چهارشنبه 7 اسفند 1398 |

ضرورت ساماندهی امدادرسانی به سیل زدگان لرستان/ بحران سیل در لرستان همچنان ادامه دارد

11:27:0    1398/01/26 رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر در گفت و گو با حیات عنوان کرد:

ضرورت ساماندهی کمک ها به سیل زدگان لرستان

حیات: رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران پلدختر وضعیت ایثارگران سیل زده لرستان در حال بررسی است زیرا مناطق سیل زده همچنان در بحران قرار دارد و ضرورت ایجاب می کند ارسال و توزیع کمک ها به این مناطق ساماندهی شود

فریدون کاوه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات گفت: با وجود آنکه بیش از سه هفته از سیل پلدختر می گذرد اما همچنان وضعیت مناطق سیل زده پلدختر بحرانی است و نیاز به امداد رسانی بیشتری برای مردم سیل زده است.

کاوه با اشاره به آخرین وضعیت خانواده های ایثارگر سیل زده اذعان کرد: تا کنون توانسته ایم با بیش از 500 خانواده ایثارگر دیدار داشته باشیم و شرایط آنها را بررسی و ثبت کنیم. هنوز تعدادی از ایثارگران سیل زده هم شرایطشان در دست بررسی است که تا چند روز آینده مراحل قانونی برای دریافت تسهیلات توسط ایثارگران سیل زده انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: در کنار تهیه گزارش از آخرین وضعیت ایثارگران سیل زده بیمه کوثر هم اقدام به تعیین میزان خسارت کرده و نمایندگان خود را به شهرهای معمولان و پلدختر فرستاده است. فکر می کنیم تا چند روز آینده میزان خسارت تعیین و تسهیلات ایثارگران سیل زده در آینده ای نزدیک پرداخت شود.

کاوه وضعیت امداد رسانی به مردم سیل زده را نامنظم خواند و گفت: با وجود این که هلال احمر تلاش زیادی برای کمک رسانی به مردم شهرهای مختلف داشته است اما در برخی از موارد این کمک ها شکل نامنظمی پیدا می کند.

وی افزود: اکنون بنیاد شهرهای مختلف اعم از کازرون، نکا و اصفهان با ارسال کمک های خود تا حدودی توانسته اند مایحتاج خانواده های ایثارگر را تامین کنند. اما نباید فراموش کرد که میزان خسارت های وارد شده و همچنین بحران کنونی بسیار بالاست و باید کمک ها بیشتری از سوی دستگاه های دولتی انجام بپذیرد.

وی در خصوص وضعیت تحصیلی دانش آموزان پلدختر گفت: متاسفانه حجم خسارت های وارده به شهر پلدختر و روستاهای اطراف به قدری بوده که تا کنون نتوانسته ایم کلاس های درس دانش آموزان را دایر کنیم. منتظر هستیم با مدیرت بحران توسط دستگاه های ذی‌صلاح بتوانیم کلاس های درس دانش آموزان و شاهد و ایثارگر را راه اندازی کنیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :