سه شنبه 28 خرداد 1398 |

تسهیلات بیمه ای در سریعترین زمان به خانواده های ایثارگر سیل زده پرداخت می شود

1398/01/24 مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان در گفت و گو با حیات عنوان کرد:

اموزش دانش اموزان شاهد و ایثارگر در مراکز اسکان

حیات: مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خوزستان گفت: با فرستادن معلمان شاهد، اقدام به برگزاری کلاس های درس در مراکز اسکان خانواده های شاهد و ایثارگر کرده ایم تا دانش آموزان از درس و تحصیل عقب نمانند.

عبدالرضا فرجیان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حیات اذعان کرد: تا زمانی که بحران سیل در استان خوزستان وجود داشته باشد توانایی برآورد میزان خسارت های خانواده های ایثارگر سیل زده را نداریم. به همین خاطر زمانی که این بحران فروکش کند با تهیه گزارشی دقیق از میزان خسارت ها، بیمه کوثر انجام وظیفه و تسهیلات حوادث غیر مترقبه را پرداخت خواهد کرد.

فرجیان در خصوص اسکان موقت ایثارگران گفت: هم اکنون در مرکز طلائیه حدود 120 نفر از خانواده های ایثارگر حضور دارند که از نقاط مختلف استان در این مکان اسکان داده شده اند. ما بقی افراد هم در سالن اجتماعات شهدای هویزه و برخی سالن های ورزشی مستقر شده اند.

وی ادامه داد: با وجود این برخی از افراد همچنان نمی خواهند خانه و زمین های کشاورزی خود را رها کنند و خواستار آن هستند که در نزدیکی محل سکونت خود باقی بمانند. این درحالی است که برخی از افراد هم خانواده خود را به نقاط امن انتقال داده اند و خودشان برای مقابله با بحران سیل در شهر و روستاهای محل زندگی شان حضور دارند.

فرجیان با اعلام آنکه حدود 140 روستا دچار آب گرفتگی شده است بیان کرد: طبق گزارش هایی که به دست ما رسیده تا کنون حدود 140 روستا دچار آبگرفتگی شده است و بحران کنونی بیش از آن که بخواهد به خانه های مناطق شهری و روستایی صدمه جدی وارد کند، زمین های کشاورزی را با تخریب مواجه کرده است.

وی در پایان افزود: بنیاد شهید استان تلاش دارد با تمام توان خود خدمات لازم را به خانواده های ایثارگر سیل زده ارائه کند. طوری که هم اکنون با فرستادن معلمان شاهد، اقدام به برگزاری کلاس های درس کرده ایم تا دانش آموزان از سال تحصیلی عقب نمانند. یا در موارد دیگر اقدام به پخت غذای گرم کرده ایم و تلاش داریم تا در حد امکان و توان، مایحتاج زندگی روزمره آنها را تامین کنیم.

فایل های ضمیمه :

فایل های ضمیمه :

نظرات کاربران
نظر شما
نام :
ایمیل :
نظرات کاربران :
لطفاً کد امنیتی که در عکس نشان داده شده، را وارد کنید کد امنیتی :