چهارشنبه 14 خرداد 1399 |

وام قرض الحسنه 20 میلیون تومانی صندوق شاهد به ایثارگران سیل زده

12:6:0    1398/02/09 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در گفت و گو با حیات خبر داد:

وام قرض الحسنه 20 میلیون تومانی صندوق شاهد به ایثارگران سیل زده

حیات: مدیر مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان از پرداخت وام قرض الحسنه 20 میلیون تومانی به ایثارگران سیل زده خبر داد.

عبدالرضا فرجیان در خصوص آخرین اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان برای ایثارگران سیل زده گفت: بعد از بازدیدی که مسئولان بنیاد، میرمرادی، عباسپور و کولیوند به نمایندگی از حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از مناطق سیل زده داشتند تصمیماتی گرفته شد تا هر چه زودتر مشکلات ایثارگران سیل زده رفع شود. در این بازدیدها قرار شد علاوه بر پرداخت وام مسکن به ایثارگران، مبلغ 20 میلیون تومان وام قرض الحسنه به ایثارگران سیل زده عضو صندوق شاهد پرداخت شود که تا کنون از این وام استفاده نکرده اند.

وی افزود: همچنین مقرر شد به آن دسته از ایثارگران آسیب دیده عضو صندوق شاهد که پیش تر از وام قرض الحسنه استفاده کرده اند مبلغ 10 میلیون تومان تحت عنوان همین وام پرداخت شود.

فرجیان با اشاره به اهدای کالاهای اساسی و لوازم به عنوان هدیه رهبری به ایثارگران سیل زده اذعان کرد: با رایزنی های انجام شده ستاد فرمان اجرایی امام (ره) اعلام کرد به تعدادی از سیل زدگان از جمله ایثارگران سیل زده ای که تحت پوشش هیچ نهاد حمایتی نباشند و تا کنون از کمک نهاد و یا سازمان ها بهره نبرده اند، پنج قلم لوازم منزل به عنوان هدیه رهبری به آنها اهداء شود.

مدیرکل بنیاد خوزستان افزود:  120 پرونده از ایثارگران خسارت دیده به بیمه کوثر ارائه شده که 45 پرونده در حال ارزیابی است و بقیه پرونده ها نیز به تدریج با پایدار شدن شرایط تشکیل و ارزیابی خواهدشد. 

وی ادامه داد: ما هم در همین خصوص در مرحله اول 50 نفر از عزیزان ایثارگر سیل زده را با توجه به شرایط گفته شده به ستاد فرمان اجرایی امام (ره) معرفی کردیم.

فرجیان در خصوص پرداخت وام مسکن ایثارگرانی که در جریان سیل اخیر آسیب دیده اند گفت: طبق مصوبه ستاد بحران بنیاد، وام مسکن به تمامی ایثارگرانی که در سیل اخیر آسیب دیده اند پرداخت می شود که جزئیات آن به تدریج به اطلاع می رسد.

به بیان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان، ایثارگرانی که در اماکن ورزشی و فرهنگی اسکان موقت داده شده بودند با عادی شدن اوضاع به خانه های خود برگشته اند فقط در شوش و سوسنگرد که شرایط پایدار نشده  است، در مراکز اسکان موقت به سر می برند. بنیاد با انجام فعالیت هایی مانند پایش سلامت، مددکاری، مشاوره روانشناسی ایثارگران و نیز آموزش دروس عقب افتاده دانش آموزان توسط معلمان مدارس شاهد، تلاش کرده است مانند همیشه در کنار ایثارگران سیل زده باشد و تا حدی از نگرانی ها و رنج های آن ها بکاهد.

وی در پایان با اشاره به اسکان موقت ایثارگران گفت: با توجه به بررسی و اطلاعات جمع آوری شده که  تا کنون 630 خانواده ایثارگر در سیل اخیر خوزستان خسارت دیده اند که بیشترین خسارت مربوط به زمین های کشاورزی عزیزان ایثارگر است.


فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :