سه شنبه 30 مهر 1398 |

افزایش ازکارافتادگی 800 جانباز به بالای 50 درصد در سال 97

1398/01/31 مدیرکل کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با حیات:

در سال 97 ازکارافتادگی 800 جانباز به بالای 50 درصد افزایش یافت

حیات: یکی از وظایف شورای عالی کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران، بررسی پرونده های ارجاعی از شعبه های تخصصی و کمیسیون های استانی می باشد که در سال ۹۷ با بررسی این شورا، در مجموع ۸۰۴ نفر از جانبازان زیر 50 درصد، میزان ازکارافتادگی شان افزایش یافت و به بالای ۵۰ درصد رسید .


 دکتر طائبی مدیرکل کمیسیون های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اظهار داشت: پرونده های جانبازانی که با نظر کمیسیون های بار اول یا تجدید نظر ممکن است از درصد ازکارافتادگی بالای ۵۰ درصد برخوردار شوند به شورای عالی ارجاع می شود.

به بیان دکتر طائبی، در سال ۹۷ در مجموع ۸۰۴ نفر از درصد ۵۰ و بالاتر برخوردار شده اند که از این تعداد با رای متخصصان شورای عالی پزشکی ۲۰۸ نفر مشمول از کار افتادگی ۷۰ درصد شده اند.

وی افزود: با توجه به این امار، تصریح می کنم مسایل مطرح شده توسط برخی که عنوان می کنند بنیاد از افزایش درصد ازکارافتادگی جانبازان به بالای 50 و70 ابا دارد شایعه ای بیش نیست چرا که متخصصان کمیسیون های پزشکی همیشه نگاه حق الناس و عدالت و انصاف را در تشخیص های خود مد نظر دارند.

دکتر طائبی با بیان این که کار کمیسیون شورای عالی پزشکی بررسی دوباره مدارک پزشکی جانبازان توسط متخصصان و ارزیابی مجدد ان است در باره علت ارسال مدارک به کمیسیون شورای عالی پزشکی گفت: در مواردی که اصالت مدارک مخدوش و مورد سوال است، یا در مواردی تعیین درصد طبق استاندارد، آیین نامه و مقررات صورت نگرفته و یا میزان جانبازی بالای 50 درصد شود پرونده باید در کمیسیون شورای عالی مورد بررسی قرار گیرد، گاهی هم پیش می آید که پزشکان در کمیسیون استانی به نتیجه تشخیصی اجمالی نمی رسند و پرونده برای بررسی مجدد به کمیسیون عالی ارجاع می شود که این شورا با حضور جانباز پرونده های ارجاعی را بررسی و اعلام نظر می کند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :