سه شنبه 30 مهر 1398 |

پخت روزانه  1500 پرس غذای گرم برای سیل زدگان توسط گروه جهادی شهید مختار

1398/01/27 موسس گروه جهادی شهید مختار به حیات خبر داد:

پخت روزانه 1500 پرس غذای گرم برای سیل زدگان توسط گروه جهادی شهید مختار

حیات: برادر شهید حسین مختار با اشاره به ایثار اجتماعی و امداد رسانی به مردم سیل زده خوزستان توسط گروه جهادی شهید مختار از پخت حدود یک هزار و 500 پرس غذای گرم برای مردم درگیر سیل توسط این گروه خبر داد.

عباس مختار در گفت و گو با پایگاه خبری حیات اذعان کرد: گروه جهادگران حسین مختار که به شکل خودجوش تاسیس شده طی چند سال گذشته در جهت انجام وظیفه در قبال مردم بی بضاعت اقدام به ایثار اجتماعی، امداد رسانی و کمک برای بهبود شرایط زندگی آنها داشته است.

مختار در خصوص فعالیت های این گروه جهادی گفت: طی چند هفته گذشته که سیل زندگی بسیاری از مردم را درگیر خود کرده است با همراهی جهادگران تلاش کردیم تا گوشه ای از دردهای مردم را تسکین دهیم و برای کمک به آنها قدمی حتی کوچک برداریم.

وی ادامه داد: در همین راستا با راه اندازی یک آشپزخانه سیار، روزانه حدود یک هزار و 500 پرس غذای گرم به دست مردم روستاهای سیل زده ارسال می کنیم. هزینه این آشپزخانه را خودم تقبل کردم و امیدوارم با همکاری و همراهی سایر جهادگران بتوانیم تا جای ممکن به وظیفه خود عمل کنیم و در کنار مردم کشورمان باشیم.

مختار با اشاره به وضعیت مناطق سیل زده گفت: متاسفانه شرایط مناطق سیل زده چندان مناسب نیست و میزان خسارت ها و تخریب های انجام شده بسیار بالاست به همین منظور ایثار اجتماعی در قالب امداد رسانی را وظیفه خود دیدیم. از زمان فعالیت مان تنها بنیاد شهید و امور ایثارگران در راستی حمایت و ترویج ایثار اجتماعی از فعالیت های ما تقدیر کرده و ان را مورد حمایت قرار داده است. با این حال همین تقدیر باعث دل گرمی و انگیزه ما برای فعالیت بیشتر شد.

وی افزود: توانایی کمک رسانی ما تنها به اندازه استان خوزستان است و نمی توانیم کمک های بیشتری برای سایر شهرهای درگیر سیل داشته باشیم. با وجود این خانواده های شاهد و ایثارگر خرمشهر تلاش دارند تا تیمی از امدادگران و جهادگران را تجهیز کنند تا کمک های جمع آوری شده را به پلدختر استان لرستان ارسال کنند.

این برادر شهید در خصوص سایر اقدامات گروه جهادی شهید مختار نیز گفت: پیش از این برای کمک به مردم زلزله زده سرپل زهاب در استان کرمانشاه امدادرسانی هایی انجام دادیم. وظیفه بر ما حکم می کرد که دوشادوش مردم باشیم تا واژه ایثار را دوباره معنا کنیم و این حرکت انسان دوستانه را از یاد نبریم.

نام این گروه جهادی از شهید حسین مختار گرفته شده است، شهید مختار در سال 1364 برای مقابله با تجاوز دشمن به جبهه اعزام شد و پس از سه سال حضور در مناطق عملیاتی در سال 1367 در عملیات مرصاد به شهادت رسید

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :