چهارشنبه 14 خرداد 1399 |

ایثارگران سیل زده از وام مسکن دولتی و همچنین بنیاد شهید بهره مند می شوند

10:40:0    1398/02/02 مدیر کل مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات اعلام کرد:

بهره مندی همزمان ایثارگران سیل زده از تسهیلات مسکن دولتی و بنیاد

حیات: مدیر کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران اعلام کرد ایثارگران سیل زده علاوه بر بهره مندی از تسهیلات دولتی می توانند از وام مسکن بنیاد شهید هم استفاده کنند.

خداکرم کولیوند با اعلام این که وام مسکن بنیاد به ایثارگران سیل زده در دو قالب خرید و ساخت پرداخت می شود به خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: علاوه بر آنکه دولت برای سیل زدگان وام هایی را در نظر گرفته است ما هم در ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران به این نتیجه رسیدیم که ایثارگران سیل زده بتوانند از تسهیلات بنیاد هم در قالب ساخت و خرید مسکن بهره مند شوند.

کولیوند در خصوص مبالغ وام های پرداختی بنیاد تصریح کرد: دولت پس از بازدیدهایی که از مناطق سیل زده داشت اعلام کرد به سیل زدگان در مناطق شهری 50 میلیون تومان و مناطق روستایی 40 میلیون تومان وام مسکن پرداخت شود. در همین راستا طبق مصوبه ستاد بحران بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار شد به ایثارگرانی که در مراکز استان ها و شهرها با جمعیت بالای یک میلیون نفر زندگی کنند وام مسکن 100 میلیون تومانی، در شهرهای با جمعیت یک میلیون نفر وام 77 میلیون تومانی، در شهرهای با جمعیت زیر یک میلیون نفر وام 66 میلیون تومانی و در روستاها، 38 میلیون تومان پرداخت شود.

وی افزود: تسهیلات پرداختی بنیاد با سود 4 درصد، 20 ساله است و عزیزان ایثارگری که نمی خواهند از تسهیلات دولت استفاده کنند می توانند برای خرید و یا ساخت منازل مسکونی شان از تسهیلات بنیاد شهید  و امور ایثارگران بهره مند شوند. البته ذکر این نکته هم مهم است که بنیاد تمامی منازل ایثارگران را تحت پوشش بیمه حوادث غیرمترقبه بیمه کوثر قرار داده است و ایثارگران علاوه بر دریافت تسهیلات بلاعوض بیمه کوثر می توانند از وام های دولت و بنیاد هم بهره مند شوند.

کولیوند زمان پرداخت تسهیلات بانکی را منوط بر پایداری شرایط مناطق سیل زده اعلام کرد و گفت: ما از هم اکنون توان پرداخت تسهیلات بانکی را داریم اما باید شرایط در مناطق سیل زده به حالت پایدار برسد و با ایجاد زیر ساخت های لازم بتوانیم به تعهدات خود عمل کنیم. چرا که در راستای پرداخت تسهیلات بانکی نیاز به هماهنگی و همراهی سایر نهادها و دستگاه های دولتی است؛ به همین خاطر باید کمی صبوری به خرج دهیم.

مدیر کل مسکن و امور گلزارهای بنیاد در پاسخ به این سوال که اگر ایثارگرانی قبلا از وام مسکن بنیاد شهید و امور ایثارگران استفاده کرده باشند آیا باز هم می توانند از تسهیلات جدید بهره مند شود؟ تصریح کرد: معمولا ایثارگران ما یک بار از وام مسکن استفاده کرده اند و اکنون تلاش داریم از تمامی ظریف های قانونی استفاده کنیم تا بتوانیم مشکلات این عزیزان را رفع کنیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :