جمعه 20 تیر 1399 |

اهداء عضو هم ردیف با ایثار رزمندگان دفاع مقدس است

15:4:0    1398/02/07 حیات گزارش می دهد:

اهدای اعضای یک جانباز به چند نفر زندگی بخشید

حیات: هدای اعضای یک جانباز به چند نفر زندگی بخشید. فرزند جانباز اصغر(جواد) اورنگ اهداء عضو را هم ردیف با ایثار رزمندگان دوران دفاع مقدس خواند که برای نجات جان انسان ها انجام می شود.

محمد ابراهیم اورنگ در خصوص درگذشت پدرش به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: پدرم زمانی که حال مساعدی نداشت به درمانگاهی مراجعه می کند اما با وجود خونریزی از ناحیه بینی پزشکان وی را به بیمارستان منتقل می کنند اما در حین اعزام در اثر سکته مغزی فوت می کند.

فرزند جانباز اصغر(جواد) اورنگ درباره نحوه اهدا اعضای بدن پدرش اذعان کرد: پزشکان بیمارستان پس از بررسی و معاینات مختلف در نهایت مرگ مغزی پدر را تائید کردند. به همین خاطر مسئولان بیمارستان از ما درخواست اهدای اعضای بدن پدر را داشتند. ما هم با توجه به شناختی که نسبت به اهداء عضو داشتیم به درخواست بیمارستان پاسخ مثبت دادیم تا از این طریق بتوانیم به زندگی سایر بیماران کمک کنیم.

اورنگ ادامه داد: با این که پدرم از قبل برای اهداء اعضای بدنش ثبت نام نکرده بود اما همیشه از این کار خداپسند به نیکی یاد می کرد و ما هم با آگاهی نسبت به نیت قلبی او درخواست بیمارستان را پذیرفتیم.

محمد ابراهیم اورنگ اهداء عضو را ایثار اجتماعی خواند و گفت: انجام چنین کاری علاوه بر این که موجب می شود چندین بیمار از مرگ نجات پیدا کنند بدون شک یکی از اقدامات مهم در راستای ایثار اجتماعی شمرده می شود. همان طور که روزی پدرانمان در جبهه ها حضور پیدا کردند و از جانشان گذشتند، بدون شک اهداء عضو هم در همان راستا خواهد بود و ایثار اجتماعی محسوب می شود.

گفتنی است که با شروع جنگ تحمیلی اصغر(جواد) اورنگ به عنوان سرباز ارتشی به مناطق عملیاتی اعزام و در 21 خردادماه سال 1360 از ناحیه دست راست در منطقه مریوان به درجه رفیع جانبازی نائل‌آمد.

لازم به ذکر است جانباز سرافراز اصغر(جواد) اورنگ برادر والامقام شهید ابراهیم اورنگ است که به عنوان نیروی داوطلب بسیجی در جنگ حضور داشت و در دوم خرداد سال 1361 و در شهر خرمشهر، حین عملیات بیت المقدس به شهادت رسید.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظر شما
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :
نظرات کاربران