جمعه 16 خرداد 1399 |

تسهیلات بیمه کوثر به 150 خانواده ایثارگر سیل زده گلستانی پرداخت شد

10:52:0    1398/02/07 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان در گفت و گو با حیات :

تسهیلات بیمه کوثر به 150 خانواده ایثارگر سیل زده گلستانی پرداخت شد

حیات: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گلستان از پرداخت تسهیلات بیمه کوثر به 150 خانواده ایثارگر سیل زده گلستانی خبر داد.

اسرافیل وزیری در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اذعان کرد: بیمه کوثر پس از ارزیابی میزان خسارت وارد شده به منازل خانواده های ایثارگر سیل زده در استان گلستان تا کنون به 150 خانواده از این عزیزان تسهیلاتی در قالب بیمه حوادث غیر مترقبه پرداخت کرده است.

وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده بیمه کوثر اعلام کرده طی هفته های آتی تسهیلات حوادث غیرمترقبه به سایر خانواده های سیل زده ایثارگر پرداخت خواهد شد. سقف این تسهیلات 35 میلیون تومان است و هر خانواده بنا بر میزان خسارتی که به منازلشان وارد شده پس از ارزیابی و بررسی کارشناسان بیمه به آنها پرداخت خواهد شد.

وزیری در خصوص دیگر اقدامات بنیاد شهید و امور ایثارگران این استان تشریح کرد: بعد از فروکش کردن نسبی آب در شهرستان های استان گلستان با برنامه ریزی بنیاد، مددکاران اجتماعی استان دیدار و مشاوره با خانواده های ایثارگر سیل زده را آغاز کنند تا بتوانند آسیب های روحی ناشی از این بحران را برای این عزیزان تا حدودی کاهش دهند.

وی ادامه داد: از آنجایی که سیل یکی از مخاطراتی است که آسیب های زیادی از جمله آسیب های روحی بسیاری به همه سیل زدگان وارد می کند به همین خاطر حضور مددکاران اجتماعی را برای گفت و گو و مشاوره با خانواده های ایثارگران ضروری دیدیم.

وزیری با اعلام این که مددکاران تحت نظر اداره کل مددکاری و مشاوره بنیاد فعالیت می کنند، گفت: مددکاران ما از سه شهر گرگان، آزاد شهر و علی آباد در قالب چهار تیم پنج نفره  تا کنون با 100 خانواده از مجموع 500 خانواده ایثارگر سیل زده دیدار کرده اند. تلاش داریم این روند ادامه داشته باشد تا بتوانیم در کنار سایر اقداماتی که برای ایثارگران سیل زده انجام می دهیم گوشه ای از صدمات روحی وارد شده به آنها را هم جبران کنیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :