چهارشنبه 7 اسفند 1398 |

گزارش حیات از بازگشت پیکر پنجمین شهید  تازه تفحص شده خانواده سعد

09:0:0    1398/01/26

گزارش حیات از بازگشت پیکر پنجمین شهید تازه تفحص شده خانواده سعد

حیات: پیکر شهید مدافع حرم علی سعد، پنجمین شهید خانواده سعد شناسایی و به کشور بازگشت.

خانواده شهید سعد، پنج شهید به انقلاب اسلامی تقدیم کرده است. عبدزهرا اولین شهید خانواده سعد، در عملیات فتح المبین به شهادت رسید. دو شهید بعدی به نام های صالح و علی که غواص بودند، در عملیات کربلای 4 به شهادت رسیدند.

اولین شهید مدافع حرم این خانواده عادل سعد در سال 95 در خانطومان سوریه به شهادت رسید. دومین شهید مدافع حرم خانواده سعد، علی سعد است که دیروز پیکرش پس از 3 سال به آغوش خانواده بازگشت.

در ادامه گفت و گو خبرنگار پایگاه خبری حیات با اعضای خانواده شهیدان سعد را می خوانید:

فارس سعد برادر شهید به حیات گفت: برادر بزرگترم عادل یک سال بعد از علی به شهادت رسید و همان روزها پیکرش به کشور بازگشت اما از برادرم هیچ خبری نبود و گفته بودند مفقود شده است.

وی افزود: برادرم علی، پاسدار و ساکن تهران بود. دو فرزند دختر و یک فرزند پسر داشت. او فرمانده محور خانطومان سوریه بود. در سال 94 روزی که پس از چند ماه قرار بود به خانه بازگردد، مفقود شد.

برادر شهیدان سعد ادامه داد: دو پسر عمو و برادرم عادل، درسوریه مدافع بودند، قرار بود با هم بازگردند که از آنها شنیدیم حمله ای اتفاق افتاده است اما خبری از علی ندارند و هنوز پیکری نیز پیدا نشده است. چند سال از علی بی خبر بودیم، شش ماه پیش آزمایش DNA  دادیم تادو روز پیش یعنی شنبه  با ما تماس گرفتند و گفتند پیکر برادرم پیدا شده است و به کشور باز می گردد.

وی گفت: علی پسر چهارم خانواده، بسیار مهربان و آرام بود. قاری قرآن و همیشه با وضو بود. نمازهای شب او ترک نمی شد.

فارس سعد افزود: خانواده سعد مفتخرند که پنج شهید به انقلاب و اهل بیت(ع) تقدیم کرده اند. هر چه که داریم از برکت خون شهداست و ما هیچگونه منتی بر سر مردم و کشور نداریم و خود را مدیون این نظام می دانیم. ان شاا... که شهدا روز قیامت ما را شفاعت کنند.

سمانه سعد فرزند شهید مدافع حرم "عادل سعد" به حیات گفت: پدرم بسیجی بود و سال های زیادی در کشور های عراق و سوریه مبارزه می کرد. درسال 94 پدرم و عموی شهیدم علی سعد، آخرین بار یکدیگر را در سوریه ملاقات کردند. آن روز قرار بود با هم به مرخصی بازگردند که متوجه پاتک جدید دشمن و مفقود شدن عمویم می شود.

وی افزود: چند ماه از مفقود شدن عمویم می گذشت و فکر می کردیم او به اسارت دشمن درآمده است. سال 95 پدرم دوباره به سوریه اعزام شد. شهریور سال 95 عروسی من بود، قرار بود پدرم تا عروسی خودش را برساند اما یک روز قبل از مراسم، خبر آوردند پدرم توسط تک تیر انداز دشمن به شهادت رسیده است.

فرزند شهید مدافع حرم ادامه داد: مراسم عروسی به مراسم عزا تبدیل شد اما طبق وصیتنامه پدرم چند ماه بعد عروسی برگزار شد و من عروسی بی پدر بودم.

مبینا آقاخانی

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :