چهارشنبه 7 اسفند 1398 |

ایثار اجتماعی در مناطق سیل زده همتراز مجاهدت در سوریه است

15:47:0    1398/01/25 مدیر کل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در گفت و گو با حیات:

ایثار اجتماعی در مناطق سیل زده همتراز مجاهدت در سوریه است

حیات: مدیر کل دبیرخانه شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت بنیاد شهید و امور ایثارگران کمک و ایثار اجتماعی در مناطق سیل زده را همتراز با مجاهدت مدافعان حرم خواند.

سید احمد ابطحی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات، ایثار را مختص به همه زمان ها خواند و گفت: برخی بر این باورند که ایثار فقط به دوران جنگ می شود؛ درحالی ایثار زمان نمی شناسد و همه مردم در هر شرایطی می توانند فداکاری و ازخودگذشتگی داشته باشند. همان طور که سردار سلیمانی گفتند «آنهایی که می خواهند ایثار کنند و مدافع حرم شوند، ایثار در همین جاست. حال این گوی و این میدان». با وجود این می توان نتیجه گرفت که ایثار در قبال مردم سیل زده کمتر از مجاهدت مدافعان حرم نیست.

ابطحی با اشاره به رفتارهای نمایشی برخی از افراد در خصوص امداد رسانی به سیل زدگان اذعان کرد: متاسفانه برخی از افراد برای خودنمایی در کمک به سیل زدگان در آب و گل می روند و با تهیه عکس و فیلم در صدد نمایش خود هستند. این گونه رفتارها در شرایط کنونی ناامید کننده خواهد بود.

وی ادامه داد: رفتار این افراد حتی ممکن است بی اعتمادی مردم را در بر داشته باشد و ایثار جهادگران و مردمی که داوطلبانه در حال خدمت به سیل زدگان هستند واقعی قلمداد نشود.

ابطحی ایثار را عملی مهم خواند و تصریح کرد: وقتی بحرانی شکل می گیرد گاهی ما به شکل زبانی ابراز همدردی می کنیم که اثر چندانی ندارد. اما وقتی پای در میدان گذاشتیم و به شکل عملی وارد میدان شدیم فداکاری ما ارزشمند خواهد بود. کمک به سیل زدگان و ایثار در قبال آنها فقط محدود به کمک های مالی نیست؛ بلکه در صورت نبود منابع مالی حتی می توانیم چند روزی برای بازسازی خانه ها به مناطق سیل زده مراجعه کنیم.

ابطحی با بیان این که ایثار بعد از دوران دفاع مقدس کم رنگ شده است اذعان کرد: اما این را هم نباید فراموش کرد که مردم هر زمان که می بینند شرایط انجام خدمت به همنوعان شان فراهم است، وارد میدان می شوند و ایثار می کنند. در همین راستا مشاهده می کنیم امروز مردم هم به صورت مالی و هم به لحاظ عملی در مناطق سیل زده حضوری فعال دارند و در کنارهموطنان خود هستند.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

چاپ
نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :