختیار مردم قرار گرفته علاقمندان بیشتری به این حوزه گرایش پیدا کرده اند.

وی افزود: به طور مثال کتابی که از زندگی شهید قربانخانی منتشر شده امروز بیشتر از کتب دیگر به فروش می رسد چون مردم و نسل جوان شهدایی را میبینند و زندگیشان را می خوانند که بین آنها زندگی می کردند و انسان های زمینی بودند و همین مساله باعث شده تا مردم ارتباط خوبی با آنها برقرار کنند. 

سعیدی توجه جوانان به نشر کتب دفاع مقدس را مهم خواند و گفت: با این که نسل های سوم و چهارم انقلاب آشنایی چندانی با جنگ و جبهه ندارند اما مدافعان حرم تحول جدیدی در بین جوانان ایجاد کرده است. یکی از دلایل این توجه نزدیک بودن سن جوانان با شهداست و به همین دلیل جوانان شرایط جنگ و دلایل حضور مدافعان حرم را در جبهه ها بهتر درک می کنند.

سعیدی بالا بودن قیمت کتاب را یکی از مشکلات مهم ناشران خواند و گفت: بالا بودن قیمت ها بسیاری از ناشران را با مشکل مواجه کرده است. ما با وجود در نظر گرفتن نیاز مخاطبان سعی کرده ایم قیمت ها را متعادل نگه داریم اما این رویه شاید برای کوتاه مدت بتواند جواب دهد و اگر قرار باشد این رویه ادامه پیدا کند بدون شک ضرر و زیان بسیاری برای ناشران باقی خواهد ماند.

 

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :